PDA

View Full Version : FIle&Image

benyamin_pc
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 01:57 صبح
این برنامه ها که از فایل Image می گیرن بد دوباره بازش می کنن چی کار می کنن؟
مثلا Image یه سی دی رو به همون شکل Image رو یه CD دیگه Write می کنیم بعد با یه برنامه اون Image رو باز می کنیم بدون کپی کردن رو هارد و بلا فاصله باز می کنه
می تونه هم واسه خودش پسوند خاصی داشته باشه که مختص برنامه خودش باشه و با برنامه دیگه ای نشه این Image رو باز کرد؟

Amir Oveisi
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 19:14 عصر
من نگرفتم صروت مساله رو !!! میشه یکم دقیق تر؟

benyamin_pc
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 01:48 صبح
خیلی ساده توضیح دادم!
با برنامه nero تا حالا از سی دی Image گرفتین؟کل سی دی رو میکنه یه فایل بعد اون Image رو میشه مثلا با برنامه Deamon بازش کرد و به فایلهای توش دسترسی داشت حالا اگه این فایل image رو سی دی باشه و بخواهین بازش کنین سریع باز میشه و نیازی به کپی رو هارد نیست

Amir Oveisi
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 13:40 عصر
خوب حالا سوال = ؟

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 14:10 عصر
این الان سواله . نکتس . خبره . چی چی است ؟ توضیح بدید

benyamin_pc
شنبه 07 بهمن 1385, 02:04 صبح
خیلی ساده توضیح دادم!
با برنامه nero تا حالا از سی دی Image گرفتین؟کل سی دی رو میکنه یه فایل بعد اون Image رو میشه مثلا با برنامه Deamon بازش کرد و به فایلهای توش دسترسی داشت حالا اگه این فایل image رو سی دی باشه و بخواهین بازش کنین سریع باز میشه و نیازی به کپی رو هارد نیست
چطوری میشه شبیه این کارو کرد؟که فرمت خاصی هم برای خودش داشته باشه

benyamin_pc
یک شنبه 08 بهمن 1385, 02:35 صبح
آقا چطور میشه برنامه ای طراحی کرد که چندتا فایل رو بذاره تو یه فایل =X و یه برنامم ساخت که بی درنگ بشه به محتویات اون فایل X دسترسی داشت؟
-----------------
درست مثل کاری که Nero میکنه از سی دی image میگیره انگار تمام فایل ها رو گذاشته تو یه فایل
و مثل برنامه Deamon که image رو بی درنگ باز میکنه و نیازی به کپی کردن فایل رو هارد نیست

ghafoori
یک شنبه 08 بهمن 1385, 14:55 عصر
آقا چطور میشه برنامه ای طراحی کرد که چندتا فایل رو بذاره تو یه فایل =X و یه برنامم ساخت که بی درنگ بشه به محتویات اون فایل X دسترسی داشت؟
برای اینکار شما می توانید یک فایل ایجاد کنید که در ابتدا ان یک فهرست باشد بعد برنامه ها را بصورت باینری در ان ذخیره کند در واقع مانند اطلاعات روی سی دی که از سه بخش تشکیل شده یک lead in که نام فایلها و ادرس شروع و چند مورد اطلاعات دیگر را در خود دارد دو قسمت دیتا که حاوی فایل هاست سه قسمت lead out که اطلاعاتی در مورد پایان یک session را در خود دارد

درست مثل کاری که Nero میکنه از سی دی image میگیره انگار تمام فایل ها رو گذاشته تو یه فایل
و مثل برنامه Deamon که image رو بی درنگ باز میکنه و نیازی به کپی کردن فایل رو هارد نیست
تا اونجا که من میدونم Deamon یا nero image drive یک نوع درایور هستند که یک سخت افزار را بصورت نرم افزاری شبیه سازی می کنند و تا انجا که من می دانم با سی شارپ نمی توان درایور نوشت و درایورها را با c++ و اسمبلی می نویسند

aidinwashere
یک شنبه 08 بهمن 1385, 15:44 عصر
به نظر من باید از API استفاده کنید.
برنامه رو شروع کنید، باهم APIهای مورد نیازتون رو پیدا میکنیم.

Behrooz_CS
یک شنبه 08 بهمن 1385, 17:03 عصر
تا انجا که من می دانم با سی شارپ نمی توان درایور نوشت و درایورها را با c++ و اسمبلی می نویسند

برای نوشتن درایور باید از Microsoft DDK استفاده کرد که حدود 200$ پولشه :((

benyamin_pc
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 02:11 صبح
نوشتن درایو مجازی مهم نیست چون اونم بلاخره از هارد استفاده می کنه مثله Nero اما اون الگریتمی که یه برنامه مثل Deamon میادو ازش استفاده میکنه که یه فایل کد مثل Image یه سی دی رو بدون فوت وقت نمایش میده اون مهمه
از چه متدی استفاده میکنه که بدون نیاز به کپی رو هارد و صرف زمان برای تغییر در فایل یا .. فایل اجرا میشه
لطفا کمککککک

ghafoori
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 07:21 صبح
دوست عزیز کار همون داریور است دیگر ویندوز ان فایل image رو یک سخت افزار می بیند بعد وقتی فایل را شما از ان اجرا می کنید ویندوز درخواست را به درایور داده درایور اطلاعات را به ویندوز می دهد بقیه کار را هم خود ویندوز انجام میدهد لود برنامه و غیره را خود ویندوز انجام میدهد

از چه متدی استفاده میکنه که بدون نیاز به کپی رو هارد و صرف زمان برای تغییر در فایل یا .. فایل اجرا میشه
از متدی استفاده نمی کند وقتی این فایل صوتی یا اجرایی را درخواست می کنید ویندوز دستور خواندن را به درایور می دهد و سپس اطلاعات را می گیرد از این به بعد دیگر به درایور کاری ندارد

benyamin_pc
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 07:28 صبح
برای ساخت یه درایو از کجا شروع کنم؟