PDA

View Full Version : شناسایی مقادیر و مشخصات پارامترهای یک فایل صوتی

Sharif Lotfi
یک شنبه 15 بهمن 1385, 07:29 صبح
کسی سورس یا کد نمونه ای داره که به کمک اون بتونم اجزاء یه فایل صوتی رو تفکیک کنم و مقادیرشون رو معلوم کنم و بعد اون رو بصورت گراف در بیارم ؟
شبیه این کاری که نرم افزارهای پخش صوت میکنن و موقع پخش آهنگ گراف فرکانس و ... رو نشون میدن
میخوام یه wave editor رو شبیه سازی کنم .
ممنون میشم اگه دوستان اطلاعاتشون رو در اختیارم بگذارن

Alireza_Salehi
یک شنبه 15 بهمن 1385, 07:51 صبح
فکر کنم اول باید الگوریتم های فشرده سازی فرمت های مختلف رو پیدا کنی و بر طبق اونها اول فایل رو بخونی ، بعدا با استفاده از استانداردهایی که برای این فایل ها تعریف شده مشخصات رو دستکاری کنی!

البته احتمالا کامپوننت براش پیدا میشه !

Sharif Lotfi
سه شنبه 17 بهمن 1385, 12:05 عصر
فکر کنم اول باید الگوریتم های فشرده سازی فرمت های مختلف رو پیدا کنی و بر طبق اونها اول فایل رو بخونی ، بعدا با استفاده از استانداردهایی که برای این فایل ها تعریف شده مشخصات رو دستکاری کنی!

البته احتمالا کامپوننت براش پیدا میشه !

نمی خوام فشرده سازی کنم که !
میخوام فایل صوتی رو آنالیز کنم

Alireza_Salehi
سه شنبه 17 بهمن 1385, 14:48 عصر
هر نوع فایل صوتی فرمت خاص خودش رو داره (در حالت غیر فشرده) که اطلاعات سیگنال های صوتی تعداد کانال ها و غیره درونش وجود داره ،تمام این فرمت های مختلفی که وجود داره همشون بدون استثنا در حالت فشرده ذخیره می شوند و در زمان پخش با اگوریتم های پیشرفته ای که وجود داره دیکد شده و به سیگنال صوتی تبدیل می شوند (وگرنه حجم یک فایل صوتی در حالت غیر فشرده خیلی زیاده)،
این قضیه در مورد فایل های عکس و ویدئو هم صادقه!

پس از لحاظ منطقی اول باید بتونی هر نوع فرمتی (mp3,WMA,ra,wav,....) رو از حالت فشرده خارج کنی و دوم باید بفهمی این اطلاعات باینری که بعد از دیکد بدست آوردی چه فرمتی دارند که بتونی باهاشون کار کنی!

برای مورد اول کامپوننت (تو اینترنت بگرد) هست که کار دیکد و انکد رو انجام میدهند برای مورد دوم هم باید راهنمای فرمت های مختلف رو از سازمانی که اون فرمت رو پشتیبانی می کنه (مایکروسافت ,MPEG,Real,...) بگیری و بخونی !

تا جایی که من خبر دارم این طوریه ، حالا شاید دوستان برنامه نویس راه های بهتری بلد باشند!