PDA

View Full Version : استفاده از دو combobox

newmefmef
دوشنبه 09 بهمن 1385, 21:26 عصر
دوستان سلام
چطور می شه با کلیک برروی یکی از ایتمهای یک کامبو باکس اطلاعات مربوط به ان ایتم در یک کامبوباکس دیگه ظاهر بشه مثلا با انتخاب یک استان شهرستانهای متناظر با ان در کامبوباکس دیگه در دسترس قرار بگیره (به تصویر دقت کنید)

Mahyaa
دوشنبه 09 بهمن 1385, 23:51 عصر
اطلاعاتت رو توی چی ذخیره کردی ؟ از دیتا بیس میگیری ؟ یا مثلا توی آرایه و اینا داریش ؟
اگر دیتابیس داری که فکر کنم باید همون Master / Detail رو پیاده کنی . فکر کنم BDLookupComboBox باشه اسم کنترلش .

اگر از دیتابیس خاصی استفاده نمیکنی و مثلا فایل و ... داری باید آیتمهاش رو خودت دستی پر کنی . از اولی هرچی انتخاب شد ، دومی رو خالی میکنی و آیتم های مربوط رو توش پر میکنی .

newmefmef
سه شنبه 10 بهمن 1385, 00:08 صبح
من از دیتا بیس استفاده می کنم میشه یک کم بیشتر توضیح بدید

Mohammadi_F
سه شنبه 10 بهمن 1385, 05:02 صبح
یک dblookupcombobox برای جدول master و یکی هم برای جدول details روی فرم قرار بده و به این صورت تنظیمشان کن.
datasource : دیتاسورس جدولی که می خواهی مقادیر کمبوبوکس بعنوان مقادیر فیلد اون قرار بگیره.
DataField : نام فیلدی که می خواهی مقادیر اون رو با مقادیر کمبو بوکس تغییر بدی.
ListSource : نام دیتا سورس جدولی که می خواهی اطلاعات تمامی یک فیلد آن در کمبوبوکس به نمایش در بیاد.
ListField : نام فیلدی از جدول ListSource که اطلاعاتش رو می خوای در کمبو بوکس ببینی.
KeyField :نام فیلد ایندکس
همین تنظیمات رو برای جدول Details انجام بده.
البته حتما دو تا جدول رو قبلا Master/Details کن.
این برای حالتیه که بخوای اطلاعات این دو تا جدول رو در یک یا چند جدول دیگه ذخیره کنی ولی اگه می خوای اطلاعات رو در خود همون جداول ذخیره کنی پیشنهاد می کنم ابتدا با دو تا QUERY اطلاعات این جداول رو ببری توی حافظه وسپس از Query ها برای Master/Details کردن استفاده کنی.
امید وارم تونسته باشم کمک کنم
موفق باشی

Mahyaa
سه شنبه 10 بهمن 1385, 10:17 صبح
datasource : دیتاسورس جدولی که می خواهی مقادیر کمبوبوکس بعنوان مقادیر فیلد اون قرار بگیره.
DataField : نام فیلدی که می خواهی مقادیر اون رو با مقادیر کمبو بوکس تغییر بدی.

اگر لوک آپ باشه این دوتا ویژگی رو نباید مقدار دهی کنیم . همون ListSource و ... کافیه .