PDA

View Full Version : برنامه مدیریت isp

na3er-faraji
یک شنبه 15 بهمن 1385, 13:02 عصر
با سلام
تصمیم گرفتم یک نرم افزار برای مدیریت Isp بنویسم(واسه یادگیری و بعدا شاید فروش) ولی خوب به چند مشکل اساسی برخوردم . من تصمیم دارم دو قسمت بسازم یکی واسه قسمت وب که کاربران میرن حساباشون رو چک میکنن و کارهایی تو این مایه ها و یک برنامه Win برای مدیریت حساب های کاربران . مثلا ساخت User,Pass و چیز هایی تو این مایه ها . اما چند تا مشکل دارم

1) هنگامی که ما به isp خودمان کاتکت میشیم یک برنامه اونجا هست که user,pass روچک میکنه و اگه درست بود ما کانکت میشیم . آیا این برنامه رو من خودم بایدبنویسم و یا باید از سرویس های ویندوز استفاده کنم .
2) بعدش اینکه ما یک دیتابیس داریم که اطلاعات کاربران توش ذخیره است مثل User,pass و مثلا تاریخ های کانکت شدن و تو این مایه ها . حالا سوالم اینه که این دیتابیس که من میخوام با Sql Server بنویسم کجا بید بزارمش ؟ (نخندین!!!) چون هم برنامه وب من و هم برنامه ویندوزی که قراره من بنویسم به این دیتابیس احتیاج دارند حالا من یک نسخه از اونو رو اینترنت بزارم و مثلا زمانی که مدیر Isp میخواد user,Pass های جدید رو وارد کنه چه اتفاقی می افته .

امیدوارم منظورم رو خوب توضیح داده باشم . لطفا هر سایت منبع یا لینکی که میشناسید معرفی کنید . و هرچی هم در این باره تجربه دارید بگید . پیشاپیش ممنون

mehrzad007
یک شنبه 15 بهمن 1385, 22:59 عصر
برنامه نیست . سرویس RAS ویندوز هست که به شما جواب میده و بعد برای اعتبار سنجی شما از پروتکل RADIUS استفاده می کنه . برای نوشتن این چنین برنامه ای شما باید از شبکه اطلاعات کافی داشته باشی . برای آشنایی با RADIUS هم از RFC مربوطه اش می تونی استفاده کنی . البته نه از نظر تجاری و نه از نظر آموزشی هیچ کدام سودی برای شما در پی نخواهد داشت . و چون برنامه تا سنگینه ممکنه شما رو زده کنه . برنامه های از این دست زیادن مثل NTTAC که کرک شده اش با یه سرچ ساده پیدا میشه و یا حتی نرم افزار داده پردازان دوران به نام ISP UTIL که فارسی و ایرانی هست . در کل چندان آش دهنسوزی نیست این کار . به نظر من برای یادگیری می تونی یه گزارشگیر برای ان تی تک بنویسی . به صورت وب بیس که احتمال فروش هم داره .

na3er-faraji
یک شنبه 15 بهمن 1385, 23:43 عصر
ببخشید منظورتون رو از گزارشگر واسه ان تی تک متوجه نشدم . یعنی یک برنامه که وضعیت حساب های کاربران رو نشون بده

mehrzad007
دوشنبه 16 بهمن 1385, 13:50 عصر
+ خیلی از کارهای دیگه ...
NTTAC بیشتر به صورت یک اینجین . رابط کاربری تحت وب نداره مثلا و... اینها رو خود کاربر اضافه می کنه به برنامه یا از جایی اونو تهیه می کنه . نمونه ایرانی اون نیز موجوده که اگه اشتباه نکنم تک پلاس اسمش بود .