PDA

View Full Version : تابع تبدیل یک تاریخ و ساعت شمسی به تاریخ حروفی

rezaei manesh
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 09:06 صبح
سلام
زمان به این صورت در بانک ذخیره شده(11:20 - 1385/11/12)
حالا من می خوام وقتی DataList می خواد تاریخ ها رو نمایش بده اونها رو به صورت حروفی نمایش بدم یعنی یه تابع جاوا اسکیپت باشه که این زمان رو به عنوان ورودی بگیره و خروجی رو به این شکل بده (دوازدهم بهمن 1385 ساعت 11:20) کسی نمونه کدی داره که من بتونم ازش استفاده کنم
من فکر کنم همچین ماری رو قبلا زیاد کردن اما نتونستم نمونه ای پیدا کنم تو همین سایت هم گشتم اما ندیدم

سار
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 11:04 صبح
نیازی به جاوا نیست. در زمان Bind شدن از ItemTemplate استفاده کن و مقدار مناسب رو خودت تو یه تابع حساب کن.
چیزی مانند این :

<asp:DataList id="datalist" runat="server">
<ItemTemplate>
<%# Function(Value) %>
</ItemTemplate>
</asp:DataList>

rezaei manesh
یک شنبه 15 بهمن 1385, 09:58 صبح
درسته یه تابع واسه این کار نوشتم و مشکل به راحتی حل شد
متشکر از شما

peymannaji
یک شنبه 15 بهمن 1385, 12:44 عصر
درسته یه تابع واسه این کار نوشتم و مشکل به راحتی حل شد
متشکر از شما

سلام دوست عزیز امکان داره براتون که این تابع رو برای من هم ارسال کنید ؟

rezaei manesh
یک شنبه 15 بهمن 1385, 14:29 عصر
بله خواهش می کنم
اینم تابعش من چون نیازی به روز هفته نداشتم اونو نذاشتم اما شما می تونید اونو هم اضافه کنید
1362/01/2311:23 = بیست و سوم فروردین 1362 ساعت 11:23

Function StringDate(ByVal value As String) As String
Dim temp As String
temp = Left(value, 10)
Dim Month() As String = {"فروردین ", "اردیبهشت ", "خرداد ", "تیر ", "مرداد ", "شهریور ", "مهر ", "آبان ", "آذر ", "دی ", "بهمن ", "اسفند "}
Dim Days() As String = {"یکم ", "دوم ", "سوم ", "چهارم ", "پنجم ", "ششم ", "هفتم ", "هشتم ", "نهم ", "دهم ", "یازدهم ", "دوازدهم ", "سینزدهم ", "چهاردهم ", "پانزدهم ", "شانزدهم ", "هفدهم ", "هجدهم ", "نوزدهم ", "بیستم ", "بیست و یکم ", "بیست و دوم ", "بیست و سوم ", "بیست و چهارم ", "بیست و پنجم ", "بیست و ششم ", "بیست و هفتم ", "بیست و هشتم ", "بیست و نهم ", "سی ام ", "سی یکم "}
temp = Days(Val(Right(temp, 2)) - 1) & Month(Val(Mid(temp, 6, 2)) - 1) & Left(temp, 4) & " ساعت " & Mid(value, 11).Trim
Return temp
End Function