PDA

View Full Version : تابه dsum با شرط خاص

انگوران
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 10:47 صبح
تو فایل ضمیمه میخوام جمع سن افراد همنام محاسبه بشه ( با تابع dsum انجام بشه )

Payam Moradi
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 11:23 صبح
تو فایل ضمیمه میخوام جمع سن افراد همنام محاسبه بشه ( با تابع dsum انجام بشه )

باز جمع سن چه صیغه‌ای دیگه؟
از طریق کد نویسی اقدام کنید و دیتا سورس تکست رو خالی کنید. در روال Form_Current فرم مربوطه:

Private Sub Form_Current()
Text6 = DSum("age", "t1", "name = '" & Me!name & "'")
End Sub

موفق باشید:چشمک:

انگوران
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 11:54 صبح
دوست عزیز ضمن تشکر از لطف جنابعالی این کد رو برای یه برنامه می خواستم که قراره مجموع مبلغ وام افراد رو بر اساس شماره حساب محاسبه کنه و ... ( بنا به دلایلی نمی خوام از کویری استفاده کنم ) جمع سن مثال فرضی بود که عنوان کردم نه واقعی.
در ضمن چرا کد مورد نظر تو خود تکست باکس جواب نمی ده ؟

Payam Moradi
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:07 عصر
دوست عزیز ضمن تشکر از لطف جنابعالی این کد رو برای یه برنامه می خواستم که قراره مجموع مبلغ وام افراد رو بر اساس شماره حساب محاسبه کنه و ... ( بنا به دلایلی نمی خوام از کویری استفاده کنم ) جمع سن مثال فرضی بود که عنوان کردم نه واقعی.
در ضمن چرا کد مورد نظر تو خود تکست باکس جواب نمی ده ؟

عزیز من. فرم در حال دریافت اطلاعات تنها یک رکورد هست. بنابراین Text6 هم آماده آپدیت همزمان فرم فقط در همان رکورد هست. چطور میتونه تمام سنها که فرم فقط یکیش رو از جدول گرفته بدست بیاره و جمع کنه.
دلگیر نشید. تعجب کردم.:چشمک:

انگوران
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 13:46 عصر
دوست عزیز نیاز نیست تعجب کنین این کد داره از جدول می خونه و محاسبه میکنه کد زیر رو امتحان کن جواب می ده

=(DSum("age";"t1")
در ضمن هنر اینه سئوال تعجب برانگیز و تعجب برانگیزتر جواب ندی ( یعنی اگه سئوال مبتدی هست مبتدی و اگه تخصصیه تخصصی جواب بدی ).

Payam Moradi
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 14:14 عصر
دوست عزیز نیاز نیست تعجب کنیننخیر جناب انگوران. جمع کردن سن رو میگم تعجب کردم. که حالا منظورتون رو متوجه شدم.

این کد داره از جدول می خونه و محاسبه میکنه کد زیر رو امتحان کن جواب می ده بهر حال روشی که بلد بودم و از نظر من منطقی بود کوتاهی نکردم.

در ضمن هنر اینه سئوال تعجب برانگیز و تعجب برانگیزتر جواب ندی ( یعنی اگه سئوال مبتدی هست مبتدی و اگه تخصصیه تخصصی جواب بدی ). اگه ناراحت شدید عذر میخوام.

انگوران
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 14:39 عصر
دوست عزیز خواهش می کنم اگه یه ذره ناراحت شدم بیشتر از اون لطفتون شامل حالم شده .
فقط دوست دارم یه مقدار مهربونتر مکاتبه کنیم .

mohammadgij
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 14:59 عصر
آقای انگوران همونطور که خودتون گفتید این کد رو میتونید در قسمت Control Source یک فیلد هم نوشت و جواب گرفت و نطر دوست عزیز Payam Moradi در این مورد که

فرم در حال دریافت اطلاعات تنها یک رکورد هست. بنابراین Text6 هم آماده آپدیت همزمان فرم فقط در همان رکورد هست. چطور میتونه تمام سنها که فرم فقط یکیش رو از جدول گرفته بدست بیاره و جمع کنه.

اشتباه است و دستور Dsum اگر به Syntax آن نگاه کنید اسم جدول و یا View رو هم از شما میخواد و مطمئن باشید که جمع رو از سورس شما میخونه

Payam Moradi
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 15:08 عصر
آقای انگوران همونطور که خودتون گفتید این کد رو میتونید در قسمت Control Source یک فیلد هم نوشت و جواب گرفت و نطر دوست عزیز Payam Moradi در این مورد که

اشتباه است و دستور Dsum اگر به Syntax آن نگاه کنید اسم جدول و یا View رو هم از شما میخواد و مطمئن باشید که جمع رو از سورس شما میخونه

پس لطفا فایل بالا رو اصلاح کرده و در اینجا آپلود کنید. من تقریبا 3 سال هست که دیگه اکسس رو گذاشتم کنار. شاید یادم رفته! ایشون هم گمراه نمیشه.:چشمک:

mohammadgij
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 15:28 عصر
آقای مرادی حتما فایل رو نگاه کنید که اصلاح شده . اینطوری دفعه بعد کسی گمراه نمیشه.

Payam Moradi
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 15:32 عصر
آقای مرادی حتما فایل رو نگاه کنید که اصلاح شده . اینطوری دفعه بعد کسی گمراه نمیشه.

درسته! اشتباه من در این بود که نام فیلد رو در DSum میگذاشتم. در صورتیکه باید اشاره بشه به Text.

Payam Moradi
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 15:49 عصر
ضمنا
بهتره در صورتی که نظری میدید نظر خودتون رو با یک نمونه کامل کنید. کسی با توضیحی که به چیزی اشاره نداره به جایی نمی رسه!

seeker
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 16:19 عصر
اگه درست متوجه شده باشم قرار بود یک فیلد رو (سن) در تمام رکورد ها جمع کنه
مثلا
ali 10 45
taghi 15 45
asghar 20 45
ولی این داره یه کار دیگه میکنه!!!!!!!!!!!!!

mohammadgij
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 16:29 عصر
فکر کنم اگر فایلی که من Upload کردم رو بگیری میبینی که جمع به این صورت میشه
Ali 20+25+30=75
reza 10+20=30
و اینم داره همین کار رو میکنه

انگوران
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 16:30 عصر
چیزی که من می خواستم همون چیزی بود که "mohammadgij" عزیز زحمت کشیدن .