PDA

View Full Version : راه حل برای برنامه

adhami
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 09:17 صبح
باسلام خدمت دوستان عزیز
من برنامه ای دارم که ، دوره های آموزشی را از اول تا آخر سال وارد می کنند هر دوره تاریخ شروع و پایان مشخصی دارد و فیلد تاریخ از نوع کاراکتر است.
من می خوام طوری برنامه نویسی کنم که اولا بتونم ماه رو به چهار هفته تقسیم بندی کنم و اگر در طول یک هفته تعداد نفرات یک واحد بیش از 15 نفر شد به من پیغام بدهد.
مشکلی که من دارم این است که نمی دونم مبنای تقسیم بندی هفته را به چه صورت درنظر بگیرم ؟
چون روز اول هر ماه که از یکم شروع نمی شه ؟
لطفا اگر کسی راه حلی به نظرش می رسد به من کمک بکند .
با تشکر

حامد مصافی
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 11:28 صبح
سلام
مگه یک ماه چهار هفتست؟؟؟؟؟؟؟

ببینید چون یک ماه بر یک هفته بخش پذیر نیست و به قول خودتون شروع این دو با هم همیشه برابر نیست نمی تونید یک ماهرو به چند هفته تقسیم کنید
شما بهتره مبنای دوره رو هفته بگیرید نه ماه!

adhami
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 11:42 صبح
سلام
مبنای دوره ها از قبل تعیین شده است و روز هستن مثلا دوره های دو روزه یا سه روزه و غیره
در مرحله اول که دوره ها ثبت می شن چون تعداد نفرات یک واحد که برای اونها دوره در نظر می گیرن ممکنه زیاد باشه می خوایم یک کنترل کننده برای تعداد نفرات بذاریم . که مثلا اگر از 15 نفر بیشتر شدن به ما یک پیغام بدهد و شروع هر دوره در اول هر هفته است.
و دوره های سال 86 از الان دارن ثبت می شن مثلا از تاریخ 01/02/86 تا تاریخ 03/02/86 یک دوره برای یک نفر ثبت شده راهی هست که من متوجه بشم این تاریخ چندمین هفته است ؟ یا اصلا راه حل دیگه ای به نظرتون می رسه؟

حامد مصافی
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 12:12 عصر
من الان در شرایطی نیستم که راجع به راه حل نهایی این موضوع فکر کنم.
اما شما قطعاً و الزاماً به تاریخ شمسی نیاز دارید. شما برای اینکه بفهمید تاریخ جاری چندمین هفته سال است تعداد روزهای گذشته از ابتدای سال رو به دست بیارید و بر هفت تقسیم کنید جزصحیح جواب به اضافه یک حاصل مورد نظر خواهد بود

adhami
شنبه 21 بهمن 1385, 07:59 صبح
با سلام خدمت شما دوست عزیز
ممنون از راهنماییتان ولی مشکل من این است که می تونم تشخیص بدم این هفته چندمین هفته ماه موردنظر است؟

zerobit-ltd
شنبه 21 بهمن 1385, 12:22 عصر
بله می تونید تشخیص بدبد.
اگر منظور شما از هفته، اولین روز ماه به اضاقه 6 هست، شما باید 6 روز به تاریخ شروع ماه اضافه کنید و چک کنید که تاریخ شروع و پایان هفته مورد نظرتون تو بازه تاریخ اول ماه تا 6 روز بعد می گنجه یا نه.
تو مرحله بعد 6 روز به تاریخ روز هفتم ماه اضافه کنید که بازه شما از روز 7 ماه تا 13 ماه می شه.
این کار رو اگر 4 بار انجام بدید (تو یک ماه بیشتر از 4 هفته نداریم که) و تاریخ شروع و پایان هفته هاتون رو درست set کرده باشید، فکر کنم به نتیجه می رسید.

adhami
شنبه 21 بهمن 1385, 14:32 عصر
اگر منظور شما از هفته، اولین روز ماه به اضاقه 6 هست، شما باید 6 روز به تاریخ شروع ماه اضافه کنید و چک کنید که تاریخ شروع و پایان هفته مورد نظرتون تو بازه تاریخ اول ماه تا 6 روز بعد می گنجه یا نه.

چرا ؟
متوجه نمی شم منظورتون چیه ؟

zerobit-ltd
شنبه 21 بهمن 1385, 15:28 عصر
می تونم تشخیص بدم این هفته چندمین هفته ماه موردنظر است؟

من جواب این سوال شما رو دادم. البته اگر درست متوجه سوال شما شده باشم.

CodeMasterX
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 02:57 صبح
همونطور که آقای مصافی عرض کردند شما میتونی تعداد روزهای گذشته یال رو بر حسب تاریخ شمسی محاسبه کنه و بر هفت تقسیم کنی.برای مقایسه و محاسبات بین داده های از نوی تاریخ هم میتونید از تابع DateDiff در ویژوال بیسیک بهره ببرید.اگر مثالی از این تابع خواستید اطلاعا بدید.

adhami
شنبه 28 بهمن 1385, 10:02 صبح
ممنون مشکلم حل شد.