PDA

View Full Version : کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر

nazaninn
دوشنبه 16 بهمن 1385, 16:39 عصر
خواهش می کنم اگر کسی جواب سوالم رو می د ونه به من کمک کنه .
برای کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی
آیا انتخاب شهر در شانس قبولی فرد تاثیر دارد؟
به عنوان مثال من اولویت اول را تهران انتخاب کنم و همچنین رتبه ام از دوستم بهتر است
و دوستم انتخاب اول را بیرجند زده باشد. آیا در کنکور دولتی ممکنه به دلیل انتخابم قبول نشوم و دوستم قبول شود ؟
و اینکه اگر اولویت اول را شهر خودمون را انتخاب نکنیم آیا سهمیه منطقه بومی را از دست می دهیم ؟

اگر کسی در کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی کامپیوتر قبول شده . درصدهایی که زده رو به من بگه .
ممنون از لطفتون

Behrouz_Rad
دوشنبه 16 بهمن 1385, 17:06 عصر
100%

به عنوان مثال من اولویت اول را تهران انتخاب کنم و همچنین رتبه ام از دوستم بهتر است
و دوستم انتخاب اول را بیرجند زده باشد. آیا در کنکور دولتی ممکنه به دلیل انتخابم قبول نشوم و دوستم قبول شود ؟
بله!
بستگی به تراز اون دانشگاه داره.
فرض کن افرادی دانشگاه شریف رو برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنند. اگر ظرفیت پذیرش این دانشگاه تکمیل بشه و فرضا تراز آخرین نفر 15000 باشه، اگر نفر بعد از اون 14999 باشه در این دانشگاه پذیرفته نمیشه و تراز اون با انتخاب های بعدیش سنجیده میشه.
اگر بیشترین تراز دانشگاه بیرجند 8000 باشه، فردی که رتبه ی 7900 رو آورده و انتخاب اولش دانشگاه بیرجند بوده، خیلی راحت در این دانشگاه قبول میشه!

و اینکه اگر اولویت اول را شهر خودمون را انتخاب نکنیم آیا سهمیه منطقه بومی را از دست می دهیم ؟
تا اونجا که بنده اطلاع دارم، دانشگاه دولتی (بالعکس دانشگاه آزاد)، سهمیه ی بومی نداره!

اگر کسی در کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی کامپیوتر قبول شده . درصدهایی که زده رو به من بگه .
همون طور که عرض کردم بستگی به تراز دانشگاه داره.
در کنکور دولتی و در مقطع کاردانی به کارشناسی، معمولا درصدها بالای 70 باید باشه.

موفق باشید.

DataMaster
سه شنبه 17 بهمن 1385, 08:27 صبح
تا اونجا که من اطلاع دارم تاثیری نداره بلکه انتخابراساس تراز بدست آمده در کنکور انجام میشه
مگر اینکه شما محدودیت در تعداد انتخاب داشته باشید
کنکور ناپیوسته با کنکور سراسری متفاوت هست

در مورد درصد ها هم بگم باید خودت رو خفه کنی واقعا ، هر چند که سال گذشته واقعا ظرفیت پذیرش چند برابر شد

nazaninn
سه شنبه 17 بهمن 1385, 15:09 عصر
تا سال گذشته کرمان کاردانی به کارشناسی کامپیوتر هم روزانه اشت و هم شبانه . ولی به جای افزایش ظرفیت سال گذشته فقط شبانه پذیرش اشت . و دانشگاههای دیگه هم افزایش ظرفیتی نداشتند
آقای بهروز این چیزهایی رو که شما گفتید رو من در مورد دانشگاه آزاد شنیدم نه دولتی. شما از صحبت خودتون اطمینان دارید؟
و تا جایی هم که شنیدم شبانه دانشگاهها سهمیه منطقه بومی داره؟
از راهنماییتون ممنون

Behrouz_Rad
سه شنبه 17 بهمن 1385, 15:58 عصر
اطلاعات بنده تا 3 سال پیش که درست بود! حالا اگر Out of Date شده شرمندتم بخدا!

oVERfLOW
سه شنبه 17 بهمن 1385, 16:09 عصر
نه توی دولتی شما اگه رتبه‌ات از دوستت بالاتر باشه اول تمام اولویت‌های شما بررسی می‌شه و اگه توی هیچ کدوم از انتخاب‌ها قبول نشدی اونوقت نوبت دوستت می‌رسه
بر خلاف آزاد که اول تمام کسایی که تراز لازم رو کسب کنن انتخاب می‌شن و بعد به ترتیب انتخاب اول همه بررسی می‌شه یعنی ممکنه شما رتبه‌ات بالاتر از کس دیگه‌ای باشه ولی چون شما تو انتخاب دوم یه رشته/محل رو زدی و اون توی انتخاب اول ، اون قبول بشه و شما نه...

nazaninn
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 14:33 عصر
overFlow شما اطمینان دارید از صحبتتون . این موضوع برای من یک امر حیاتیه .

sjj
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 00:31 صبح
100%
تا اونجا که بنده اطلاع دارم، دانشگاه دولتی (بالعکس دانشگاه آزاد)، سهمیه ی بومی نداره!
موفق باشید.
البته تا اون جایی که بنده اطلاع دارم در دانشگاه دولتی ، شبانه (بالعکس روزانه) 80 درصد سهمیه بومی داره!

Goeezor
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 23:26 عصر
نه توی دولتی شما اگه رتبه‌ات از دوستت بالاتر باشه اول تمام اولویت‌های شما بررسی می‌شه و اگه توی هیچ کدوم از انتخاب‌ها قبول نشدی اونوقت نوبت دوستت می‌رسه
بر خلاف آزاد که اول تمام کسایی که تراز لازم رو کسب کنن انتخاب می‌شن و بعد به ترتیب انتخاب اول همه بررسی می‌شه یعنی ممکنه شما رتبه‌ات بالاتر از کس دیگه‌ای باشه ولی چون شما تو انتخاب دوم یه رشته/محل رو زدی و اون توی انتخاب اول ، اون قبول بشه و شما نه...

کاملآ درسته
شک نداشته باش

nazaninn
جمعه 20 بهمن 1385, 13:21 عصر
تا اینجا که فهمیدم که شبانه سهمیه منطقه بومی داره .
حالا برای اینکه من از این سهمیه استفاده کنم باید حتما این انتخاب در اولویت اول باشه ؟

the Dead
دوشنبه 23 بهمن 1385, 17:18 عصر
برای ادبیات معارف و زبان عمومی چه کتابهایی رو توصیه میکنین
من که رفتم کانون گرفتم چطوره؟

nazaninn
سه شنبه 24 بهمن 1385, 18:11 عصر
تمام کتاب های انتشار گسترش علوم پایه عالی هستند . تالیف کلیشمی . زبان هنوز مطالعه ای نداشتم که معرفی کنم
راستی شما می د ونید برای دوره های شبانه اگر بخواهیم از سهمیه منطقه بومی استفاده کنیم
ایا بایدحتما اون رو در اولویت اول بنویسیم یا نه؟

nazaninn
سه شنبه 24 بهمن 1385, 18:14 عصر
ادبیات تالیف کلیشمی
زبان عمومی تالیف حبیب وند
معارف هنوز نمی د ونم باید معارف بخونم یا اندیشه اسلامی

the Dead
سه شنبه 24 بهمن 1385, 18:29 عصر
تمام کتاب های انتشار گسترش علوم پایه عالی هستند . تالیف کلیشمی . زبان هنوز مطالعه ای نداشتم که معرفی کنم
راستی شما می د ونید برای دوره های شبانه اگر بخواهیم از سهمیه منطقه بومی استفاده کنیم
ایا بایدحتما اون رو در اولویت اول بنویسیم یا نه؟
یه چیزی که میدونم اینه که حماقت که انتخاب اول شبانه بزنین چون تمام انتخابهای بعدیت هم باید شبانه باشه ولا دستگاه بقییه رو نمیخونه http://www.barnamenevis.org/forum/images/icons/icon14.gif

nazaninn
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 15:40 عصر
این چه حرفیه . ما براساس دلخواه خودمون شهر رو انتخاب می کنیم . چنین چیزی غیر ممکنه
می تونی بری تو قسمت پرسش و پاسخ سازمان سنجش این سوال رو پیدا کنی