PDA

View Full Version : ایجاد یک فیلد از نوع تاریخ

smderfan
یک شنبه 08 بهمن 1385, 23:00 عصر
از یک فیلد بعنوان تاریخ استفاده کرده ام که با فرمت Number است و Input mask را به صورت 99/99/99 قرار داده ام حالا اگر فرمت بصورت yy/mm/dd باشه باید چه عملی انجام بدم که mm را بین 1-12 و yy بین 1 تا 31 باشه و به این صورت قالب بندی بشه.
به هر حال اگر روشی دیگر برای ورود اطلاعات داده ای از نوع تاریخ وجود داره راهنمایی لازم را به من بدید.
با تشکر

alimaker
دوشنبه 09 بهمن 1385, 10:47 صبح
از یک فیلد بعنوان تاریخ استفاده کرده ام که با فرمت Number است و Input mask را به صورت 99/99/99 قرار داده ام حالا اگر فرمت بصورت yy/mm/dd باشه باید چه عملی انجام بدم که mm را بین 1-12 و yy بین 1 تا 31 باشه و به این صورت قالب بندی بشه.
به هر حال اگر روشی دیگر برای ورود اطلاعات داده ای از نوع تاریخ وجود داره راهنمایی لازم را به من بدید.
با تشکر
خوب چه اصراری داری! از خود قالب تاریخ date استفاده کن . هم راحتره و هم input mask اش هم قابل تغییر . قابلیت برنامه ریزی برای ماجول رو هم داره و ...

smderfan
دوشنبه 09 بهمن 1385, 13:35 عصر
alimaker عزیز
سلام
با تشکر - وقتی از قالب تاریخ DATE استفاده می کنم قالب تاریخ بصورت میلادی درج می شه و شمسی نمی شه ....
اگر نمونه ای وجود داره برام لطف کن و معرفی کن.
با تشکر

smderfan
دوشنبه 09 بهمن 1385, 14:35 عصر
نمونه کارم رو گذاشتم
مشکل اینجاست که نتیجه گزارش کوئری بر اساس پارامترهای ورودی صحیح نیست. حالا باید چه کاری انجام دهم که بر اساس دو پارامتر گزارش یعنی نوع کالا و محدوده تاریخ هر دو صحیح باشد و نتیجه گزارش بر اساس هر دو صادر گردد.

alimaker
دوشنبه 09 بهمن 1385, 23:21 عصر
نمونه کارم رو گذاشتم
مشکل اینجاست که نتیجه گزارش کوئری بر اساس پارامترهای ورودی صحیح نیست. حالا باید چه کاری انجام دهم که بر اساس دو پارامتر گزارش یعنی نوع کالا و محدوده تاریخ هر دو صحیح باشد و نتیجه گزارش بر اساس هر دو صادر گردد.

دوست عزیز smderfan

مواردی رو که ذکر کرده بودین رو در فایل نمونه جدید اعمال کردم و به درستی جواب داد میتونین از روی فایل نمونه به نحوه انجام این کار پی ببرید . فقط این چندمین باره که در تالار اکسس به این سوال پاسخ داده میشه پس تا مدیرهای سایت تاپیک رو نبستن خودتون بعد از دانلود نمونه:اینکار رو انجام بدین .

smderfan
سه شنبه 10 بهمن 1385, 10:59 صبح
با سلام
برنامه دو مشکل داره :
1- در جدول ساختار تاریخ اشتباه ذخیره می شه ولی نتیجه گزارش درست است باید به چه نحوی تغییر کند که ذخیره سازی هم با ساختار صحیح قابل دیدن باشه مثلا وقتی 02/11/1385 رو وارد می کنیم به شکل 1385/2/11 ذخیره می شه
2- گزارشگیری به تنهایی بر اساس نام کالا انجام نمی شه یعنی زمانی که تاریخ را وارد نکنیم گزارش بر اساس نام کالا هم جواب بده.
با تشکر

jalalniknam
سه شنبه 10 بهمن 1385, 13:28 عصر
با سلام
برا جواب سوال دومتون در همین تالار نمونه های زیادی وجود داره که می تونید سرچ کنید.. فقط با یک Or Is Null که بعد از عبارت های داخل کریتریا بذارین مشکل حل می شه ..
like.....................Or Is Null

jalalniknam
سه شنبه 10 بهمن 1385, 19:14 عصر
با سلام مجدد
خیلی شرمنده شدم با اون جواب خیلی سریعی که به سوال شما داده بودم ......... آخه من فایلتون رو ندیده بودم و چون خوندم که میخواستین سرچ براساس تکمیل بودن تکس و یا خالی بودن یکی از اونا انجام بشه اون جواب رو دادم ..... اما همینکه بعد از اون جواب فایل شما رو دیدم . متاسفانه تو فیلد تاریخ جواب نداد .. چون از beetween استفاده شده بود نتونستم با or is null در آخر عبارت مشکل رو حل کنم ....... برای بقیه پارامترها مثل اون کالا و .. جواب میده و من با راهنمایی دوستان تو همه ی برنامه هام ازش استفاده کردم اما برا این مورد من که به نتیجه نرسیدم .. حالا واگذار میکنیم به اساتید و ما هم منتظریم ...........

alimaker
سه شنبه 10 بهمن 1385, 22:01 عصر
با سلام
برنامه دو مشکل داره :
1- در جدول ساختار تاریخ اشتباه ذخیره می شه ولی نتیجه گزارش درست است باید به چه نحوی تغییر کند که ذخیره سازی هم با ساختار صحیح قابل دیدن باشه مثلا وقتی 02/11/1385 رو وارد می کنیم به شکل 1385/2/11 ذخیره می شه
2- گزارشگیری به تنهایی بر اساس نام کالا انجام نمی شه یعنی زمانی که تاریخ را وارد نکنیم گزارش بر اساس نام کالا هم جواب بده.
با تشکر

دوست عزیز smderfan
برنامه هیچ مشکلی نداره چون همین حالا جدول بانک جلوی چشمم و تاریخ به همون نحوی که درسته نمایش داده میشه 10/01/1385
پس در این مورد 1- یا اشکال در زبان فارسی سیستم شماست 2- input mask های آفیس به طور کامل نصب نشده اند .
در مورد گزارش گیری بر اساس فقط نام کالا هم میشه این کار رو با یه کلک ساده حل کرد نمونه اش رو براتون آپلود می کنم . در آینده نزدیک

smderfan
سه شنبه 10 بهمن 1385, 22:36 عصر
با تشکر از alimaker و jalalniknam عزیز که پیگیر مورد من هستند.
alimaker عزیز سیستم رو تنظیم کردم مشکل اول رفع شد. اما نمونه رو بررسی کردم و در بعضی موارد خطا می داد. که عکسش رو می تونید در قسمت پایین ببینید.

samaneh_h
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 11:52 صبح
بهترین نوع تعریف تاریخ از نوع تکست هست
من نوع تاریخ رو عوض کردم و توی فرم و تیبل هم اینپوت مسک گذاشتم فکر کنم هیچکدوم از مشکلای بالا رو نداشته باشی

smderfan
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 12:21 عصر
در این گزارشگیری من از دو پارامتر :
1- نام کالا
2- محدوده تاریخ
استفاده کرده ام. در حقیقت از این نمونه می خوام که به سوالات زیر پاسخ برام بده :
1- گزارشگیری از نام کالا بدون وارد کردن تاریخ انجام بشه.
2- گزارشگیری در محدوده دو تاریخ بدون نام کالا انجام بشه.
3- گزارشگیری بر اساس هر دو پارامتر کالا و محدوده تاریخ قایل گزارش باشد.
که در نمونه ای که دوست عزیزمان samaneh_h گذاشتند به سوالات 2 و 3 پاسخ می دهد و سوال 1 بدون پاسخ می ماند.

smderfan
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 22:30 عصر
دوستان عزیز خیلی فوری نیازش دارم .... کسی نمی تونه کمکم کنه؟

Ali_Fallah
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 22:53 عصر
استفاده از قالب Date برای فیلدهای از نوع تاریخ مشکل وارد نمودن تاریخ بعضی از روزهای شمسی را دارد بعنوان مثال وارد نمودن آخرین روز از ماه دوم سال یعنی 30/02/1385 که اگر فرمت از نوع ذکر شده باشه هنگام وارد کردن تاریخ این روز با مشکل مواجه هستیم...
ضمناً اگر فیلد را ازنوع تکست انتخاب کرده وبا ماژولی که به دفعات زیاد درباره آن صحبت شده استفاده کنیم این بار با یک نوع دیگر از مشکل مواجه هستیم و آن هم محاسبه بین تاریخها یعنی اگر بخواهیم تعداد روزهای بین دو تاریخ را محاسبه کنیم ممکن هست نتیجه عجیب غریبی بدست بیاد...

smderfan
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 18:03 عصر
در این گزارشگیری من از دو پارامتر :
1- نام کالا
2- محدوده تاریخ
استفاده کرده ام. در حقیقت از این نمونه می خوام که به سوالات زیر پاسخ برام بده :
1- گزارشگیری از نام کالا بدون وارد کردن تاریخ انجام بشه.
2- گزارشگیری در محدوده دو تاریخ بدون نام کالا انجام بشه.
3- گزارشگیری بر اساس هر دو پارامتر کالا و محدوده تاریخ قایل گزارش باشد.
که در نمونه ای که دوست عزیزمان samaneh_h گذاشتند به سوالات 2 و 3 پاسخ می دهد و سوال 1 بدون پاسخ می ماند.
کسی نیست به دادم برسه؟؟؟
با تشکر

smderfan
جمعه 13 بهمن 1385, 12:12 عصر
کسی نیست یک کوئری برام تکمیل کنه.

Payam Moradi
جمعه 13 بهمن 1385, 17:10 عصر
کسی نیست یک کوئری برام تکمیل کنه.
برات تکمیل کردم.
ماکرو و پاک کردم و در رویداد Click دکمه یک سری کد نوشتم.
از سه TextBox کمکی هم برای ایجاد گزارش دلخواه شما استفاده کردم ولی در حالت Run دیده نمیشن.

حتی با یک تاریخ هم میشه گزارش گرفت. مثلا از امروز به بعد یا به به قبل!
موفق باشید!:چشمک:

Payam Moradi
جمعه 13 بهمن 1385, 23:27 عصر
بفرمایید

در جدول یک فیلد جدید به نام Number ایجاد کردم. (همونطور که خصوصی فرمودید)
تغییرات رو در کوئری و در فرم میتونی ببینی.
.
.