PDA

View Full Version : نمایش یک عکس در برنامه اسمبلی

Younes
یک شنبه 15 بهمن 1385, 14:56 عصر
با سلام
می توانید در مورد اینکه چگونه باید یک عکس را در برنامه اسمبلی نمایش دهیم (نه اینکه در مد گرافیکی بکشیم) راهنمایی بفرمایید.:متفکر:

someCoder
یک شنبه 15 بهمن 1385, 15:14 عصر
با سلام
می توانید در مورد اینکه چگونه باید یک عکس را در برنامه اسمبلی نمایش دهیم (نه اینکه در مد گرافیکی بکشیم) راهنمایی بفرمایید.:متفکر:

فرق نمایش عکس و کشیدن در مد گرافیکی چیه؟

Younes
دوشنبه 16 بهمن 1385, 13:59 عصر
خوب برای کشیدن یک تصویر باید برنامه بنویسیم مثلا برای کشیدن خانه برنامه رسم خطوط راست و کج و .... ولی عکسی که با یک دوربین دیجیتال از یک منظره گرفتیم را اگر بخواهیم نشان دهیم که نباید اینگونه باشد ؟ هست ؟

Best Programmer
دوشنبه 16 بهمن 1385, 23:36 عصر
فرق نمایش عکس با رسم خطوط و....
1: در رسم شما باید توابع مربوط را به طور دستی در برنامه خود بنویسید در حالی که در نمایش عکس باید از درون فایل بخوانید.
2: عکس ها دارای فرمت های مختلفی هستند که هر یک الگوریتم های ویژه خود را برای ذخیره و بازیابی اطلاعات دارند مثلا فرمت bmp شامل 3 بخش است :
- Bitmap File Header
- Bitmap Info Section
- Bitmap Data Area
چون توضیح این فرمت از حوصله من خارج است و در کتاب ها و سایت ها به راحتی پیدا می شود مرا معاف کنید.

Younes
سه شنبه 17 بهمن 1385, 08:33 صبح
خوب یعنی حالا من با فرض اینکه فرمت bitmap را پیدا کردم باید باتوجه به فایل یکی یکی بیتها را روی صفحه بنویسم تا شکل رسم شود ؟ یعنی چیزی شبیه به یک وقفه یا ... وجود ندارد برای این کار؟

someCoder
سه شنبه 17 بهمن 1385, 09:07 صبح
فرق نمایش عکس و کشیدن در مد گرافیکی چیه؟

فرق نمایش عکس با رسم خطوط و....
این همونیه که من پرسیدم؟ یا جواب چیز دیگه هست؟

خوب یعنی حالا من با فرض اینکه فرمت bitmap را پیدا کردم باید باتوجه به فایل یکی یکی بیتها را روی صفحه بنویسم تا شکل رسم شود ؟بله

یعنی چیزی شبیه به یک وقفه یا ... وجود ندارد برای این کار؟نه

Younes
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 09:41 صبح
با سلام
از راهنمایی شما متشکرم.