PDA

View Full Version : Compile a file

littledemon
یک شنبه 15 بهمن 1385, 08:25 صبح
سلام به همه
:خجالت: :خجالت: :خجالت:
من دارم یه برنامه درست میکنم که کارش ساخت ستاپ هست :متفکر:
میخوام کاربر بعد از انتخاب گزینه های لازم برای نصب و انتخاب ادرس و این حرف ها ...:متفکر:

پروژه به صورت دلخواهش ایجاد بشه یعنی یک فایل اجرایی نصب این فایل رو چه جوری میتونم درست کنم ؟ ساخت فایل ؟اضافه شدن مقادیری که میخوام قبل از ساخت و به طور کلی این چیزا ؟:اشتباه: :خجالت:

میشه راهنمائیم کنید که چه کار باید بکنم؟ ممنون میشم از لطفتون...:کف:

oVERfLOW
یک شنبه 15 بهمن 1385, 14:06 عصر
1 - VB زبان مناسبی برای ساخت برنامه‌ی نصب نیست - بهتره از C یا اسمبلی استفاده کنید
2 - نوشتن برنامه‌ی نصب تا زمانی که NSIS و Inno هستن وقت تلف کردنه
3 - برای ایجاد فایل اجرایی شما باید یه Stub یا ریشه‌ی ثابت (یه فایل اجرایی ثابت) رو کامپایل کنید و اطلاعات لازم رو بعدا از طریق Resource یا Overlay بهش اضافه کنید که روش Overlay روشی هست که توی اکثر برنامه‌های نصب ازش استفاده می‌شه

Payam Moradi
یک شنبه 15 بهمن 1385, 14:11 عصر
میتونی از وی بی هم استفاده کنی ولی نباید در اون از کامپوننت یا Library خارجی استفاده کنی. فقط از ابزارهای موجود وی بی استفاده کن.
در این صورت Setup شما برروی همه ویندوزهای XP قابل اجرا است.
جهت احتیاط هم فایل MSVBVM60.DLL رو در کنار فایل SETUP بگذار. اگر هم از DLL یا ابزار دیگه ای استفاده کردی در کنار فایل Setup قرار بده. (ولی سعی کن استفاده نکنی)

من با وی بی برنامه های نصب زیادی درست کردم و با رعایت موراد بالا مشکلی نخواهی داشت.

موفق باشی!:چشمک:

littledemon
یک شنبه 15 بهمن 1385, 15:38 عصر
بابا من گفتم به من بگید جریانش چه جوریه من اصلا بلد نیستم درست کنم !!!!

من تو قسمت اصلیش گیرم ....فایل بعد از تنظیمات درست میشه ؟ یا از قبل ساخته شده هست و دوباره باز میشه و کد ها درونش قرار میگیره ؟ و اگهخ اینطوریه برنامه رو چه طور دوباره بشکافم؟ شما برا خودتون زود میگید و میرید..

Payam Moradi
یک شنبه 15 بهمن 1385, 16:11 عصر
بابا من گفتم به من بگید جریانش چه جوریه من اصلا بلد نیستم درست کنم !!!!

من تو قسمت اصلیش گیرم ....فایل بعد از تنظیمات درست میشه ؟ یا از قبل ساخته شده هست و دوباره باز میشه و کد ها درونش قرار میگیره ؟ و اگهخ اینطوریه برنامه رو چه طور دوباره بشکافم؟ شما برا خودتون زود میگید و میرید..

شما دقیقا نگفتید که میخواید خودتون برنامه نصب ایجاد کنید یا پروژه، برنامه Setup ایجاد کنید.

اگر میخواید برای پروژه طراحی شده خودتون یک نصب کننده درست کنید از منوی Program و منوی Visual Basic و Visual Basic Tools ابزار Package And Deployment Wizard رو انتخاب کنید . مسیر فایل پروژه‌ای که ساختید بدید و مراحل رو جلو برید.

اگر میخواید خودتون یک نصب کننده طراحی کنید، فکر نمیکنم با سطح معلومات شما طرز ساخت ست آپ در این فریوم بگنجه. چون مبحثش طولانی میشه.

میتونید هم نصب کننده خود ویژال بیسک رو فارسی کنید.

در ضمن با ساخت یک نصب کننده، فایلهای پروژه‌ی شما سر جای خودش دست نخورده میمونه. دیگه دوباره شکافتن چه صیغه‌ای هست؟ :متفکر:

littledemon
سه شنبه 17 بهمن 1385, 21:15 عصر
اولا من میخوام یک نصب کننده درست کنم .
دوما شنیده بودم بعضی وقت ها میان یه فایل اجرایی که شامل کلیه پارامتر های فایل به اصطلاح استخراج شده هست رو میزارن بغل ستاب ساز و بعد برا هر فایل که میخواد بسازه اون فایل که بغلش هست رو ازش یه چیزی کم میکنه یا اضافه میکنه بنابر این باید بشکافه دوباره یعنی دکامپایل و یه کپی از اون فایل میگیره و بنابر این میگه یه فایل جدید ساخته که در اصل این نبوده .........شد؟ حالا تکلیف من چیه؟

Payam Moradi
سه شنبه 17 بهمن 1385, 22:41 عصر
اولا من میخوام یک نصب کننده درست کنم .
دوما شنیده بودم بعضی وقت ها میان یه فایل اجرایی که شامل کلیه پارامتر های فایل به اصطلاح استخراج شده هست رو میزارن بغل ستاب ساز و بعد برا هر فایل که میخواد بسازه اون فایل که بغلش هست رو ازش یه چیزی کم میکنه یا اضافه میکنه بنابر این باید بشکافه دوباره یعنی دکامپایل و یه کپی از اون فایل میگیره و بنابر این میگه یه فایل جدید ساخته که در اصل این نبوده .........شد؟ حالا تکلیف من چیه؟
من که نفهمیدم.
ببنید معمولا پکیجها شامل: یک فایل Setup.exe برای نصب و یک فایل CAB برای مخزن فایلهای قابل نصب و یک فایل ini که شامل اطلاعات نصب هست تشکیل شده. فایل Setup فایل ini رو میخونه و فایلهای لازم رو از CAB استخراج میکنه و در مسیری که کاربر تعیین کرده میریزه. دوباره ini رو میخونه تا فایلهایی که نیاز به رجیستر دارند رو رجیستر کنه. و Finish.
دیگه دیکامپایل چیه؟
خب حالا کجا رو موندی؟:متفکر:

perfeshnal
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 08:22 صبح
سلام
دوست عزیز اگر می خوای طریقه ی ساختن Setup رو یاد بگیری بهتره ستاب ساز خود VB رو نگاه کنی ستاب ساز VB با سورس کدش در این قسمت قرار داره . این برنامه کامله و می تونی از روی سورس اون هر چی در این مورد می خوای پیدا کنی

Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98\Wizards\PDWizard

littledemon
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 20:59 عصر
خوب اون ستاپ ساز نیست ....آخه برنامه من کارش خودش ساخت برنامه ستاپ برا برنامه های دیگه هست و در
جواب شما آقای پیام مرادی .....من هم خودم استفاده از فایل های CAB رو میدونستم ما میخوایم از این استفاده نکنیم آخه.....