PDA

View Full Version : رابطه جداول

danyansari
دوشنبه 09 بهمن 1385, 19:13 عصر
با سلام
چگونه می توان در وی بی بین دو جدول رابطه یک به چند برقرار کرد؟
با تشکر

zerobit-ltd
سه شنبه 10 بهمن 1385, 09:20 صبح
متوجه سوالتون نشدم.
منظورتون نوشتن یه query هستش یا ایجاد relation ؟

sjj
سه شنبه 10 بهمن 1385, 11:41 صبح
خوب رابطه (اگه منظورتون از رابطه RelationShip باشه) رو از همون اول تو دیتابیس ایجاد کنید دیگه!

danyansari
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 17:40 عصر
متوجه سوالتون نشدم.
منظورتون نوشتن یه query هستش یا ایجاد relation ؟
منظور relation بدون استفاده از اکسس است . مثلا" چطوری بین جدول مشتری و جدول کالا و جدول فاکتور ارتباط برقرار کنیم . با تشکر

danyansari
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 17:43 عصر
خوب رابطه (اگه منظورتون از رابطه RelationShip باشه) رو از همون اول تو دیتابیس ایجاد کنید دیگه!
اگر منظورتون با استفاده از اکسس باشه . چطوری در وی بی از این رابطه استفاده کنیم . لطف کنید بیشترتو ضیح دهید. با تشکر.

danyansari
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 17:46 عصر

اگر منظورتون ایجاد رابطه در اکسس باشه چطوری در زی بی از این رابطه استفاده کنیم . با تشکر از همکاری شما

danyansari
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 17:48 عصر
منظورم ایجاد relation است .

sjj
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 23:41 عصر
لازم نیست شما از رابطه استفاده کنید! رابطه ای که از اول تعیین می کنید ، موقع استفاده و یا تغییر در دیتابیس اجرا خواهد شد.ولی اگر منظورتون کلید خارجی باشه باید اون رو به صورت دستی پیاده سازی کنید.

zerobit-ltd
جمعه 13 بهمن 1385, 10:54 صبح
برای ایجاد database, table, field, relation, primary key, foreign key , ... در حین اجرا باید از adox استفاده کنی. من خودم تا حالا ازش استفاده مکردم، وگرنه بیشتر کمک می کردم؛ ولی اگر یه search کنی، می تونی برای تمام این کارا نمونه کدهای زیادی پیدا کنی.

mortez maya
جمعه 13 بهمن 1385, 16:24 عصر
همونطور که دوستان گفتن برای این کار شما باید تو پایگاه داده چنین ارتباطی ایجاد کنید برای این کار هم باید از کلید اصلی وکلید خارجی استفاده کنید./