ورود

View Full Version : پیدا کردن IP در asp.net using c sharp

peymannaji
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 11:45 صبح
سلام دوستان عزیز میخوام به محض اینکه کاربر سایت را باز کرد ip اون فرد در یک متغییر ذخیره بشه اما نمیدونم چگونه و با چه دستوری ip فرد رو بگیرم ممنون میشم کمکم کنید . با تشکر ...

samanes
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 14:48 عصر
دستور زیر Ip بازدید کننده رو برمیگردونه..

Request.UserHostAddress

peymannaji
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 16:29 عصر
ممنون دوست عزیز یک سوال داشتم
1) name space خاصی نیاز نداره؟
2) اگه بخوام مقدار را تو یک تکست باکس بریزم خاصیت تکست textbox رو برابر این چیزی که شما گفتید قرار بدم حله ؟
با تشکر ...

samanes
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 16:41 عصر
name space نیاز نداره.. جزء property های page و مقدار باز گشتی اش از نوع string است.

string strUserId = Page.Request.UserHostAddress;

peymannaji
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 18:42 عصر
دوست عزیز یک دنیا ممنون . لطف کردین ...

Asad.Safari
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 21:39 عصر
دوست عزیز یک دنیا ممنون . لطف کردین ...

دکمه تشکر رو واسه این کاز گذاشتن !

موفق باشید

cameloss
شنبه 01 فروردین 1388, 15:12 عصر
دوستای خوب من این کدی که برای به دست آوردن آی پی به کار گرفتین و البته همه کدهای مشابه، در واقع آی پی درخواست رو بر نمیگردونه، خیلی ساده است. به آدرس http://www.tabarestanejavan.com/AboutApp.aspx برید، تیتر آخر صفحه اطلاعات شما رو برمیگردونه از جمله آی پی تون رو. اونو یه جایی یادداشت کنید، بعد دیسکانتکت، بعد هم با کارت یه ISP دیگه دوباره کانکت شید و صفحه رو رفرش کنید. می بینید که آدرس آی پی عوض شده، پس خیلی راحت میشه نتیجه گرفت که اون آی پی آی پی شما نیست، بلکه آی پی ISP هستش که شما از طریق اون به نت کانکت میشید. من با آی پی خیلی کلنجار رفتم و سر و کله زدم، نتیجه کلی من این بود که بی خیال شم، چون هیچ راهی برای به دست آوردنش وجود نداره، نمی دونم چرا؟؟؟!!! اگه کسی میدونه به منم بگه...

Behrouz_Rad
شنبه 01 فروردین 1388, 15:37 عصر
دوستای خوب من این کدی که برای به دست آوردن آی پی به کار گرفتین و البته همه کدهای مشابه، در واقع آی پی درخواست رو بر نمیگردونه، خیلی ساده است. به آدرس http://www.tabarestanejavan.com/AboutApp.aspx برید، تیتر آخر صفحه اطلاعات شما رو برمیگردونه از جمله آی پی تون رو. اونو یه جایی یادداشت کنید، بعد دیسکانتکت، بعد هم با کارت یه ISP دیگه دوباره کانکت شید و صفحه رو رفرش کنید. می بینید که آدرس آی پی عوض شده، پس خیلی راحت میشه نتیجه گرفت که اون آی پی آی پی شما نیست، بلکه آی پی ISP هستش که شما از طریق اون به نت کانکت میشید. من با آی پی خیلی کلنجار رفتم و سر و کله زدم، نتیجه کلی من این بود که بی خیال شم، چون هیچ راهی برای به دست آوردنش وجود نداره، نمی دونم چرا؟؟؟!!! اگه کسی میدونه به منم بگه...

وقتی به یک ISP متصل میشی، تو هم یکی از اون چند تا کلاینت دیگه هستی که متصل شدن و IP تو در سرور توسط DHCP بهت اختصاص داده میشه. فقط سرور هست که IP Valid داره نه کلاینت ها! بنابراین اون IP مربوط به سرور میشه نه کلاینت.

موفق باشید.

salehbagheri
شنبه 01 فروردین 1388, 20:24 عصر
در ادامه صحبتهاي اقاي راد و به بياني ساده تر:

وقتي كه از Dial-Up استفاده ميكنيد، پس از هر بار اتصال، IP جديدي به شما اختصاص داده ميشه!
فقط در ADSL ها كه نيازي به قطع اتصال نيست، IP شما تغييري نميكند!

سهراب فلاحی
شنبه 01 فروردین 1388, 21:07 عصر
ایا کسی تو WinApp هم می تونه ، IP رو در بیاره ، اگر بیش از یک کارت شبکه داشته باشه چی ؟

البته منظورم Loacal network IP نیست بلکه Internet IP است .

Behrouz_Rad
شنبه 01 فروردین 1388, 21:09 عصر
وقتي كه از Dial-Up استفاده ميكنيد، پس از هر بار اتصال، IP جديدي به شما اختصاص داده ميشه!

اون IP جدید، در 99 درصد موارد Valid نیست. بنابراین اگر با Dial-up، شونصد میلیون بار هم DC کنی و مجدداً متصل بشی و وارد سایت من بشی، IP تو تغییر نمی کنه؛ چون IP ای که به دست میاد مربوط به سرور هست که تغییر نمی کنه.

برای ADSL هم سناریوهای مختلفی وجود داره. می تونه IP Valid باشه یا نباشه.

موفق باشید.