PDA

View Full Version : سبد خرید(فوری)

komeil64
سه شنبه 17 بهمن 1385, 17:18 عصر
سلام
من دارم یه سایت کتابخانه آنلاین می نویسم
کارم تا اینجا پیش رفته که کاربر عضو میشه و یه سبد خرید داره و هر کتابی رو بخواد انتخب می کنه و به سبدش اضافه میشه
توی صفحه سبد یه دکمه گذاشتم که هر چی توی سبدش هست برای ادمین و فرستادن ثبت کنه
حالا اینجاش گیر کردم که اگر تعداد کتاب های داخل سبد بیشتر از یکی باشه چطور ثبتشون کنم
توی صفحه سبد یه دیتا گریده که کتابهایی که یوزر مربوطه انتخاب کرده لیست کرده
فرض می کنیم 4 تا کتاب
پایینش سه تا تکسته که آدرس و تلفن و شماره فیشه
حالا چطور اینا رو توی یه جدول بریزم که همه چهار تا سطر گریدم به صورت همون 4 تا سطر ریخته بشه بعلاوه آدرس و ... برای هر کدومش
در ضمن دیتا گریدم هم با کنترل اکسس دیتا بیس پر شده نه با کد
**
کلا هدفم اینه که فیلدهای یک جدول رو از با یک شرط به جدول دیگه ببرم
اگر یه کد داشته باشید مثال بزنید خیلی خوب میشه
ممنون میشم کمک کنید

nazaninam
سه شنبه 17 بهمن 1385, 18:45 عصر
سوالتون خیلی گیج کننده بود من اینجور متوجه شدم:
شما یک سبد خرید دارید که یک سری کتاب داخلش هست حالا وقتی کاربر سفارش میده باید اون کتابها برای مدیر ارسال بشه .
بهترین راه برای این کار فیلد فلگ هست یعنی شما یک فیلد به جدول سبد خریدتون اضافه کنید از نوع مثلا number خوب؟ این فیلد به صورت پیشفرض مقدار 0 رو میگیره این یعنی کتاب داخل سبد خرید هست. وقتی مقدار 0 رو به 1 تغیر بدین یعنی کالا از سبد خرید خارج شده و سفارش نهایی صورت گرفته . به این ترتیب لازم نیست که اطلاعات سبد خرید رو از جدولی به جدول دیگه جابجا کنید

komeil64
سه شنبه 17 بهمن 1385, 18:51 عصر
سلام
وقتی کتابها توی سبده هنوز ثبت نهایی نشده یعنی مثلا چهار تا کتاب انتخاب کرده برای خرید حالا میخواد ثبتشون کنه یعنی برای ادمین فرستاده بشه
من می خوام اون کتابها رو بریزه توی جدول ادمین
یعنی از یه جدول به جدول دیگه بریزه بعلاوه یه سری فیلد دیگه که مشخص می کنم

rtech
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 13:51 عصر
سلام . ببین دوست عزیز چرا کار خودتو سخت میکنی بجای این که همه کارها رو تو یک صفحه انچام بدی تو چند صفحه انجام بده تا بازدیدکننده هم گیج نشه به این شکل :

قبل از هر چیز اطلاعات را در بانک ذخیره کنید و دو جدول با نامهای Temp_shopping و Order بسازید که شامل ستونهای یکسانی هستند . برای ثبت نام و آدرس و .... سعی کنید کاربران را ملزم به ثبت نام و سپس خرید از سایت نمایید .

1- صفحه ای بسازید که لیست کتاب ها رو نشون میده به اضافه ی یک دکمه یا لینک ( مثلا دکمه خرید ) که با کلیک بر روی آن کد و نام محصول به اضافه ی نام کاربری مشتری ذخیره و کاربر به صفحه دیگه ای بره یعنی صفحه نشان دهنده سبد خرید .

2- صفحه دیگری برای سبد خرید بسازید که شامل یک گرید ویو میباشد که این گرید ویو اطلاعاتش را از جدول temp میخواند پس از اینکه کاربر محصولاتش را به سبد اضافه کرد دکمه ای قرار دهید که با کلیک بر روی آن اطلاعات او به جدول order منتقل و سپس از جدول temp حذف شود .

اگر جزئیات بیشتری خواستید بگید تا بیشتر توضیح بدم

komeil64
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 14:12 عصر
سلام
آخرش این کار رو کردم
دو تا فیلد به جدول اضافه کردم دوتاش مقدارشون صفره
وقتی کاربر می خواد کتابهاش رو ببینه اونهایی که مقدارشون صفره نشون میده و اگر مطمئنه که می خواد بخره دکمه رو می زنه و مقدار یک میشه و دیگه برای کابر نشون داده نمیشه و فقط برای ادمین نشون داده میشه به شرطی که فیلد جدید دوم صفر باشه یعنی سفارش فرستاده نشده باشه وقتی هم ادمین کتابها رو فرستاد دکمه ای رو میزنه و مقدار یک میشه و دیگه نشون نمیده
باز هم از همگی ممنون