PDA

View Full Version : تعیین سطح دسترسی

sogoli
یک شنبه 15 بهمن 1385, 11:02 صبح
من یه سوال دارم
توی برنامه هایی مثله اتوماسیون اداری به کاربران سطح دسترسی می دهند ، مثلا یه کاربر نمی تونه وارد بعضی قسمتها بشه و یا بعضی از کارها را نیم تونه انجام بده ... می خوام بدونم این کار به چه شکل هست؟
البته اینکه این سوال رو در این قسمت مطرح کردم برای اینکه چون خودم مدتی است با زبان معظم سی شارپ کار می کنم ، شاید هم این سوال مربوط با sql بشه .. در هر صورت اگر سوال رو باید در جای دیگر مطرح می کردم دوستان راهنمایی کنند
باتشکر فراوان

linux
یک شنبه 15 بهمن 1385, 14:34 عصر
من یه سوال دارم
توی برنامه هایی مثله اتوماسیون اداری به کاربران سطح دسترسی می دهند ، مثلا یه کاربر نمی تونه وارد بعضی قسمتها بشه و یا بعضی از کارها را نیم تونه انجام بده ... می خوام بدونم این کار به چه شکل هست؟
البته اینکه این سوال رو در این قسمت مطرح کردم برای اینکه چون خودم مدتی است با زبان معظم سی شارپ کار می کنم ، شاید هم این سوال مربوط با sql بشه .. در هر صورت اگر سوال رو باید در جای دیگر مطرح می کردم دوستان راهنمایی کنند
باتشکر فراوان
می توانی از چند روش مختلف استفاده کنی.
روشی که من بکار می برم
4 تا جدول دارم
به اسم های
فعالیتها
گروها
کاربران
فعالیتهای گروی
هر کاربر فقط در یک گروه می تونه عوض بشود.
و...

egoldashraf
یک شنبه 15 بهمن 1385, 16:53 عصر
توی سی شارپ میتونی یک فرم برای مدیر در نظر بگیری که اسم تمام منوها رو توش داشته باشی.
هر موقع مدیر خواست یک کاربر جدید تعریف کنه ، معین میکنه که این کاربر به چه قسمتهایی دسترسی داره و اینها رو توی یک رکورد به صورت 0 و 1 ذخیره میکنی
حالا کافیه بعد از ورود کاربران هر گزینه از منو که اون کاربر بهش دسترسی نداره غیر فعال بشه.

sogoli
یک شنبه 15 بهمن 1385, 16:58 عصر
ببخشید اگر امکان داره کمی بیشتر توضیح بدی....
مرسی دوست عزیز

egoldashraf
یک شنبه 15 بهمن 1385, 19:39 عصر
بالفرض منوی اصلی برنامه 50 تا آیتم داره
یه فرم طراحی میکنی که 50 تا checkbox داشته باشه ، نام کاربری و رمز عبور رو هم بگیره
بعدش این اطلاعات رو توی یه تیبل با 52 فیلد ذخیره میکنی
موقع ورود کابر ، این اطلاعات رو بریز تو یه آرایه و با توجه به صفر و یکهای اون آرایه آیتم های منو رو فعال و غیر فعال کن.
؟

iman_s52
یک شنبه 15 بهمن 1385, 19:58 عصر
بالفرض منوی اصلی برنامه 50 تا آیتم داره
یه فرم طراحی میکنی که 50 تا checkbox داشته باشه ، نام کاربری و رمز عبور رو هم بگیره
بعدش این اطلاعات رو توی یه تیبل با 52 فیلد ذخیره میکنی
موقع ورود کابر ، این اطلاعات رو بریز تو یه آرایه و با توجه به صفر و یکهای اون آرایه آیتم های منو رو فعال و غیر فعال کن.
؟

حالا چرا 52 فیلد ؟
شاید منظورت یه فیلد 52 کاراکتری بوده ؟؟

egoldashraf
یک شنبه 15 بهمن 1385, 20:33 عصر
همون . اشتباه لفظی بود

SeyyedKarim
یک شنبه 12 فروردین 1386, 04:46 صبح
بنام خدا-دوستان در مورد اینکه چطور میشه این کار رو در سطح برنامه کاربردی انجام داد توضیحات خوبی دادن .
اگه در نظر بگیریم که منظور از کاری که در ابتدا ذکر شد ، دستکاری پایگاه داده باشه ، میشه این کار رو هم برای محدود کردن کاربران انجام داد : برای هر کاربر یک نام کاربری و پسورد در پایگاه داده در نظر می گیریم که کاربر با اون از پایگاه داده استفاده کنه . حال برای هر نام کاربری محدودیت های لازم را اعمال می کنیم . این کار به راحتی در SqlServer قابل انجام است ضمنا برنامه کاربردی را از توجه به محدودیتهای کاربران آسوده و بی نیاز می کند.