PDA

View Full Version : ذخیره تغییرات ایجاد شده کنترل ها درRuntime

Alireza_Salehi
دوشنبه 09 بهمن 1385, 11:22 صبح
من برنامه ای نوشتم که امکان تغییر موقعیت و تغییر مشخصات کنترل های روی فرم را در زمان اجرا دارد ، چطور میشه مشخصات این کنترل ها رو موقع خروج از برنامه به مقادیری که زمان طراحی ایجاد شده اند اعمال کرد؟

در واقع نمی خواهم تغییرات را در فایل جداگانه از هر نوع یا دیتابیس یا چیز دیگه ای ذخیره کنم و موقع اجرا آنها را لود کنم، فقط تغییرات در خود فایل exe ذخیره بشه!

اصلا همچین کاری شدنیه؟

ali_kolahdoozan
دوشنبه 09 بهمن 1385, 11:25 صبح
یا باید بریزی توی دیتابیس . یا xml که اون هم همون دیتابیسه . یا فایل / یا یه سوالی اینطوری چند وقت پیش شد توی resourc ها هم میشد بگرد پیدا میکنی

linux
دوشنبه 09 بهمن 1385, 11:47 صبح
من برنامه ای نوشتم که امکان تغییر موقعیت و تغییر مشخصات کنترل های روی فرم را در زمان اجرا دارد ، چطور میشه مشخصات این کنترل ها رو موقع خروج از برنامه به مقادیری که زمان طراحی ایجاد شده اند اعمال کرد؟

در واقع نمی خواهم تغییرات را در فایل جداگانه از هر نوع یا دیتابیس یا چیز دیگه ای ذخیره کنم و موقع اجرا آنها را لود کنم، فقط تغییرات در خود فایل exe ذخیره بشه!

اصلا همچین کاری شدنیه؟
فایل exe شما یکبار کامپایل شده و تمام شده!
یا باید از برنامه هایی مثل ریسورس هکر استفاده کنید
یا مثل همه خلق الله برنامه نویسی یک فایل داشته باشید که این تغییرات را در آن ذخیره کنید. قبلا فایلهای .ini اینکار را می کردند بعد ها رجیستری و الان هم فایل های xml

programmermp
دوشنبه 09 بهمن 1385, 11:49 صبح
سلام

فکر کنم خود وی بی یه قسمتی تحت عنوان settings داشته باشه

در ضمن توی رجیستری هم می تونی ذخیره کنی سرعت ذخیره / بازیابی خوبی داره

Behrouz_Rad
دوشنبه 09 بهمن 1385, 19:09 عصر

اصلا همچین کاری شدنیه؟
بله شدنیه!
اطلاعات به صورت باینری در فایل EXE ذخیره میشن و تو می تونی با باز کردن فایل EXE در مود Binary، اطلاعاتی رو به اون اضافه و یا حذف کنی.
برخی افراد برای ایجاد نوعی از قفل های نرم افزاری، با خواندن و نوشتن در فایل اجرایی برنامه به مقصود خودشون میرسن!
اصول کار بدین شکل هست که اطلاعاتی که قرار هست ذخیره بشن، با فرمت (نام متغیر = مقدار متغیر) ایجاد میشن. در این حالت برای جدا کردن مقادیر از Seperator ها استفاده میشه.
در انتخاب Seperator ها باید نهایت دقت رو به عمل بیاری تا هیچ عبارتی در فایل EXE همانند Seperator انتخابی تو نباشه که در غیر اینصورت در شناخت مقادیر دچار مشکل میشی!
مثلا یک نمونه Seperator می تونه به شکل "|-|-sep1-|-|" باشه.
پس از اینکه فرمت مقادیر ایجاد شد، این مقادیر رو به انتهای فایل EXE اضافه می کنی.
حالا می تونی به قسمت پایانی فایل EXE ات به چشم محتویات یک فایل متنی نگاه کنی!

موفق باشید.

Alireza_Salehi
دوشنبه 09 بهمن 1385, 19:56 عصر
بله شدنیه!
اطلاعات به صورت باینری در فایل EXE ذخیره میشن و تو می تونی با باز کردن فایل EXE در مود Binary، اطلاعاتی رو به اون اضافه و یا حذف کنی.

قبلا این روش و استفاده از فایل XML یا دیتابیس را استفاده کردم (یه کمی زمان بره)، در واقع می خواستم بدونم خود دات نت امکانی برای ذخیره این مشخصات داره که بدون درگیر شدن در جزییات نوع کنترل ها و لود کردن دوباره اونها در LoadTime خودش اوتوماتیک این کارو بکنه !

sh
دوشنبه 09 بهمن 1385, 21:12 عصر
My.Setting