PDA

View Full Version : کار با CrystalReportViewer

hasina
دوشنبه 23 بهمن 1385, 16:43 عصر
سلام دوستان
می خوام پیش نمایش کریستال ریپورتم رو توی سی شارپ با استفاده ازCrystalReportViewer ببینم. اما نمی دونم باید از کدوم ممبرش استفاده کنم:عصبانی++:
اصلا چگونگی ایجاد و طرز کار با این کنترل رو نمی دونم:عصبانی++:

omid_Ahmadi
دوشنبه 23 بهمن 1385, 17:17 عصر
بعد از قرار دادن Viewer توی صفحه، یه نمونه از گزارشی که می خواهی نشون بدی رو به صفحه اضافه کن، بعد خاصیت ReportSource رو برابر با نمونه گزارشی که به صفحه اضافه کردی قرار بده. مابقی خاصیتهای Viewer رو هم بر اساس نیاز می تونی تنظیم کنی.

hasina
دوشنبه 23 بهمن 1385, 17:54 عصر
اولین مشکلم اینه که نمی دونم چهطور اونو رو صفحه اضافه کنم؟
هر چی می گردم توی نوار ابزار پیداش نمی کنم! همون جاست؟

omid_Ahmadi
دوشنبه 23 بهمن 1385, 19:40 عصر
توی 2005 که به صورت پیش فرض توی همون ToolBox هست. یه تب مخصوص داره

hasina
سه شنبه 24 بهمن 1385, 06:53 صبح
توی 2003 چی؟

omid_Ahmadi
سه شنبه 24 بهمن 1385, 07:15 صبح
خوب یا اونجا هم توی Toolbox هستند یا اگر نباشن می تونی به راحتی به toolbox اضافه کنی.

hasina
سه شنبه 24 بهمن 1385, 12:32 عصر
از پاسخ های شما متشکرم
من تمام چیزهایی که گفتید به اضافه خیلی چیزهای دیگه از تو سایت msdn پیدا کرده بودم ولی اصلا این کنترل توی نوار ابزارم نبود و هر چی تلاش می کردم پیداش نمی کردم که اضافش کنم
یه عالمه بررسی و قسمت مربوط به کریستال ریپورت دات نت فریم ورکم رو آپدیت کردم کنترل تو نوار ابزار ظاهر شد.
ولی باز اون حالتی که می خوام ریپورتم رو نشون نمی ده! یه جوراییه! انگار منتظر ورود اطلاعات واسه سرچ هست!!
فعلا که دارم تلاش می کنم اگه بتونین راجع به این قضیه هم راهنماییم کنین ممنون می شم

omid_Ahmadi
سه شنبه 24 بهمن 1385, 14:44 عصر
متوجه نمی شم که مشکل چیه! بیشتر توضیح بدید. همون روشی که در پست اولم گفتم به سادگی جواب میده (حداقل در 2005)

سار
سه شنبه 24 بهمن 1385, 15:17 عصر
داشتم تاپیک رو مرور می کردم یاد یه مشکل قدیمی افتادم که البته به روشی حل شد ولی می خوام نظر شما رو هم در موردش بدونم.
من تا به حال نتونستم درCR پارامتری از نوع String داشته باشم و بیش از 244 کاراکتر به اون ارسال کنم. آیا روشی برای این کار سراغ دارید؟

omid_Ahmadi
سه شنبه 24 بهمن 1385, 17:00 عصر
داشتم تاپیک رو مرور می کردم یاد یه مشکل قدیمی افتادم که البته به روشی حال شد ولی می خوام نظر شما رو هم در موردش بدونم.
من تا به حال نتونستم درCR پارامتری از نوع String داشته باشم و بیش از 244 کاراکتر به اون ارسال کنم. آیا روشی برای این کار سراغ دارید؟

این سوال رو می تونید در قسمت گزارش گیری با استفاده از Crystal Report بپرسید، من زیاد در زمینه گزارش گیری تجربه ندارم.