PDA

View Full Version : Linked Server در SQL Server 2005

m-khorsandi
دوشنبه 16 بهمن 1385, 16:18 عصر
با SQL Server 2005 البته Developer Edition، لینک سروری ساختم که زمان استفاده تو Management Studio
پیغام خطای Please Check your linked server رو میده.
دقیقاً همین تنظیمات رو در SQL Server 2000 انجام میدم و مشکلی نداره. ممکنه به خاطر Developer Edition باشه؟

DonetKarvb
دوشنبه 16 بهمن 1385, 16:24 عصر
با SQL Server 2005 البته Developer Edition، لینک سروری ساختم که زمان استفاده تو Management Studio
پیغام خطای Please Check your linked server رو میده.
دقیقاً همین تنظیمات رو در SQL Server 2000 انجام میدم و مشکلی نداره. ممکنه به خاطر Developer Edition باشه؟
با سلام خدمت استاد عزیز جناب آقای خرسندی.
من هم قبلا" همین کار رو کرده بودم با همین ویرایش مشکل داشت . احتمال دادم به خاطر این باشد که Remote Connection در این ورژ کار نمی کند. با تعویض ویرایشم مشکل بر طرف شد. البته من دوتا مشکل داشتم یکیش این بود و دیگریش هم firewall .

m-khorsandi
دوشنبه 16 بهمن 1385, 18:33 عصر
سلام،
ممنون از جوابت،
فقط نگفتی که با چه Edition یی مشکل حل شد؟ احتمالاً Enterprise Edition؟
پس میشه اینطوری نتیجه گرفت، با اینکه گزینه Allow remote connections to this server وجود داره (Server Properties -> Connections)
و انتخاب هم شده ولی عملاً فعالیتی نداره و اجازه دسترسی نمیده!

DonetKarvb
دوشنبه 16 بهمن 1385, 22:15 عصر
سلام،
ممنون از جوابت،
فقط نگفتی که با چه Edition یی مشکل حل شد؟ احتمالاً Enterprise Edition؟
پس میشه اینطوری نتیجه گرفت، با اینکه گزینه Allow remote connections to this server وجود داره (Server Properties -> Connections)
و انتخاب هم شده ولی عملاً فعالیتی نداره و اجازه دسترسی نمیده!
با نسخه استاندارد که اون رو روی xP هم نصبش کردم. اینترپرایز روی xp نصب نمیشه.
مایکروسافت در مورد نسخه dEVELOPER فقط میگه که شما اجازه ندارید ازش به صورت اقتصادی استفاده کنید ولی جایی نخونده بودم که اجازه این کانکت شدن به صورت ریموت رو نده ولی اول به مشکل برخورده بودم بعد اقای ثباتی گفتند که Developer به صورت Remote کانکت نمیشه و بعد از حل این مشکل نزدیک دو روز الاف این فایر وال بودم
امیدوارم که مشکل شما نیز هرچه سریعتر حل شود.

whitehat
دوشنبه 16 بهمن 1385, 22:45 عصر
به Configuration->Sql Server Surface Area بروید و در Instance مورد نظرتان در قسمت Remote Connection گزینه Local And Remote Connection را انتخاب کنید.سپس گزینه اول یا آخر را انتخاب کنید.
توجه کنید که اگر از نسخه Developer استفاده می کنید این کار را اصلا نمی توانید انجام دهید

m-khorsandi
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 09:04 صبح
از SQL Server 2005 Surface Area Configuration استفاده کردم، توضیح داده که "به صورت پیش فرض،
نسخه‌های Express, Evaluation , Developer می‌تونن به صورت Local کار کنند و نسخه‌های Enterprise, Standard , Workgroup از
قابلیت remote client connection بهره‌مندند و ..." و ادامه داده که میتونی این قابلیت رو به نسخه‌های مذکور اضافه کنی.
تنظیمات رو انجام دادم ولی فایده‌ای نداشت، یعنی اینکه نتونستم از یه ماشین دیگه که Developer Edition داره
به دستگاه خودم که اون هم Developer Edition داره، یه لینک سرور سالم بسازم.

whitehat
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:09 عصر
تنظیمات رو انجام دادم ولی فایده‌ای نداشت، یعنی اینکه نتونستم از یه ماشین دیگه که Developer Edition داره
به دستگاه خودم که اون هم Developer Edition داره، یه لینک سرور سالم بسازم.

شما با این نسخه به هیچ عنوان نمی توانید این کار را انجام دهید

AminSobati
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 22:01 عصر
شاید این کمک بکنه:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=59431&page=2