PDA

View Full Version : دو تا سوال یکی در مورد picturebox و یکی دیگه در مورد رسم دایره ( تو پر )

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 05 بهمن 1385, 17:50 عصر
سلام
ببینید یه picturebox داریم .
حالا می خوام روی چند تا نقطه خاص اون دایره تو پر بکشم . با این دستور دایره ها رو کشیدم اما تو خالی ...

g.DrawEllipse(p, 120, 250, 5, 5);
g.DrawEllipse(p, 200, 120, 5, 5);
چطوری توش رو پر کنم ....
اما سئوال مهم من این نبود ...
من می خوام وقتی یک نقطه رو روی picturebox مشخص کردم دقیقا کنار اون نقطه یه کادر مثل toolTip باز بشه و بتونیم تو این نقطه عکس یا آیکن و مقداری نوشته رو نشون بدیم . و برای هر نقطه خاص این عکس و نوشته عوض می شه ....
باید چکار کنم و یا از چه کنترلی استفاده کنم ...

leilav_1984
شنبه 07 بهمن 1385, 11:05 صبح
سلام
ببینید یه picturebox داریم .
حالا می خوام روی چند تا نقطه خاص اون دایره تو پر بکشم . با این دستور دایره ها رو کشیدم اما تو خالی ...

g.DrawEllipse(p, 120, 250, 5, 5);
g.DrawEllipse(p, 200, 120, 5, 5);
چطوری توش رو پر کنم ....

با دستور g.FillEllipse

leilav_1984
شنبه 07 بهمن 1385, 11:11 صبح
من می خوام وقتی یک نقطه رو روی picturebox مشخص کردم دقیقا کنار اون نقطه یه کادر مثل toolTip باز بشه و بتونیم تو این نقطه عکس یا آیکن و مقداری نوشته رو نشون بدیم . و برای هر نقطه خاص این عکس و نوشته عوض می شه ....

دوست عزیز من حدودا 14 ماه پیش کنترلی رو دیدم به نام "Balloon" (بادکنک) که شبیه چیزی بود که شما توصیف کردین.
متاسفانه اطلاعات دقیقتری ندارم ولی با جستجو تو web حتما می تونید پیداش کنین و با کدنویسی محتوای اونو بر حسب نقطه کلیک تغییر بدین.

مهدی رحیم زاده
شنبه 07 بهمن 1385, 17:07 عصر
سلام
من تو تعریف brush مشکل دارم .

با دستور g.FillEllipse
یکی کد تعریف براش واسه این کد رو لطف کنه و برام بزاره

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 08 بهمن 1385, 16:50 عصر
تو رو خدا اینا رو جواب بدین که خیلی ضروریاً

اَرژنگ
یک شنبه 08 بهمن 1385, 16:56 عصر
تو رو خدا اینا رو جواب بدین که خیلی ضروریاً
چی را جواب بدیم؟ شما میگید در تعریف براش مشکل دارید، بدون دیدن کدتان ما چی بگیم؟
حداقل یکمی وقت بزارید که سوال کامل بفرستید. خودتان را جایه خواننده پستتان بگزراید.

Behrooz_CS
یک شنبه 08 بهمن 1385, 17:00 عصر
g.FillEllipse(Brushes.Black, 100, 100, 50, 50);

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 08 بهمن 1385, 22:04 عصر
خوب اگر اولین پست رو نگاه کنید و جواب اون رو هم بدین که دیگه واییییییییییییییییی

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 10 بهمن 1385, 20:20 عصر
یکی لطف کنه و اینو جواب بده ...
بد جوری لازمش دارم ....

Behrooz_CS
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 18:36 عصر
یک پیشنهاد :
روی اون نقطه ای که می خوای روی PictureBox در زمان اجرا یک Label با رنگ پس زمینه Transparent قرار بده و ToolTip اون Label را تنظیم کن اون وقت نوشته ای که می خوای نمایش داده می شود. دقت کن که Label روی PicturBox قرار بگیره که این کار را با یک متد که خود Label داره می تونی انجام بدی.