PDA

View Full Version : سوال در مورد پاراداکس

Saeid59_m
سه شنبه 17 بهمن 1385, 10:08 صبح
سلام
کسی می دونه گزینه Requeted Field چه کاری انجام می ده .
وقتی اونو تیک می زنیم یه فایل با پسوند Val ایجاد می شه . این فایل چیه و چکار می کنه .

ممنونم .

Saeid59_m
سه شنبه 17 بهمن 1385, 10:33 صبح
لطفاً اگه کسی می دونه پاسخ بده .
خیلی مشکل ایجاد شده حاده .
ممنون

mehdi_mohamadi
سه شنبه 17 بهمن 1385, 11:12 صبح
اگه از پاراداکس استفاده نکنی خیلی بهتره. من قبلا باهاش کار کردم ولی اصلا" امنیت اطلاعات نداره. اگه از اکسس یا اس کیو ال سرور استفاده کنی خیلی بهتره.

حرفه ای
سه شنبه 17 بهمن 1385, 11:13 صبح
سلام
کسی می دونه گزینه Requeted Field چه کاری انجام می ده .
وقتی اونو تیک می زنیم یه فایل با پسوند Val ایجاد می شه . این فایل چیه و چکار می کنه .

ممنونم .

دوست خوبم :لبخندساده:

Requeted Field در ساخت بانکهای پارادوکس به این منظور است که کاربر حتما می بایست این فیلدها را پر نموده و نمی تواند خالی یاهمان Null باشد
چیزی شبیه به IS NOT NULL در دستور Create Table

:قلب:

Saeid59_m
سه شنبه 17 بهمن 1385, 11:23 صبح
اگه از پاراداکس استفاده نکنی خیلی بهتره. من قبلا باهاش کار کردم ولی اصلا" امنیت اطلاعات نداره. اگه از اکسس یا اس کیو ال سرور استفاده کنی خیلی بهتره.

کاملا با شما موافق هستم .
نظرتون درباره DBase چیه اگه خوبه کدوم ورژنش .
راستش می خواهم برنامه ام تحت شبکه نباشه تا حالا هم اس کیو ال کار نکرده ام .

قبلا از راهنمائی و توجه شما ممنونم

Saeid59_m
سه شنبه 17 بهمن 1385, 11:25 صبح
دوست خوبم :لبخندساده:

Requeted Field در ساخت بانکهای پارادوکس به این منظور است که کاربر حتما می بایست این فیلدها را پر نموده و نمی تواند خالی یاهمان Null باشد
چیزی شبیه به IS NOT NULL در دستور Create Table

:قلب:

من هم همین فکر رو می کنم ولی اون فایل Val ‌چیه ؟

حرفه ای
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 10:24 صبح
من هم همین فکر رو می کنم ولی اون فایل Val ‌چیه ؟

دوست خوبم !

بانکهای اطلاعاتی عموماً از دوساختار فایلی استفاده می کنند
ساختار متمرکز مانند SQL Server که شما فقط دو فایل MDF جهت نگهداری اطلاعات و LDF جهت Log ها
ساختار غیر متمرکز مانند همان پارادوکس ، DBF و ...
در این ساختار دیگر Log File ها وجود ندارند و فایل ها نگهداری اطلاعات به صورت مجزا وجود دارند مانند db جهت Table ها ، PX و YG0 و XG0 جهت مدیریت Index ها و فایل val جهت نگهداری نام فایلهای Not Null ، حداقل و حداکثر و پیش فرض داده هر فیلد و غیره

در هر صورت مدیریت این فایلها به عهده Engine شماست و اطلاعات داخل آن برای ما قابل خواندن نمی باشد

:خجالت: