PDA

View Full Version : بهترین روش برای ساخت صفحه ی عضویت در asp.net 2005

HOSSEINGHOLI
جمعه 20 بهمن 1385, 23:08 عصر
بهترین روش برای ساخت صفحه ی عضویت در asp.net چیست؟
ایا این اطلاعات در بانک اطلا عاتی ذخیره میشه؟
لطفا اگر کدی دارید بزارید
چگونه میتوان صفحه ای در asp.net 2005 ساخت که در صورتی که فرد عضو باشدکادر user & password & login دیگر نمایش پیدا نکنه و برای این کار بیشتر از چه روشی استفاده میشه؟

Alireza_Salehi
شنبه 21 بهمن 1385, 08:45 صبح
این که کجا ذخیره میشه بستگی به طراح داره ولی دو محل رایج دیتابیس و فایل Web.Config است.
در مورد Forms Authentication جستجو کنید .

از کنترل LoginView استفاده کنید !

rtech
شنبه 21 بهمن 1385, 09:28 صبح
بهترین کار استفاده از کنترل های Create User Wizard و Login میباشد که جزو کنترلهای ASP.NET 2 هستند و به راحتی میتوانید بدون کد نویسی از آنها استفاده کنید برای ذخیره هم که این کنترلها از دیتابیس ASPnetdb استفاده می کنند

mehrdad201
دوشنبه 09 مهر 1386, 21:07 عصر
عذر میخوام میتونید به من بگید که اگه ما بخوایم که کنترلهای لاگین و یوزر ویزار به جای دیتابیس ساده ، از اونیکه ما میخوایم برای عملیات لاگین استفاده بکنند دقیقا باید چه کار کنیم ؟؟

من دارم در فروم ها و همین سایت می گردم. یه چیزایی پیدا کردم اما موفق نشدم که دیتابیس پیش فرض این کار رو به اونیکه خودم دلم میخواد تغییر بدم:ناراحت:

sama01
سه شنبه 10 مهر 1386, 00:46 صبح
می‌تونم بپرسم شما از چه منبع یا منابع آموزشی استفاده می‌کنید؟ این مسائل در اکثر منابع وجود دارند.

mehrdad201
سه شنبه 10 مهر 1386, 01:09 صبح
از تو MSDN پیدا کردم. ممنونم دوست عزیز. اما یه قول یکی از دوستان این MSDN اینقدر به جزئیات میپردازه که آدم گاهی گیج میشه.

federrer
سه شنبه 10 مهر 1386, 04:30 صبح
از تو MSDN پیدا کردم..

آدرسشو بذاری من هم استفاده می کنم . مرسی

abadanboy
سه شنبه 10 مهر 1386, 08:11 صبح
بنظر من هیچ چیز جا کدی که خودت می نویسی رو نمی گیره چون روش تسلط داری و هر کاری می خوای باش می کنی
پس بنظرم بشین خودت بنویس اگه می خوای پیشرفت کنی خودت باید تلاش کنی نه چیزی رو حاضر آمادئه بخوای

mp2009
پنج شنبه 12 مهر 1386, 00:22 صبح
بنظر من هیچ چیز جا کدی که خودت می نویسی رو نمی گیره چون روش تسلط داری و هر کاری می خوای باش می کنی
پس بنظرم بشین خودت بنویس اگه می خوای پیشرفت کنی خودت باید تلاش کنی نه چیزی رو حاضر آمادئه بخوای
کاملا موافقم

hamed_bostan
پنج شنبه 12 مهر 1386, 01:30 صبح
کاملا موافقم

همون طور که دوستمون گفتن استفاده از کنترل ها اماده خیلی جالب نیست . کار رو راحت میکنه اما نه تنها محدودیت هایی ایجاد میکنه بلکه اگه اقایون تو microsoft یه جایی سوتی داده باشن و برنامه bug داشته باشه پدرت در میاد مثل مشکل collation که در مورد login و .. در استفاده از اونها در asp.net بود . بگردی تاپیکش رو تو asp.net پیدا میکنب .
کد بنویس که همه چی دست خودت باشه و خیالت راحت

m_d6712
پنج شنبه 12 مهر 1386, 02:56 صبح
من هم قبلا این جور مشکلی داشتم
برای اینکه عکس ها با نام های مشابه replace نشوند هر کدام را در فولدر مخصوص گذاشتم
نام فولدر را همان username کاربر قرار دادم. نام فایل را هم در دیتا بیس در ستونی ذخیره کردم و بعد فایل
//userpic/username/picname.picformat را ذخیره کردم.
برای حذف از کد زیر استفاده کردم:

System.IO.File.Delete(Server.MapPath("//userpic/" & username & "/" & filename));

کد خودم این شکلی بود:

Dim file As Microsoft.VisualBasic.FileIO.FileSystem
file.DeleteFile(Server.MapPath("userpic/" & session("username") & "/" & picname))