PDA

View Full Version : وضعیت ADOConnection در برنامه تحت شبکه

kheyri
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 10:45 صبح
سلام دوستان
من یک برنامه نوشتم که قراره تحت شبکه کار کنه . دیتابیس من هم SQLSERVER هست. فرض کنید پنجاه نسخه از این برنامه در یک شبکه محلی شروع به کار کنه و همه به SERVER کانکت بشن. آیا کانکت بودن پنجاه ADOConnection به سرور ترافیک سرور رو بالا نمیبره؟
یکی از دوستانم که با VB.NET برنامه مینویسه میگه توی برنامش یکبار به سرور وصل میشه و اطلاعات رو میخونه و کانکشن رو قطع میکنه و اطلاعات روی سرور هم در اختیارش هست.
اگه راه مناسبی در دلفی برای این موضوع هست لطفاً منو راهنمایی کنید.
ممنون

MNosouhi
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 19:02 عصر
سلام دوستان
من یک برنامه نوشتم که قراره تحت شبکه کار کنه . دیتابیس من هم SQLSERVER هست. فرض کنید پنجاه نسخه از این برنامه در یک شبکه محلی شروع به کار کنه و همه به SERVER کانکت بشن. آیا کانکت بودن پنجاه ADOConnection به سرور ترافیک سرور رو بالا نمیبره؟
بله ، هر چه تعداد کلاینتها بیشتر ، ترافیک شبکه هم بالاتر میره. ربطی به دلفی هم نداره ، یه قانون کلیه.

یکی از دوستانم که با VB.NET برنامه مینویسه میگه توی برنامش یکبار به سرور وصل میشه و اطلاعات رو میخونه و کانکشن رو قطع میکنه و اطلاعات روی سرور هم در اختیارش هست.
ببینید ، دو روش برای ارتباط با سرور وجود داره ، یکی اتصال گرا که ارتباط با سرور همیشگیه ، یعنی شما هر عملی که انجام بدی مستقیما روی سرور اعمال میشه و هر درخواستی هم که بکنی سرور مسئول انجام درخواست های شماست ، روش دیگه روش بدون اتصال (که بیشتر شبیه کار کردن به صورت OffLine هستش ) هستش که شما یکبار متصل میشی و اطلاعات رو میگیری و در کش ذخیره میکنی ، حالا با اطلاعات دریافتی هر کاری خاستی انجام می دی و تمام نیازهات رو از اطلاعات موجود در کش برآورده می کنی ، حتی می تونی نتیجه عملیات انجام شده رو در یک فایل روی کلاینت ذخیره کنی و یا از با فایل هایی که قبلا از این طریق ذخیره کردی کار کنی ، سپس در یک موقعیت مناسب همه کارهای انجام شده یکجا بر روی سرور اعمال میشه . هر دو روش مزایا و معایبی داره و بسته به نوع برنامت می تونی ازشون استفاده کنی.
البته شکی نیست که دات نت برای محیط شبکه خیلی بهتره (چه vb.net و چه delphi.net)

kheyri
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 07:52 صبح
خیلی ممنون از پاسختون. اگه منبعی برای مطالعه در زمینه اتصال OFFLINE معرفی کنید ممنون میشم.

MNosouhi
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 10:41 صبح
همه اون چیزهایی که در مورد اتصال آفلاین گفتم در مورد ClientDataset هم صادقه . ClientDataset رو جستجو کنید ، بخصوص در سایت برلند مطالب بسیار جالب و جامعی در این مورد وجود داره.