PDA

View Full Version : اتصال به بانک DBF

maisam57
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 08:56 صبح
با سلام
چطوری میشه به بانک dbf وصل شد
من دوتا فایل بیمه رو دارم که dbf هستن ولی با adotable و table کانکت شدم و همه فیلدها رو توی dbgrid نمایش داد ولی بمحض اجرا برنامه این پیغام رو میده اگه ممکنه راهنمایی کنید

maisam57
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 09:09 صبح
از طریق odbc هم که کانکت شدم این خطا رو میده

arshia_
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 10:28 صبح
من متاسفانه نمی تونم پیغام خطای شما رو ببینم (این هم یکی از )
اگز مشکل حل نشد بهتره alias name تعریف کنی و یا از کامپوننت database کمک بگیری

maisam57
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 11:14 صبح
دوست من از صبح تا حالا چندین بار با چندین راه حل رو رفتم ولی موفق نشده اگه ممکنه بیشتر منو راهنمایی کنی

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 11:16 صبح
اگه بانکت دارای کلمه عبور هستش در قسمت params دیتابیس نام کاربر و کلمه عبور را وارد کن

maisam57
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 11:33 صبح
اقا مهدی اگه ممکنه بیشتر توضیح بده من از طریق odbc خیلی راحت این کارو کردم ولی پسوردی از من نخواسته جالب اینجاست که همه فیلداش توی dbgrid ظاهر میشه و به همه connection جواب میده ولی بمجض اجرای برنامه error دومی رو میده

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 11:53 صبح
ممکنه کدها رو ارسال کنی

حرفه ای
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 13:20 عصر
با سلام
چطوری میشه به بانک dbf وصل شد
من دوتا فایل بیمه رو دارم که dbf هستن ولی با adotable و table کانکت شدم و همه فیلدها رو توی dbgrid نمایش داد ولی بمحض اجرا برنامه این پیغام رو میده اگه ممکنه راهنمایی کنید
دوست خوبم ! :لبخندساده:

BDE شما به احتمال زیاد ایراد داره یک بار دیگه BDE رو نصب کن
چک کن توی database desktop بانکها باز می شوند ( گاهی اوغات نیازه که Index رو برداری )
مسیر بانکهاتو توی Database Name بدی کافیه

maisam57
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 15:00 عصر
من از طریق connection string هم اقدام کردم ولی نشد و اینم مطمئن هستم که bde مشکل نداره

MM_Mofidi
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 15:25 عصر
اگر مربوط به تامین اجتماعی باشه(fox2)شما نمیتونی با dbase driver درست با هاش کار کنی من Visual foxpro driver را پیشنهاد میکنم با تعداد زیادی از جداول فاکس کار کردم و موفق بودم. ولی در صورتی که حجم اطلاعات شما برای انتقال زیاداست یا از روی شبکه کار میکنید استفاده از ODBC را هم پیشنهاد نمیکنم.
راههای رسیدن به مقصود برابر تعداد برنامه نویسان عالم است -----> بل بیش(از خودم)

maisam57
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 15:31 عصر
بله فایلهای که من مد نظرم هست فایلهای فاکس 2,6 بیمه هست
لطفا بفرمایید من چکار کنم

MM_Mofidi
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 16:01 عصر
من نصب Visual foxpro Driver ODBC را به همراه کد نویسی SQL DTS پیشنهاد میکنم من به کمک این روش 4000 Update را در حدود 2 ثانیه از طریق شبکه انجام دادم(novel)