PDA

View Full Version : برنامه نویسی multitier

حمیدرضاصادقیان
شنبه 14 بهمن 1385, 21:19 عصر
سلام دوستان.میخواستم بپرسم آیا ارزششو داره که وقت بذارم روی این بخش در دلفی کار کنم یا بهتره تمرکزمو بذارم روی ado.net کار کنم؟به نظر شما راه حل بهتر کدوم خواهد بود.

hr110
یک شنبه 15 بهمن 1385, 14:04 عصر
جناب صادقیان در این باره زیاد صحبت شده و اگر منظورتون VS.net است باید عرض کنم که چاره ایی نیست (!؟)

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 15 بهمن 1385, 14:09 عصر
ممنون ازتون جناب ربیعی.درواقع میخواستم شروع کنم با midas کار کردن یک جا از جناب کوشا مطلبی خوندم که به یکی از دوستان توصیه کرده بود که به جای وقت گذاشتن روی این داستان بهتره بیشتر وقت بذاریم و ado.net رو کار کنیم.میخواستم ببینم آیا میشه به راحتی سوئیچ کرد و نیازی نیست با datasnap و midas درگیر بشیم؟

vcldeveloper
دوشنبه 16 بهمن 1385, 08:54 صبح
Midas و DataSnap دو نام هستند برای یک تکنولوژی، نه دو تکنولوژی متفاوت.
DataSnap چیز خوبی هست. در ورژن های جدید دلفی هم هنوز پشتیبانی میشه. امکانات خوبی هم در اختیارتون میزاره. از طرفی مفاهیم Multi Tier با تغییر تکنولوژی تغییری نمیکنه. شما بیشتر وقتتون صرف یادگیری مفاهیم میشه، نه تکنیک های پیاده سازی اونها با یک تکنولوژی خاص. از DataSnap می تونید هم در Win32 و هم در دات نت استفاده کنید، اما Ado.Net فقط در دات نت کاربرد داره.
من با دات نت کار نکردم، نمی تونم درباره Ado.Net نظر بدم. شنیدم تکنولوژی خوب و جامعی هست. نمی دونم آیا صرفا یک جایگزین برای ADO هست، یا برای Multi Tier هم چیزی ارائه میده.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 16 بهمن 1385, 08:58 صبح
ممنون استاد کشاورز.مطالب قشنگی رو ارائه کردید.ممنون.
باز اگر دوستان نظر خاصی دارند خوشحال میشم ارائه کنند.
پس در حقیقت Datasnap مختص دلفی نیست و اگر نوع کارکرد اون رو یاد بگیرم در دات نت با کمی تغییر میتوان از آن استفاده کرد؟

vcldeveloper
دوشنبه 16 بهمن 1385, 09:10 صبح
پس در حقیقت Datasnap مختص دلفی نیست و اگر نوع کارکرد اون رو یاد بگیرم در دات نت با کمی تغییر میتوان از آن استفاده کرد؟
DataSnap مربوط به دلفی هست (البته در C++ Builder هم هست). ولی علاوه بر Delphi Win32 در Delphi.Net هم وجود داره. از اونجایی که میشه کدهای نوشته شده با Delphi Win32 را با کمی تغییرات به Delphi.Net منتقل کرد، پس میشه برنامه های نوشته شده با DataSnap رو هم به همین طریق منتقل کرد.
البته اگر صرفا قصد کار کردن با دات نت رو دارید، یادگیری Ado.Net بسیار ارزشمند هست.

حرفه ای
سه شنبه 17 بهمن 1385, 07:24 صبح
دوست خوبم

امیدوارم مقاله ای که توی سایت قراردادم بدرد شما بخوره !

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=59232