PDA

View Full Version : خطا در هنگام generate کردن دیتاست

c#_web
شنبه 14 بهمن 1385, 00:01 صبح
من تازه شروع به کار با visual studio 2005 کرده ام . در برنامه ام میخواستم که dataset , dataadapter را به صورت ویزاردی ایجاد و استفاده کنم.
اما بعد از ایجاد dataadapter به نام da_login . در قسمت query builder آنرا از جدولی از دیتابیس پر کردم. حالا برای ایجاد دیتاست ، روی da_login کلیک راست کرده و
generate dataset را کلیک میکنم.(نام دیتاست را ds_login داده ام). اما خطای زیر رامیدهد

could not get type information for ds_login

علت این مشکل چیس و راه حلش چیست ؟؟؟
البته یکبار هم شی دیتاست را از قسمت toolbox پاک کرده و دوباره آنرا از قسمت
choose item آوردم ولی باز هم مشکل حل نشد.
من چکارکنم؟؟؟:متفکر: :عصبانی++:

ali_kolahdoozan
شنبه 14 بهمن 1385, 08:32 صبح
این فقط نظر منه : اشیاء مرتبط با دیتابیس رو فقط و فقط با کد بساز و بس روشش هم تیو سایت هست

Alireza_Salehi
شنبه 14 بهمن 1385, 12:37 عصر
میتونه یک دلیلش این باشه که:
احتمالا برای اسم جدول هات ( یافیلد ها) از اسامی رزرو شده SQL استفاده کردی !

البته من هم پیشنهاد می کنم با کد نویسی با دیتابیس کارکنی!

c#_web
شنبه 14 بهمن 1385, 16:06 عصر
ممنون از راهنمایی دوستان . من هم تاحالا همش از کدنویسی میرفتم اما دیدم چند نفر دیگه که نه تازه واردند و نه خیلی حرفه ای از روش ویزاردی رفته و موقع استفاده از ویزارد ، دیگه خود برنامه برای اونا دستورات insert , update , delete را در کامندهایش مینویسد که احساس کردم صفحه برنامه نویسی از این طریق خلوت تر است .
حالا آیا روش من برای صدازدن توابع در دات نت که به روش زیر میروم اشتباه است یا نه؟
در ابتدا در sql یک stored procedure نوشته وبعد در یک کلاس در برنامه ام تابعی نوشته که آن stored procedure را صدا زده و پارامترها را به آن پاس میدهد وبعد در خود برنامه دیتاست و دیتاآداپتور ایجادکرده و برای صدازدن تابع ، ابتدا نام کلاس بعد نام تابع را صدا میزنم و پارامترهای ورودی تابع را هم میدهم.
اما برای هر insert یا هر حذف یاهر ویرایشی باید یکی از این توابع رادرکلاسم نوشته و بعد درخود برنامه از آنها استفاده کنم.
آیا راه حل من منطقی است یا راه دیگری پیشنهاد میکنید.؟؟:متفکر:

ali_kolahdoozan
شنبه 14 بهمن 1385, 16:15 عصر
خب همین خوب بوده . دیگه چرا رفتی سراغ ویزارد . این روش نزدیک بوده به روش چند لایه

c#_web
جمعه 20 بهمن 1385, 19:00 عصر
ممنون از راهنمایی تون . حالا روش چند لایه ای یعنی چی ؟ اگه ممکنه برام توضیح بدین و اگه تکرایه اونا حذف نکنین . چون وقت زیادی برای جستجو نداشتم و در این مورد لایه ها اطلاعاتی نیاز دارم. ممنون میشم بازم راهنماییم کنین.

aisana
شنبه 27 آبان 1391, 15:50 عصر
منم همین مشکلو دارم ، وقتی تو Reprt.rdcl (گزارش گیری )می خوام 1 دیتاست ایجاد کنم تا جدولمو بهش وصل کنم این خطا رو میده . من همیشه از کد نویسی استفاده کنم ولی توی Report.rdcl چطوری می شه با کد نویسی Tabliix (همون جدول) رو به دیتا ست وصل کرد؟