PDA

View Full Version : فاصله دار کردن کارکترها

shervin110uk
سه شنبه 24 بهمن 1385, 09:33 صبح
من توی کریستال ریپورت میخواهم بین کارکترهای عددیم که می خواهم توی یک شبکه ی مدرج سطر و ستونی به فاصله نیم سانتی متر از هم هستش و قراره توش قیمت یک کالا بخوره ؛‌کارکترهام را جوری فاصله دار کنم که دقیق توی این فواصل نیم سانتی متری قرار بگیرند... کسی میتونه راهنماییم کنه؟

miimii
سه شنبه 24 بهمن 1385, 09:43 صبح
دوست عزیز اگه سوال خود را در تالار Crystal Report مطرح کنید بهتر جواب میگیرید

Payam Moradi
سه شنبه 24 بهمن 1385, 10:00 صبح
من توی کریستال ریپورت میخواهم بین کارکترهای عددیم که می خواهم توی یک شبکه ی مدرج سطر و ستونی به فاصله نیم سانتی متر از هم هستش و قراره توش قیمت یک کالا بخوره ؛‌کارکترهام را جوری فاصله دار کنم که دقیق توی این فواصل نیم سانتی متری قرار بگیرند... کسی میتونه راهنماییم کنه؟

دو کار میتونید بکنید:

یکی اینکه از فونت های با عرض ثابت استفاده کنید (باید برای فونت فارسی بگردید) و در کریستال و یا خود VB یک کد بنویسید که بین دو عدد فاصله بندازه.
دوم اینکه برای هر محل (خانه)، یک فیلد مجزا بگذارید.

در هر دوصورت نیاز به یک جدول موقت دارید تا عددهای فاصله دار شده یا تفکیک شده در اون جودل ذخیره و کریستال اون جدول رو بهتون نشون بده.

vahidiran
سه شنبه 24 بهمن 1385, 10:34 صبح
اگر داده ها رو dataset نمی خونی و خودت می ریزیشون روی Report می تونی با فرمت string بگذاری و بینشون از فاصله استفاده کنی
اگر هم از dataset می خونی می تونی یک فرمول تهیه کنی که عدد رو دریافت کنه و با فاصله برگردونه