PDA

View Full Version : دلیل بروز این خطا چیست؟

bardia goharbin
دوشنبه 09 بهمن 1385, 23:10 عصر
من با ۲ خطا مواجه شده ام که نفهمیدم مشکل از کجاست اگه دوستان میدونن راهنمایی کنن

اول :
این پیغام توسط Browser وقتی ظاهر میشه که صفحه رو Refresh میکنم. دلیلش چیه و چطوره میشه حلش کرد. آیا من مشکلی در کارم داشتم؟

The page you are trying to view contains POSTDATA if you resend the data, any action from carried out (Such as a search or online purchase) will be repeated. to resend the data Click Ok. otherwise, Click Cancel.

دوم:
در صفحه وب که در آن از Ajax استفاده کرده ام و در قسمت PageLoad یک DataBinding برای یک DataList دارم و یک Response.Write که در هنگام اجر این پیغام ظاهر میشود.

Sys.WebForms.PageRequestManagerRarseErrorException :
The message recived from the server could not be parsed. Common causes for this error
are when the reponse is modified bye calls to Response.Write(), reponse filters,
httpmodules, or server trace is enabled.

Behrouz_Rad
سه شنبه 10 بهمن 1385, 00:21 صبح
خطای اول زمانی رخ میده که موردی پیش بیاد که مقادیر فرم، دو بار به سرور ارسال بشن (مثل Refresh صفحه). البته این مورد بیشتر به برنامه نویسی اشتباه بر میگرده!
در حقیقت مرورگر هشدار میده که مقادیر، دو بار فرستاده شدن.

خطای دوم رو می تونی از مشکلات AJAX بدونی!
اصولا وقتی مقداری به جز مقادیر پردازشی و برگشت داده شده توسط AJAX قصد داشته باشن همراه با این مقادیر ارسال بشن، اون خطا رخ میده.
دستور Response.Write رو حذف کن و به جای اون از دستورات جایگزین استفاده کن.
مثلا ایجاد یک Label و انتساب مقدار به اون و یا استفاده از سینتکس <% myValue = %>

موفق باشید.

bardia goharbin
سه شنبه 10 بهمن 1385, 08:41 صبح
ممنون بهروز جان.
در مورد خطای اول این توضیح رو اضافه میکنم که من ۳ تا DropDown لیست روی صفحه دارم که کاربر یک موردی رو انتخاب میکنه و بر اساس اون صفحه PostBack میشه و اطلاعات رو بر اساس انتخابهای کاربر نمایش میده. بعد از PostBack اگر کاربر Refresh رو بزنه پیغامی که گفته بودم ظاهر میشه.
راستش هرچی گشتم که کجا میتونم اشتباه کرده باشم پیدا نکردم. اگر فکر میکنی به موردی که توضیح دادم مربوط میشه نحوه رفعش رو ممنون میشم اگر راهنمایی کنی.

Behrouz_Rad
سه شنبه 10 بهمن 1385, 09:17 صبح
بنده تا حالا این مشکل واسم به وجود نیامده تا احیانا بدونم کدام دستور یا قسمت از کد ممکنه باعث بروز این مشکل بشه، شاید IsPostBack، شاید طریقه ی Bind، شاید...
این خطا حتی به عنوان موردی "شبه باگ" در موزیلا مطرح شده بود که برای بر طرف کردن اون پیشنهاد داده بودند که گزینه ای به مرورگرهای موزیلا اضافه بشه که نمایش یا عدم نمایش این دیالوگ رو به حالت دلخواه در بیاره!

موفق باشید.

hamedgh
چهارشنبه 23 آبان 1386, 14:27 عصر
خطای اول زمانی رخ میده که موردی پیش بیاد که مقادیر فرم، دو بار به سرور ارسال بشن (مثل Refresh صفحه). البته این مورد بیشتر به برنامه نویسی اشتباه بر میگرده!
در حقیقت مرورگر هشدار میده که مقادیر، دو بار فرستاده شدن.کجای کار اشتباه است میشه بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟!!!!!!!!

یک سوال هم در رابطه با اطلس داشتم
چرا استفاده از ان پوست view state را می کند و ان را اینقدر پر می کند راهی برای
کم کردن ان وجود دارد ؟؟؟؟؟؟

اگر سوال اولم را جواب بدهید خیلی خیلی ممنون می شوم !!!!

Behrouz_Rad
چهارشنبه 23 آبان 1386, 21:04 عصر
کجای کار اشتباه است میشه بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟!!!!!!!!

بنده تا حالا این مشکل واسم به وجود نیامده تا احیانا بدونم کدام دستور یا قسمت از کد ممکنه باعث بروز این مشکل بشه، شاید IsPostBack، شاید طریقه ی Bind، شاید...

یک سوال هم در رابطه با اطلس داشتم
چرا استفاده از ان پوست view state را می کند و ان را اینقدر پر می کند راهی برای
کم کردن ان وجود دارد ؟؟؟؟؟؟
اسما ViewState هست اما در حقیقت کل مقادیری هستند که بین کلاینت و سرور رد و بدل میشن تا وضعیت کنترل های مختلف صفحه پایدار بمونه.

موفق باشید.

hamedgh
چهارشنبه 23 آبان 1386, 22:58 عصر
دوستان استفاده از اطلس را پیشنهاد می کنند ؟؟!!
چوی یک کمی با خودش در گیر است مخصوصا update panel

Behrouz_Rad
شنبه 26 آبان 1386, 03:52 صبح
بعضی جاها خوبه... بعضی جاها خوب نیست.
برای استفاده از AJAX نمیشه کتابخانه ی ثابتی رو پیشنهاد کرد.
بستگی به کاری که انجام میدی داره.

موفق باشید.

hamedgh
شنبه 26 آبان 1386, 20:59 عصر
مهندس خیلی ممنون
مشکلم هم حل شد
به خاطر عدم redirect صفحه بود

کتابخانه اطلس بدرد کانکشن زدن می خوره
که بدون اینکه طرف بفهمه کانکشن توپ بزنیم
اگر کانکشن مشکل پیدا کنه این update panel مشکلی براش پیش نمی اید
از نظر شما کار درستی است !!!!!!!!!!!

Behrouz_Rad
شنبه 26 آبان 1386, 21:04 عصر
"کانکشن توپ" اصطلاح جدیدی هست؟
متوجه منظورت نشدم!

hamedgh
شنبه 26 آبان 1386, 22:45 عصر
"کانکشن توپ" اصطلاح جدیدی هست؟
متوجه منظورت نشدم!
منظورم کانکش عالی بدون خطا یا گیر کردن "باقلوا"
کانکشی که بشود به اجرا شدن کوری های ان اطمینان حاصل کرد
به خاطر اینکه این update panelُ دیدم گیر می کنه گفتم شاید کار رو وسط کار خراب کنه !!!!!

hamedgh
یک شنبه 27 آبان 1386, 12:12 عصر
اگر update panel وسط کار گیر کند
چیکار باید کرد ؟؟؟
تا حالا به این مشکل برخوردید !!!!!!

Behrouz_Rad
یک شنبه 27 آبان 1386, 18:36 عصر
آره برخورد کردم و این معمولا به دلیل سرعت پایین اینترنت هست.
کاری نمیتونی بکنی! :D