PDA

View Full Version : چگونگی افزایش ناگهانی حجم فایل اکسس

غلامرضا خوش
یک شنبه 22 بهمن 1385, 12:06 عصر
با سلام
من از افزایش و کاهش اندازه فایل اکسس بی اطلاع هستم . به این معنی که گاهی با ایجاد یک فرم ساده اندازه فایل چند برابر شده و یا ویرایش فرم و یا کم کردن چند رکورد از جدول فایل بی اندازه کوچک میشود .
البته من از اطلاعات اولیه در مورد حافظه و حجم برنامه ها بی اطلاع نیستم .
با تشکر

Payam Moradi
یک شنبه 22 بهمن 1385, 14:11 عصر
با سلام
من از افزایش و کاهش اندازه فایل اکسس بی اطلاع هستم . به این معنی که گاهی با ایجاد یک فرم ساده اندازه فایل چند برابر شده و یا ویرایش فرم و یا کم کردن چند رکورد از جدول فایل بی اندازه کوچک میشود .
البته من از اطلاعات اولیه در مورد حافظه و حجم برنامه ها بی اطلاع نیستم .
با تشکر

اکسس با حذف چند آبجکت و یا رکورد فضای اضافی رو از دست نمیده و به صورت یک فضای زاید در فایل باقی میمونه. البته این بیشتر برای فایل mdb رخ میده که کاربر در حال طراحی فرمها و غیره هست. وقتی تبدیل به mde میکنید دیگه حجم اکسس به اون صورت افزایش پیدا نمیکنه.
برای کاهش یا به اصطلاح خود اکسس Compact از منوی tools و زیر منوی Database Utilities گزینه Compact And repair Databse رو انتخاب کنید. عملیات انجام میشه و فایل اکسس با حجم واقعی دوباره لود میشه.
پیشنهاد میکنم در حین طراحی برنامه در هر چند تغییر عمده، یک بار این عمل رو انجام بدید. منتها قبلش یک بک آپ تهیه کنید. چون خود راهنمای اکسس میگه که احتمال خراب شدن فایل در هنگام Copmact وجود داره.

موفق باشید:چشمک:

samaneh_h
سه شنبه 24 بهمن 1385, 11:57 صبح
توی option , تب General اون پایین یه گزینه داره به نام Compact on close که اگه تیک بزنی هر وقت از برنامه خارج شی خودش اتوماتیک کامپکت می‌کنه.
این یکی از ایرادهای اکسسه برای همین هزار تا راه براش گذاشته