PDA

View Full Version : اشکال عجیب

جمعه 08 اسفند 1382, 01:40 صبح
با سلام
نمی دونم چی شد یه دفعه که خواستم ردهتم رو بالا بیارم با error ای عجیب روبرو شدم که نوشته بود تا 10 ثانیه بیشتر لاگینت نمی مونه و یک صفحه که میگه نمیشه وارد شی می گفت برو فایل *.xsessionerror را ببین رفتم کلی error توش بود از /bin/bash که کلی not found از دستورات مختلف داده بود
الان علاوه بر اینکه x ام بالا نمیاد در command-line دستوراتی مثل
ls,mcedit,....
اجرا نمیشن
چیکار کنم
چقدر این لینوکس دردسر داره!!! :evil:
با تشکر

Monaa
جمعه 08 اسفند 1382, 15:37 عصر
فکر کنم تعدادی از فایلهای X11 رو ناخواسته پاک کردید و لینوکستون نمیتونه یک سشن X ایجاد کنه . , وقتی نمیتونید دستورات بش رو اجرا کنید یعنی فایل اصلی تنظیماتتون رو توی دایرکتوری شخصیتون پاک کردید و لینوکس نمیتونه بفهمه برای شما کدوم شل رو بیاره بالا .اما راستش را حلش رو بلد نیستم :( :(

shaniaki
جمعه 08 اسفند 1382, 18:06 عصر
با عرض ادب:
دقیقا نمی توانم مطمئن باشم مشکل شما از چیست مگر اینکه پشت دستگاه بنشینم یا log مربوط به errorهای سیستمت رو داشته باشم. اما اگر حدس دو ستمون درست باشه می تونی rpm های Xت رو مجدد بریزی. مثلا تو دایرکتوری rpmها روی CDهات بزنی:

rpm -hUv X*

چقدر این لینوکس دردسر داره!!! :evil:
با تشکر
این جمله را قبلا هم نقل کرده ام: «لینوکس دوست خوب کاربران حرفه ای است اما به کاربران عادی سخت می گیرد» پس سعی کنید یک کاربر حرفه ای لینوکس باشید.

یه عشق برنامه نویسی خفن

hosseinzadeh
جمعه 08 اسفند 1382, 20:41 عصر
خب همین طور که دوستانمون گفتند احتمالا شما فایلهایی را پاک کرده اید.برای حل مشکل شما به اطلاعات بیشتری نیاز هست.چون مشکل عجیبی به نظر می رسد.آخرین بار چه فایلهایی را ویرایش یا پاک کرده اید؟فایلهای /etc/profile یا .profile یا .bash_profile را دستکاری نکرده اید.اگر این امکان وجود دارد دستور:

echo $PATH
را اجرا کنید.

یک شنبه 10 اسفند 1382, 20:15 عصر
ممنون اشکال من دو روزه حل شده
ولی مشکل من چی بود؟
من هنگام تنظیم PATH برای نصب جاوا یادم رفته بودم که بگویم علاوه بر قبلی ها اینو در نظر بگیر
پس همه ی PATH هایم پاک شده بود
و با تنظیم دوباریشان درست شد
از همه ممنون