PDA

View Full Version : معرفی کتاب و منبع

||_B0SS_||
سه شنبه 03 بهمن 1385, 13:57 عصر
لطفا کمک کنید
برایه این موضوعات کتاب(به زبان فارسی خواهشا) معرفی کنید:
ساختمان داده ها
ساختمان و برنامه نویسی سیستم عامل
ساختمان ریجستری
برنامه نویسی به زبان C به صورت حرفه ای
مبانی رایانه و الگوریتم
ممنون می شم اگه کمک کنید

alimaker
سه شنبه 03 بهمن 1385, 17:39 عصر
لطفا کمک کنید
برایه این موضوعات کتاب(به زبان فارسی خواهشا) معرفی کنید:
ساختمان داده ها
ساختمان و برنامه نویسی سیستم عامل
ساختمان ریجستری
برنامه نویسی به زبان C به صورت حرفه ای
مبانی رایانه و الگوریتم
ممنون می شم اگه کمک کنید
این منابع رو به چه منظوری درخواست کردین مثلا قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رو دارین یا فقط جهت مطالعه یا اینکه آموزش مبنائی یا ...
در هر یک از موارد فوق مراجع مختلفی وجود دارن که به نسبت نیاز میشه ازشون استفاده کرد
پس بگین که این منابع رو برای چی میخواین تا بهتر بتونیم راهنمائی کنیم.

||_B0SS_||
سه شنبه 03 بهمن 1385, 18:07 عصر
ممنون می شم...
من نه دانشجوم...
نه می خوام شرکت بکنم...
اینارم می خوام برای اینکه تو برنامه نویسی حرفه ای بشم...
برای آموزش مبانی و بالا بردن سطح علمیم...
یعنی تقریبا برای خودم تو خونمون دانشگاه راه انداختم... D:
فقط خواهشا اگه چند تا منبع سراغ دارید....درج کنید که کدوم پایه ای تره و کدوم بحث ها رو پیشرفته مطرح کرده...

aidinwashere
سه شنبه 03 بهمن 1385, 19:34 عصر
به نظر این بیسواد، از مبانی و الگوریتم شروع کن
بعد یکی از اون الگوریتم هارو ( از ساده ها شروع کن) سعی کن با یه زبان مثله پاسکال یا C پیاده کنی، اولش شاید نشدنی به نظر بیاد.
به نظر من حین اینکه دنبال فلان چیز میگردی، اونو تو زبانت پیدا کن نه اینکه یه کتاب C بگیری دستت و مثله داستان بخونیش، به نظر من اینطوری بهتر یه زبان رو میشه شروع کرد.
حرف کلیه من اینه، روش و رویکرد حل مساله رو یاد بگیر، یادگیری زبان هیچی نیست اگه "شعور" کامپیوتر و برنامه نویسی داشته باشی. (منظور بد ندارما ! منظورم اینه که کامپیوتر رو "بفهمی" نه اینکه دستور هارو حفظ باشی).
بعد از این کارا، نیاز به ساختمان داده رو حس میکنی و کم کم دنبالش میری.
این نظر من بود!

||_B0SS_||
سه شنبه 03 بهمن 1385, 19:49 عصر
ممنون...
من یه نمور برنامه نویسی بلدم..C
از کمکتون ممنون...
ور نظراتون فکر می کنم و به تو برنامه ام جا می دم...
فقط کتابی معرفی نمی کنید؟

sjj
سه شنبه 03 بهمن 1385, 20:23 عصر
اگه منبع فارسی می خواین به نظر من کتاب های جعفر نژاد قمی اکثرا خوبن.برای اطلاعات بیشتر می تونید به آدرس www.olomrayaneh.net (http://www.olomrayaneh.net) مراجعه کنید.برای الگوریتم ها هم کتاب های مقسمی خوب هستن.
اگه هم منبع انگلیسی می خواین که پره از این کتاب ها !
Introduction to algorithms
Algorithmics Theory and Practice
و ...

alimaker
سه شنبه 03 بهمن 1385, 21:10 عصر
سلام . خوبی برنامه نویس تو اینه کا تا میری یه سایت دیگه وبرمیگردی میبینی کلی پاسخ تو تاپیک زدن و این نشانه احساس مسئولیت و همفکری کاربرهای فروم که واقعا جای ایول گفتن داره و اما :
دوست عزیز BOSS فکرکنم با توضیحات کوتاهی که دادی فهمیده باشم چه طورمیتونم بهت کمک کنم پس:
1- مهمترین اصل واسه برنامه نویسی اینکه بدونی میخوای آخرکار چی بشه . سادهتر بگم مطمئن باشی که هدف رو درست انتخاب کردی و راهت رو بلد باشی .و یک دید دقیق و کلی از برنامه نویسی به دست بیاری و نه یه دید سطحی و عامی .
2- بزرگترین اصلی که توی برنامه نویسی یاد گرفتم اینه که 90%برنامه نویسی طراحی الگوریتم و فقط و فقط 10% یه برنامه خوب و یه برنامه نویسی خوب منوط به کدنویسی یا دونستن یه زبان برنامه نویسی خاص اگه بتونی این اصل رو برای خودت حلاجی کنی نصف بیشتر راه رو رفتی واقعا ببینی استعداد حل مسئله رو داری حالا درمدت زمان طولانی یا کوتاه .
3- بعد این دوتا مرحله میتونی با مشورت با دیگران و تجزیه و تحلیل چند تا برنامه که تو همین سایت هست زبان برنامه نویسی مورد علاقه خودت رو پیدا کنی و شروع کنی به برنامه نویسی اگه اون موقع هم از من حقیر نظرخواستی بهت میگم VB وVB.NET رو یاد بگیری که البته این انتخاب بستگی مستقیم به علایق و سلیقه و توان علمی خودت داره . واما معرفی کتاب :
چون میخواهم منابع انگلیسی و معادل های فارسی روبرات بگم تو پست بعدی برات لیست میکنم . از دوست های دیگه هم که نظر ات مشابهی رو مطرح کرده بودن متشکرم .

||_B0SS_||
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 11:22 صبح
ممنون...
فقط قبل از اینکه منبعی معرفی کنید من یه چند تا کتاب نام می برم ..
لطفا اگه اطلاعاتی از نویسنده و خود کتاب دارید بگید..
مهندسی نرم افزار.....مهندس رضا حاتمیان .........دیبا گران تهران
مقدمه ای بر گرافیک کامپیوتری................مترجم فریبا معلمی......دیبا گران تهران
الگوریتم و فلوچارت................بهرام غلامی...علی رضا جباریه.....مجتمع فنی تهران
برنامه نویسی به زبان C ...... جعفر نژاد قمی....علوم رایانه
برنامه نویسی به زبان C.....هانلی و کافمن...مترجم ..قلزم.....انتشارات دنیا
گنج هایه پنهان در C......راجیو دراسکار....مترجم...مهندس محمد نوزری...انتشارات هنرستان
لطفا نظرتون رو نسبت بهشون بگید...
ممنون

||_B0SS_||
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 12:39 عصر
راستی ..
بین کتاب و منبع هایی که معرفی می کنید ...
یه منبع خوب برای سیستم عامل و ریجستری دیندوز معرفی کنید ممنون می شم...
البته اطلاعاتم در زمینه ی سیستم عامل و ریجستری ویندوز خیلی کمه...

D:

alimaker
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 21:46 عصر
دوست عزیز BOSSاز اینکه تهیه لیست یه کم طول کشید معذرت میخوام علتش گرفتاری بود و ...
برای اینکه کتابهای جامع ای روخدمت تون معرفی کنم یه سری هم به انتشارات شهرمون زدم و لیست زیر رو آماده کردم :
1-سیستم عامل: مرجع اصیل و بی بدیل البته از نظر من برای این درس کتاب آقای ویلیام استالینگز که 3 تا از مولفین معروف ترجمه اش کردن که به ترتیب الویت عبارتند از الف – دکتر پدرام و ... ب- جعفر نژاد قمی و...
2- ساختمان داده ها در Cو C++: عین اله جعفر نژاد قمی
3- برنامه نویسی به زبان C : عین اله جعفر نژاد قمی (که خودم هم خوندم و باهاش برنامه نویسی کردم برای شروع خیلی مفید )
4- شبکه های کامپیوتری : نویسنده : اندرواس تنن بام – مترجم دکتر پدرام
5- در مورد ساختمان ریجستری تا حالا در قالب کتاب چیزی رو ندیدم.
امیدوارم منابعی روکه برات لیست کردم با اشتیاق بخونی ودرک کنی چون درکش خیلی دلچسب مخصوصاً سیستم عامل .

||_B0SS_||
جمعه 06 بهمن 1385, 13:06 عصر
ممنون...
به امید روزی که محبتتون رو جبران کنم...
دنبال کتاب هایی که گفتن می رم