PDA

View Full Version : خواندن دیتا بیس و نمایش مشخصات در یک کنترل table با چند textbox و label

fereshte22
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 13:40 عصر
من یک جدول محصولات در دیتا بیس خود دارم و میخواهم هر دفعه که یک محصول جدید به دیتا بیس اضافه میشود خصوصیات آن نمایش داده شود .من از یک کنترل table با چند textbox و label برای نمایش مشخصات هر محصول استفاده میکنم.من برای تکرار کنترل table مشکلی ندارم.ولی هر کاری میکنم در همه table ها مشخصات یک محصول نمایش داده میشود.کسی میتونه من را راهنمایی کنه که با چه دستوری میتوان مشخصات محصولات را به ترتیب نمایش داد.در ضمن من از دیتا گرید نمیخواهم استفاده کنم.و طراحیم همان طور همان طور که گفتم میخواهم باشد.

mah.yar
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 14:12 عصر
اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما می خواهید آخرین رکوردی که وارد جدول شد رو در تکست باکسها نمایش بدید.

این کد مقدار فیلد name را در تکست باکس قرار می دهد(البته مقدار آخرین رکورد را):

Dim da As New SQLDataAdapter("select * from t1", con)
Dim dt As New DataTable
da.Fill(dt)

Me.TextBox1.DataBindings.Add(New Binding("text", dt, "name"))
Me.BindingContext(dt).Position = dt.Rows.Count - 1

امیدوارم منظورتون رو درست فهمیده باشم.

fereshte22
سه شنبه 24 بهمن 1385, 20:09 عصر
از اینکه من را راهنمایی کردید متشکرم ولی این کد که فرستادید error میدهد و هر قسمتش را درست میکنم قسمت دیگرش error میدهد.شما خودتان این کد را تست کرده اید؟
میشه دوباره من را راهنمایی کنید

mah.yar
سه شنبه 24 بهمن 1385, 20:59 عصر
از اینکه من را راهنمایی کردید متشکرم ولی این کد که فرستادید error میدهد و هر قسمتش را درست میکنم قسمت دیگرش error میدهد.شما خودتان این کد را تست کرده اید؟
میشه دوباره من را راهنمایی کنید

بله من این کد رو امتحان کردم و جواب هم گرفتم.
اگه error برنامه رو بگید شاید بتونم کمکتون کنم.

یه احتمال کوچیک : کد زیر رو بالای برنامه تون نوشتید؟
imports system.data.sqlclient

fereshte22
شنبه 28 بهمن 1385, 11:09 صبح
خطای برنامه به این صورت بود که
databinding is not a member of system.web.ui.webcontrols.textbox که من به جای databinding از databind استفاده کردم و add را نیز از انتهایش حذف کردم چون از add هم اشکال می گرفت ولی این بار این خطا را از dtمیگیرد که
system.data.datatable cannot be converted to system.type
در ضمن در این کد هم این error ها را میدهد
bindingcontext is not a member 'default'
و value of type system.data.datatable cannot be converted to boolean
در ضمن ایا منظور شما از dt همانid کنترل table است که مشخصات محصولات در textbox هایش نمایش داده میشود؟

fereshte22
دوشنبه 30 بهمن 1385, 13:11 عصر
خطای برنامه به این صورت بود که
databinding is not a member of system.web.ui.webcontrols.textbox که من به جای databinding از databind استفاده کردم و add را نیز از انتهایش حذف کردم چون از add هم اشکال می گرفت ولی این بار این خطا را از dtمیگیرد که
system.data.datatable cannot be converted to system.type
در ضمن در این کد هم این error ها را میدهد
bindingcontext is not a member 'default'
و value of type system.data.datatable cannot be converted to boolean
در ضمن ایا منظور شما از dt همانid کنترل table است که مشخصات محصولات در textbox هایش نمایش داده میشود؟

من توی اینترنت خیلی جستجو کردم و همه جا برنامه ها مثل کدهایی بود که شما برای من فرستادید ولی نمیدونم چرا برایerror من میدهد .میشه شما یک نمونه برنامه که کار کرده اید را برای من بفرستید.در ضمن طراحی من یه چیزی شبیه لینک زیر است
http://www.shoppersian.com/index.asp
در ضمن ایا کدهایی

که شما فرستادید برای این طراحی جواب میدهد یعنی هر دفعه که یک محصول جدید اضافه میشود خصوصیاتش در آخرین table نمایش داده میشود؟

fereshte22
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 11:42 صبح
من کد شما را در یک windows application امتحان کردم و جواب داد ولی من با vs2005 و website کار میکنم و فکر میکنم مشکل از همین باشد .البته من تلاش کردم که کد ها را عوض کنم ولی جواب نداد.شما میتونید من را راهنمایی کنید

programmermp
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 11:51 صبح
من کد شما را در یک windows application امتحان کردم و جواب داد ولی من با vs2005 و website کار میکنم و فکر میکنم مشکل از همین باشد .البته من تلاش کردم که کد ها را عوض کنم ولی جواب نداد.شما میتونید من را راهنمایی کنید

سلام

اگه اشتباه نکنم شما با web application کار می کنید درسته ؟

mah.yar
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 12:36 عصر

با سلام
من در زمینه Web کار نکردم و اما مطمئنا دوستان دیگه حتما کمکتون خواهند کرد.

fereshte22
پنج شنبه 03 اسفند 1385, 08:01 صبح
سلام

اگه اشتباه نکنم شما با web application کار می کنید درسته ؟
بله من با web application کار میکنم

hamid_193
پنج شنبه 03 اسفند 1385, 08:57 صبح
سلام دوستان - من یک برنامه نویس حرفه ای نیستم که بخوام توی جمع شما دوستان حرفه ای نظر بدم - ولی اگه من می خواستم کاری کنم که اخرین رکورد اضافه شده را نشون بده میومدم و یک فیلد شماره در دیتا بیسم درست می کردم . موقعی که می خواستم یک رکورد به جدول اضافه کنم یکی به اون عدد اضافه بشه و تو جدول ذخیره بشه - موقعی که می خوام اخرین رکورد را نشون بده توی کوئری که می ساختم به ترتیب صعودی ترتیب می کردم و می گفتم که اولین رکورد را نشون بده - البته اون فیلد که به جدول اضافه میشه می تونه کد محصول هم باشه -
من معذرت خواهی می کنم کهتوی بحثای حرفه شما دخالت کردم

hamid_193
پنج شنبه 03 اسفند 1385, 09:18 صبح
سلام دوستان - من اگه بخوام یک دیتا گریدی داشته باشم که هر سلول اون مثل یک کامبو باکس باشه - یعنی در واقع کابر اطلاعات هر سلول را نتونه هر چی دلش می خواد وارد کنه ازجای بخصوصی بخونه - کسی هست که بهم کمک کنه -

PC2st
پنج شنبه 03 اسفند 1385, 10:28 صبح
میومدم و یک فیلد شماره در دیتا بیسم درست می کردم . موقعی که می خواستم یک رکورد به جدول اضافه کنم یکی به اون عدد اضافه بشه و تو جدول ذخیره بشه

پیش نهاد خوبیه... چیزی شبیه به AutoNumber در MS Access