PDA

View Full Version : سورس کامل یک وبلاگ (vb.net)

na3er-faraji
یک شنبه 15 بهمن 1385, 22:01 عصر
با سلام
چند ماه پیش که تازه asp.net یاد گرفته بودم این پروژه رو واسه پایان ترم یکی از بچه ها نوشتم . اگه تو ساختار جدول ها و حتی نوع انتخاب فیلد ها دقت کنید می بینید که بسیار ابتدایی نوشته شده . اما در عین سادگی حاوی نکات جالبیه که واسه بعضی هاشون وقت زیادی گذاشتم . مخصوصا واسه کسایی که تازه میخان Asp.net رو شروع کنن خیلی مفیده . امیدوارم که استفاده کنید و یک دعایی هم به جون ما بکنید .
اما چند نکته :
برای نصب بانک برنامه تو پوشه setup database فایل setup.bat رو اجرا کنید . من این فایل رو از آقای بهروز راد که تو یکی از سورس هاش گذاشته بود برداشتم و با کمی تغییرات گذاشتم . اما من زیاد با دستورات آشنا نبودم . البته رو کامپیوتر خودم جواب داد . اما اگه شما به مشکلی برخوردید یه پوشه data هست که فایل های دیتابیس توشه . sql server برید یک دیتابیس با نام weblog بسازید . بعد sql رو stop کنید و این فایل ها رو تو پوشه data در محل نصب sql server خودتون paste کنید . یا حق

ali_yousefian19
یک شنبه 31 تیر 1386, 09:24 صبح
swi جان خیلی عالی بود ،
اگه تو صفحه اضافه کردن مطالب از editor استفاده میکردی کولاک میشد.
یه سوال : توی صفحه اصلیت میتونه چند تا پیام بیاد؟(صفحه بندی میشه یا نه؟)

na3er-faraji
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 08:34 صبح
شرمنده بچه ها . من یه مدتی نبودم . در رابطه با سوال آقای یوسفیان باید بگم که بله صفحه بندی میشه . اما در رابطه با ادیتور گفتم من این اولین کارم بود و یک پروژه بود که نیازی به ادیتور نداشت . فکر کنم اگه خودتون رو این برنامه کار کنید و بتونید گسترشش بدید خیلی عالی میشه . چون من فکر نکنم که دیگه وقت این کار رو داشته باشم .

bashiry
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 11:45 صبح
راستی دسترسی افراد ناشناس رو چرا محدود کردی؟

اینطوری فقط افرادی که نام کاربری و کلمه عبور دارن می تونن از سایت بازدید کنند.

na3er-faraji
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 23:02 عصر
آقای بشیری از دسترسی افراد ناشناس فقط به صفحه ادمین جلوگیری شده و برای دسترسی به صفحه اصلی مشکلی ندارن .

arashkey
سه شنبه 09 مرداد 1386, 10:44 صبح
من از دوستان خواهش می کنم که یه کار باحال بکنن
هر کدومشون همین سایت رو بهترش کنن و دوباره تو همین قسمت بزارن
درست من چیز زیادی بلد نیستم و نسبت به دوستان دیگه ای که تو سایت هستند بی سوادم. ولی به سهم خودم این سایت رو تغییر دادم و دوباره کد رو می زارم .
امیدوارم که خشتون بیاد
(می خواستم تریپ نرم افزار های GNU بشه)
تغییراتی که من دادم اینه که اولا تمامی کانکشن استرینگ ها از فایل web.config خونده می شه در ضمن بانک سایت رو تبدیل به sql 2005 کردم تا دیگه لازم نباشه کسی اون قسمت setup کردن رو انجام بده

arashkey
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 13:42 عصر
لطفا دوستان دیگه هم کمک کنند
این می تونه یه کمک واقعی باشه به بقیه
اینم ورزن بعدیش

sama01
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 17:58 عصر
این وبلاگ چند اشکال عمده دارد:
1. سامانه‌ی راهبری مناسبی ندارد. بعضا مسیر برگشتی برای بیننده باقی نمی‌گذارد.
2. چرا از چند master page استفاده کرده‌اید؟ اگر به خاطر تفاوت منوها بوده، اصلا نیازی به این کار نیست.

na3er-faraji
شنبه 13 مرداد 1386, 08:18 صبح
این وبلاگ چند اشکال عمده دارد:
1. سامانه‌ی راهبری مناسبی ندارد. بعضا مسیر برگشتی برای بیننده باقی نمی‌گذارد.
2. چرا از چند master page استفاده کرده‌اید؟ اگر به خاطر تفاوت منوها بوده، اصلا نیازی به این کار نیست.

دوست عزیز من در پست اول هم گفتم . این برنامه بیشتر یک سورس آموزشی محسوب میشه برای کسانی که میخان با asp.net و sql کار کنند . در مورد استفاده از چند master page هم باید بگم که بله به خاطر تفاوت منوها و بنر بالای سایت بوده . آیا شما راه بهتری سراغ دارید ؟
من اینو بیشتر واسه کسانی گذاشتم که تازه میخان asp.net را شروع کنند و دقیقا به مشکلات داخل این برنامه بر میخورن . یه نگاهی اگه به تایپیک ها بندازی میتونی به حرف من برسی .

sama01
شنبه 13 مرداد 1386, 12:06 عصر
درست است. ولی فکر نمی‌کنم شما قصد داشته باشید آن را در همین جا رها کنید. پس باید کامل‌تر بشه.
در مورد منو هم سعی می‌کنم تا چند روز آینده یک مطلبی ارسال کنم.
ممنون.

arashkey
یک شنبه 22 مهر 1386, 22:47 عصر
دوست عزیز من در پست اول هم گفتم . این برنامه بیشتر یک سورس آموزشی محسوب میشه برای کسانی که میخان با asp.net و sql کار کنند . در مورد استفاده از چند master page هم باید بگم که بله به خاطر تفاوت منوها و بنر بالای سایت بوده . آیا شما راه بهتری سراغ دارید ؟
من اینو بیشتر واسه کسانی گذاشتم که تازه میخان asp.net را شروع کنند و دقیقا به مشکلات داخل این برنامه بر میخورن . یه نگاهی اگه به تایپیک ها بندازی میتونی به حرف من برسی .

برای رفع این مشکلات چه راه حلی رو پیشنهاد می دید
در ضمن اگر من بخوام نمونه پروژه های دیگه رو هم بذارم تو همین پست بزارم ، یا تو یه پست جدید بزارم تا خلط مطلب نشه و هر پروژه رو جداگانه مورد بحث قرار بدیم

na3er-faraji
دوشنبه 23 مهر 1386, 09:18 صبح
دوستان عزیز یک سری امکانات به این وبلاگ اضافه شده که به زودی واسه دانلود میزارم . اگه شما هم برنامه خاصی دارید لطفا در یک تایپیک جداگانه بزارید

arashkey
پنج شنبه 27 دی 1386, 09:12 صبح
همینه
تو نیکی کن در دجله انداز ، ببین بقیه چقدر دعات می کنن
فقط برای گزاشتن اون سایت تو اینترنت یه مشکلی هست. چون اون یه پروژه دانشجویی بود و من فقط نویسندش بودم باید از طرف هم بپرسم که آیا راضی هست کد رو در سایت قرار بدم. اینه که تا چند روز آینده تکیفش معلوم می شه.

mohandesan
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 10:42 صبح
سلام جناب swi راستش من برنامه شما را کاملا بررسی کردم ولی قسمتی که وقتی روی ایکن ویرایش مطلبمی زنیم در صفحه جدید مطلبی که مربور به آن بوده توی تکست ها نمایش داده میشه شما از یک تابعی به نام application استفاده کردین ولی من هر کاری می کنم نمی تونم مقدار اون تابع را به فرم بعد بفرستم در ضمن من هم از ajax و هم از ادیتور استفاده می کنم به نظرتون مشکل از ایناست لطفا کمک کنیدخیلی فوریه

sudy3090
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 12:35 عصر
تشکر می کنم از شما و امثال شما که برای ارتقا سطح علمی بچه ها این کار پسندیده را انجام می دهید. من که دعاتون کردم.
می خوام یک سایت معرفی کنم که به راحتی کدهای ویبی را به سی شارپ و بر عکس تبدیل می کنه برای اونایی که مثل من وی بی بلد نستن این راه خوبی که از پروژه بهتر استفاده کنند کافی است کدای وی بی را کپی کنید و در این سایت پیست کنید و روی کانورت بزنید تا کد سی شارپشو بتون بده.
http://labs.developerfusion.co.uk/convert/vb-to-csharp.aspx

menosoft
یک شنبه 31 شهریور 1387, 09:07 صبح
swi اگه تو صفحه اضافه کردن مطالب از editor استفاده میکردی کولاک میشد.
)

با سلام و قبولی طاعات
دوستان من یکم روی این وبلاگ کارکردم وبه بعضی از صفحات آن Editor اضافه کردم
همچنین در تغیر رمز عبور یه مشکل داشت که رفع شد

با تشکر

menosoft
یک شنبه 07 مهر 1387, 12:07 عصر
با سلام و قبولي طاعات

دوستان اين وبلاگ در جستجو گوگله مشكي داره يا گوگل مي تونه به مطالب داخل ِDatabase
Index بشه
با تشكر

aynehband
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 01:53 صبح
RSS رو هم اضافه کنید ، خوب مبشه. اما سعی کنید که برای هر category یه RSS جداد هم بده.

hadiit
چهارشنبه 25 آذر 1388, 17:26 عصر
من شنیدم نرم افزاری جهت تبدیل این دو زبان به هم است کسی اسمشو نمیدونه

VB Net to C Sharp Converter

اين هم لينك دانلود:
http://dl.kamyabonline.com/download/program/VB%20Net%20to%20C%20Sharp%20Converter.exe

hadiit
چهارشنبه 25 آذر 1388, 17:28 عصر
اين هم آدرس سايت:
http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 13:16 عصر
میشه بگید user name و password برای ورو چیه ؟:متفکر:

earse+erse
جمعه 30 بهمن 1388, 11:41 صبح
سلام من این زبانی که شما می نویسین رو حالیم نمیشه حالا من با این وبلاگی که شما نوشتید باید چی کار کنم؟

Ali0Boy
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 21:23 عصر
سلام دوستان
ببخشید من تازه کارم و حدود یک ماهه که Asp رو شروع کردم اونهم به صورت تئوری
دوستان من وقتی پروژه ای ایجاد می کنم یه فایل دسترسی هم خود ویژوال استادیو برای اجرا و نمایش سورس در خودش ایجاد می کنه ولی من هرچی گشتم چیزی توی این فایل ندیدم و میخواستم بدونم چطور این سایت رو روی localhost ببینم و چطور هم در VS بازش کنم؟!
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. :چشمک::اشتباه::تشویق:

koodzar
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 02:51 صبح
با سلام
دوستان من تازه شروع کردم و یه سوال مبتدی دارم وقتی میخایم یه پروژه دانلود شده رو اجرا کنیم ایا باید open web siteرو بزنیم یا open projectواین که اگر نکته دیگه ای هم داره لطف کنید

صادق صدقی
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 13:20 عصر
با سلام
دوستان من تازه شروع کردم و یه سوال مبتدی دارم وقتی میخایم یه پروژه دانلود شده رو اجرا کنیم ایا باید open web siteرو بزنیم یا open projectواین که اگر نکته دیگه ای هم داره لطف کنید

سلام
منو یاده اولایی که ASp رو شروع کردم انداختی
شما رویه Open WebSite کلیک کن
بعد پوشه اصلی که فایلهای پروژه هست آدرس بده

بعد که بخوای Save کنی یا Build کنی یا پروژه رو ببندی ازت سوال می کنه که می خوای یک فایل Solution با پسوند Sln واست ایجاد کنه که بعد از اون نخوای Open Web Site کنی
تویه Recent Project هات میاد و می تونی از پوشه پروژه تویه My Document ->Project بازش کنی

---------------------------
التماس دعا:قلب::لبخندساده:

debugger
سه شنبه 03 خرداد 1390, 19:51 عصر
یه نفر اینو به csharp تبدیل کنه دیگه محشر میشه

hakan648
چهارشنبه 08 تیر 1390, 21:38 عصر
برای تبدیل میتونید از نرم افزارهایی که معرفی شد ( تحت ویندوز ) استفاده کنید که میتونن یک پروژه رو بطور کامل تبدیل کنند !!!
لینک دانلود (http://dl.kamyabonline.com/download/program/VB%20Net%20to%20C%20Sharp%20Converter.exe)
موفق باشید ...

ahp_online
شنبه 21 مرداد 1391, 10:39 صبح
سلام
چطور میشه بانک اطلاعاتی این پروژه که با sql2005 می باشد رو با SQL2008 تبدیل کرد؟؟

mega08
سه شنبه 26 دی 1391, 22:41 عصر
user & pass in chiye ? :متفکر: