PDA

View Full Version : انتخاب متن داخل تکست باکس

shirzad_info
جمعه 06 بهمن 1385, 13:30 عصر
سلام
من میخواستم بدونم که چطوری میتون متن داخل textbox رو به صورت انتخاب شده در بیارم
مثلا وقتی روی یک command کلیک کردم متن تکست باکس به صورت انتخاب شده (های لایت) در بیاد

یه سوال دیگه هم دارم اونم اینکه من یه برنامه نوشتم که توش از adodc و datagrid استفاده کردم ولی وقتی برنامه رو روی یه کامپیوتر دیگه اجرا میکنم خطای زیر رو میده
can not provider find
من با ستاپ ساز خود ویبی ستاپ درست میکنم و همه فایلهایی که لازم داره رو خودش انتخاب میکنه ولی نمیدونم چرا خطا میده

ممنون میشم اگه جواب سوالاتم رو بدین

zerobit-ltd
جمعه 06 بهمن 1385, 14:14 عصر
سوال 1) از SelStart برای مشخص کردن اولین کاراکتر جهت انتخاب و از SelLength برای تعیین تعداد کاراکترهایی که باید انتخاب بشن، استفاده میشه.
برای انتخاب کل متن TextBox، باید SelStart رو 0 و SelSelLength رو برابر با طول رشته داخل TextBox گذاشت.
سوال 2) از چه Database ای استفاده می کنی؟

shirzad_info
جمعه 06 بهمن 1385, 15:45 عصر
ببخشید که یادم رفت
من از بانک اطلاعاتی اکسس استفاده میکنم

zerobit-ltd
جمعه 06 بهمن 1385, 16:56 عصر
خطایی که شما نوشتید، می گه provider بانک اطلاعاتی شما موجود نیست.
برای access معمولا از Microsoft Jet یا Microsoft OLE DB استفاده میشه که روی بیشتر سیستم ها موجوده. اگر نباشن، باید dll مربوط به اون provider ها رو توی سیستم register کنید.

sjj
جمعه 06 بهمن 1385, 18:14 عصر
برای انتخاب متن داخل تکست باکس می تونید توی رویداد مربوط به GotFocus تکست باکس این کد رو هم استفاده کنید :
SendKeys"{Home}+{End}"

shirzad_info
جمعه 06 بهمن 1385, 18:55 عصر
من این دوتا فایل رو کنار برنامه میزارم ولی باز هم نمیشه
ببینید من یه بار همین کار ها رو کردم ولی نشد اما وقتی فایل mdac_typ رو اجرا کردم چند تا فایل دیگه رو هم اون استخراج کرد که بعد از اون برنامه اجرا شد حالا نمیدونم بین اون فایلها چی بوده که من نذاشتم چون من لیست فایلهای درون mdac_typ رو ندارم

یه سوال دیگه هم دارم
یکی از دوستان میگفت اگه بانک اکسس رو با نرم افزار های خاصی که هست به sql یا بانکهای دیگر تبدیل کنی دیگه این مشکلات رو نداری میخوام بدونم آیا این درسته و اگه ممکنه اسم یکی از اون نرم افزار ها رو بهم بگین ممنون میشم

یه سوال دیگه : طریقه استفاده از فایلهای manifast در برنامه برای استفاده از استیل xp رو اگه ممکنه برام بگین
ممنون میشم

zerobit-ltd
شنبه 07 بهمن 1385, 09:40 صبح
اون dll ها رو باید register کنی تا ازش بشه استفاده کرد.

یکی از دوستان میگفت اگه بانک اکسس رو با نرم افزار های خاصی که هست به sql یا بانکهای دیگر تبدیل کنی دیگه این مشکلات رو نداری
شما برای استفاده از هر مدل database، باید provider اون رو داشته باشی تا بتونی باهاش کار کنی.
به نظر من، setup برنامت رو با InstallShield بسازی، خیلی راحتی. چون خودش تمام فایلهایی رو که برنامت لازم داره، میاره. با مشخص کردن نوع database تو این برنامه، خودش تمام فایلهایی رو که برای کار با اون لازم هستش رو میاره و موقع نصب تمام اونها رو هم register می کنه.
راجع به سوال آخر هم، اطلاعی ندارم.