PDA

View Full Version : درخواست تمرین

american_iran2006
سه شنبه 03 بهمن 1385, 22:47 عصر
سلام دوستان :::

داشتم به این فکر می کردم که اگه بخوام خوب برنامه نویسی رو یاد بگیرم ،برم سراغه یه

پروزه بزرگ و یا سخت ::: خودم نمی دونم در مورده چی بنویسم که برایه یادگیریم مناسب

باشه ::

دنباله چند تا سوژه می گردم .. لطفا چند تا برنامه بگید که تو یاد گیریم تاثیر بزاره:قلب:

ممنون ::::::::

alireza643
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 09:45 صبح
پروژه پایانی یکی از دوستای من تبدیل صدای انسان به متن بود که مثلا شما یه متن رو بخونی و اون متن تایپ بشه اگر میتونی این کار رو انجام بده

Asad.Safari
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 10:46 صبح
من پیشنهاد میکنم که شما یه برنامه Real بنویس . چون اینطوری واسه بازار کار هم
آماده میشی . مثلا برنامه یه مدرسه و یا برنامه یه بیمارستان و....

موفق باشید

sjj
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 13:28 عصر
پروژه های دانشجویی هم بد نیستن.

Navid7h
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 13:51 عصر
آقا بیان یه برنامه هایی پیش نهاد کنیم که خیلی با دیتا بیس در گیر نباشه.
چقدر پروژه دانشگاه بیمارستان مدرسه و ...

من خودم دوست دارم یه چیز جدبد پیشنهاد بشه

خوشحال میشم از دوستان هم پیشنهادات جدید بشنوم.

alireza643
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 16:07 عصر
خوب من گفتم تبدیل صدا به متن یا ساخت یک برنامه که بتونه فایل های pdf رو نمایش بده البته بدون استفاده از کامپوننت های آماده ی توی بازار

american_iran2006
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 17:06 عصر
سلام دوستان ::

اگه تمرین هاتون با دیتا بیس سرو کار نداشته باشه خیلی خوبه ::
چون هنوز مهارتی در دیتا بیس ندارم

کار در ویژوال ++c را تازه شروع کردم و از turbo خدا حافظی کردم

راستی ::موقعی که برنامه رو کامپایل می کنم تو (در هر بر نامه ایی)

اول این warrning رو می ده
http://h1.ripside.net/sonami/barn/error.JPG (http://h1.ripside.net/sonami/barn/error.JPG)

نمی دونم چرا :
این pdf , صدا به متن جالبه

اگه بازم گزینه هایی به نظر تون مفیده برام ::ممنون میشم بگید:قلب:

sjj
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 09:59 صبح
OCR هم بد نیست.البته فارسی!

mzjahromi
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 10:48 صبح
OCR هم بد نیست.البته فارسی!

پروژه پایانی یکی از دوستای من تبدیل صدای انسان به متن بود که مثلا شما یه متن رو بخونی و اون متن تایپ بشه اگر میتونی این کار رو انجام بده
معمولا این شکل پروژه ها برای یاد گیری مناسب نیستند. این پروژه ها بیشتر جنبه تحقیقاتی دارند گاهی اوقات همان تحقیقات و ارائه طرح(نه کد نویسی) خود از ارزش بالائی برخوردار است

من پیشنهاد میکنم که شما یه برنامه Real بنویس . چون اینطوری واسه بازار کار هم
آماده میشی . مثلا برنامه یه مدرسه و یا برنامه یه بیمارستان و....
بسته به اون زمینه ای که می خواهید توش مهارت کسب کنید پروژه های عملی و پروژه هائی که قراره استفاده بشن معمولا می تونه سودمندی بالائی داشته باشه ولی ابتدا باید یه تسلط نسبی(و البته پشتکار) داشته باشد که بتونید از عهده کار بر بیاید

mortez maya
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 15:37 عصر
دوستان این برنامه هایی که گفتین خودتون می تونین بنویسین؟ OCR,Text To Speech و ...
یه کم پروژه های آسونتری پیشنهاد بدین بابا به نظر من بشینید و الگوریتم های معروف و البته متوسط رو پیاده سازی کنید مثل Huffman و ...
موفق باشید./

Navid7h
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 15:41 عصر
دوستان این برنامه هایی که گفتین خودتون می تونین بنویسین؟ OCR,Text To Speech و ...
یه کم پروژه های آسونتری پیشنهاد بدین بابا به نظر من بشینید و الگوریتم های معروف و البته متوسط رو پیاده سازی کنید مثل Huffman و ...
موفق باشید./

با شما موافقم. واقعا برا شروع این پروژه ها سنگینه !

دانش؛ حتی اگر در ستارگان ثریا هم باشد مردمانی از پارس آن را به زیر خواهند آورد. (پیامبر اکرم ص)

با این جمله هم خیلی حال کردم . مرسی

mortez maya
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 15:56 عصر
قربانت نوید جان./

sjj
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 20:42 عصر
موفق باشید./
البته من هم موافقم.پیاده سازی الگوریتم های معروف یکی از بهترین راه ها می تونه باشه.که البته بنده قبل از این که پیشنهاد OCR رو بدم ، پروژه های دانشجویی رو توصیه کرده بودم که همون چیزی میشه که شما گفتی!

mortez maya
جمعه 06 بهمن 1385, 00:07 صبح
البته من هم موافقم.پیاده سازی الگوریتم های معروف یکی از بهترین راه ها می تونه باشه.که البته بنده قبل از این که پیشنهاد OCR رو بدم ، پروژه های دانشجویی رو توصیه کرده بودم که همون چیزی میشه که شما گفتی!

من با شما هم موافقم ولی دوست عزیز یک دانشجوی خوب باید پروژه هاشو خودش بنویسه!!؟

american_iran2006
جمعه 06 بهمن 1385, 09:58 صبح
سلام ::

منم می خوام خودم بنویسم ، و جا هایی که نتو نستم از اسا تید بپرسم ،،این جوری هم

یک پروژه کار کردم و کم کم آماده بر نامه نویسیه حرفه ایی می شم و هم چیزائی که تا حالا

با هاشون اشنایی نداشتم ، اشنا میشم.

مخصوصا که تو کار کردن با بیرون برنامه خیلی مشکل دارم

خودم چیزی به ذهنم نمی رسه ،اما اساتید این دوره را گذراندن و بهتر می دونن که تو این

دوره چی بهتر می تونه کمک کنه،،

american_iran2006
جمعه 06 بهمن 1385, 10:59 صبح
موقعی که شروع می کنه به کامپایل کردن

دیگه به هیچ صراطی مستقیم نمیشه که بشه از کار بندازیش

هر چی stop buider رو میزنم انگار نه انگار:افسرده:

alireza643
شنبه 07 بهمن 1385, 09:05 صبح
من پروژه هایی رو که گفتم اون نمایش PDF رو انجام دادم حدود 7 ماه روش وقت گذاشتم الان هم دارم رو یه برنامه گرافیکی کار میکنم که بتونه مثل کرل به شکل وکتور کار کنه. اگر کار نشدنی بود مطمئن باشید به دوست خودم پیشنهاد نمیدادم.
در ضمن ایشون اگر می خواستن که الگوریتم های مشهور رو یاد بگیرن میرفتن یه کتاب الگوریتم میخریدن و اینجا هم تاپیک نمیزدن.

sjj
شنبه 07 بهمن 1385, 14:58 عصر
من با شما هم موافقم ولی دوست عزیز یک دانشجوی خوب باید پروژه هاشو خودش بنویسه!!؟
من هم با شما شدیدا موافقم.ولی همونطور که همه ما می دونیم حدود 70 الی 80 درصد از دانشجویان باسواد که مهندسین آینده ما خواهند بود!پروژه هاشون رو می دن بیرون بنویسن.حالا ما بهتره که به نیمه که چه عرض کنم ، یک دهم پر لیوان نگاه کنیم! این می تونه فرصت خوبی برای کسایی باشه که می خوان برنامه نویسی تمرین کنن.مثل همین دوست گلمون که این تاپیک رو باز کردن.
ولی در کل من با نفس این عمل مخالفم!

mortez maya
شنبه 07 بهمن 1385, 19:03 عصر
من پروژه هایی رو که گفتم اون نمایش PDF رو انجام دادم حدود 7 ماه روش وقت گذاشتم الان هم دارم رو یه برنامه گرافیکی کار میکنم که بتونه مثل کرل به شکل وکتور کار کنه. اگر کار نشدنی بود مطمئن باشید به دوست خودم پیشنهاد نمیدادم.
در ضمن ایشون اگر می خواستن که الگوریتم های مشهور رو یاد بگیرن میرفتن یه کتاب الگوریتم میخریدن و اینجا هم تاپیک نمیزدن.

من به شما آفرین می گم ولی هر کسی توانایی هایی داره به هر حال الگوریتم نوشته شده تا تبدیل بشه به برنامه دیگه مردم که دستشون خالی نیست بشینن هی الگوریتم درست کنن بعد بندازنش آشغالی بحث سر یادگیری الگوریتم ها نیست بحث سر تمرین برنامه نویسیه و چه برنامه هایی بهتر از اینها اینکه می گید اگه الگوریتم می خواستن یاد بگیرن اینجا نمی یومدن یه حرف کاملا بی منطقه./

american_iran2006
شنبه 07 بهمن 1385, 22:08 عصر

سلام دوستان

من اگه اینجا تائیپیک باز کردم فقط برای راهنمایی گرفتن از اساتید بوده

نه ناراحت کردن دوست عزیز مون ..و بعش من چون می خوام یاد بگیرم از دوستان و اساتید

سوال کردم :: چون بقول معروف اساتید یک قدم از ما جلو تر هستند