PDA

View Full Version : یه چیزی شبیه صفحه Yahoo Messenger

iman_Delphi7
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 15:34 عصر
با عرض سلام خدمت اساتید محترم.
من می خواستم برنامه چت تحت شبکه بنویسم. می خوام مثل صفحه Yahoo Messenger که می شه توش شکلک و فونت ها و رنگهای مختلف آورد باشه. فکر می کنم صفحه HTML باشه ولی مطمئن نیستم و کار باهاش رو هم بلد نیستم.ممنون میشم از کسانی که بلدن یا اگه کامپوننت خاصی هست منو راهنمایی کنن. با تشکر قبلی.

MNosouhi
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 16:49 عصر
من می خواستم برنامه چت تحت شبکه بنویسم.
در مورد ارتباط متنی ، صوتی و تصویری قبلا بحث شده، بخصوص روی ارتباط متنی هم در همین سایت و هم در اینترنت مثال های زیادی وجود داره (ایندی هم یه نمونه داره) .

می خوام مثل صفحه Yahoo Messenger که می شه توش شکلک و فونت ها و رنگهای مختلف آورد باشه
کامپوننتی هست با نام TRichView که همه مواردی رو که میخاید رو داره ، البته یه کم با فارسی مشکل داره ، در مورد خصوصیات کاملش قبلا توضیح داده ام.

vcldeveloper
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 09:13 صبح
خود Yahoo Messenger ظاهرا از اکتیو اکس IE استفاده میکنه.

iman_Delphi7
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 12:16 عصر
با تشکر از دوستان. من بیشتر تحقیق می کنم و اگر موفق نشدم باز هم مزاحمتون می شم.

best_ariya
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 11:39 صبح
کسی در مورد ارتباط تصویری از طریق شبکه اطلاعاتی نداره من از کامپونت avspeed استفاده کردم و اونو خریدم ولی تعداد به چهار کاربر که می رسه دیگه نرم افزار قفل می کنه چه برسه به 30 کاربر یا 50 کاربر .

best_ariya
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 11:48 صبح
به نظر من با netmeeting هم می شه این برنامه رو نوشت . یکی از دوستان (مصطفی) به نظر با این netmeeting کار کرده و می تونه اون رو تو دلفی فراخوانی کنه . لطفا اگه کسی در مورد اطلاعاتی داره اینجا قرار بده

JavanSoft
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 10:26 صبح
قبل از نوشتن برنامه یا خرید کامپوننت آیا تحقیق کرده اید که چه محیط و یا چه زبانی پاسخگوی شماست؟
1) اگر هدف نوشتن یک مسنجر صرف است می توانید آنرا با جاوا بسادگی بنویسید (تمرین جلسه دهم کلاس جاوا)
2) اگر به هر دلیلی مجبورید با دلفی بنویسید به هدف کار نگاه کنید آیا باید آرشیو وجود داشته باشد یا خیر / آیا انتقال متن مهم است یا مدیا وکلی آیای دیگر
توصیه می کنم ابتدا یک تحلیل مختصر ولی کامل ارائه کنید

best_ariya
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 17:10 عصر
و فقط در video chat مشکل دارم.که برای این کار از ابزارهای مختلف استفاده کردم.از جمله Video Chat ActiveX Control و avspeed و چند ابزار دیگر استفاده کردم ولی باز هم به جواب مورد نطرم نرسیدم.لطفا مرا راهنمایی کنید

best_ariya
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 03:18 صبح
آیا با indy و نرم افزار های capture می شه این کار یعنی ارسال و دریافت تصویر در شبکه رو انجام داد.

dkhatibi
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 07:43 صبح
آیا با indy و نرم افزار های capture می شه این کار یعنی ارسال و دریافت تصویر در شبکه رو انجام داد.

بله!
فکر کنم یک دمو از اون رو تو دموهای ایندی به همراه دلفی 6 دیدم. تازه از هیچ ابزار capture جانبی هم استفاده نشده بودپ

best_ariya
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 00:25 صبح
من بررسی کردم ولی چیزی برای ارسال و دریافت تصویر وب کم در شبکه چیزی پیدا نکردم

بله!
فکر کنم یک دمو از اون رو تو دموهای ایندی به همراه دلفی 6 دیدم. تازه از هیچ ابزار capture جانبی هم استفاده نشده بودپ

ghabil
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 01:25 صبح
ایندی مسئولین انتقال اطلاعات در اینترنت رو داره ، دریافت اطلاعت از وب کم وظیفه شما و درایورهای وب کم هست ، امام وقتی که اطلاعات رو از وب کم گرفتید میتونید اونهارو بصورت Stream چه از طریق TCP و چه از طریق UDP بر روی شبکه ارسال کنید که این وظیه رو ایندی براتون نجام میده.

best_ariya
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 21:38 عصر
ایندی مسئولین انتقال اطلاعات در اینترنت رو داره ، دریافت اطلاعت از وب کم وظیفه شما و درایورهای وب کم هست ، امام وقتی که اطلاعات رو از وب کم گرفتید میتونید اونهارو بصورت Stream چه از طریق TCP و چه از طریق UDP بر روی شبکه ارسال کنید که این وظیه رو ایندی براتون نجام میده.

خوب دقیقا مشکل من هم تو همین قسمت است من نمی دونم که به چه طریق از TCP و یا از طریق UDP بر روی شبکه اطلاعات وب کم رو ارسال کنم . اگه یه لطفی بکنی و یک مثال اینجا قرار بدی ممنون می شم.

ghabil
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 22:20 عصر
توی مثالهای ایندی هست، دنبال چیزی برای برای کپچر اطلاعات نباش دنبال مثالهای IdTCPClientو IdUDPClient باش که توشون از WriteStream استفاده شده.
Captureی هم که توی ایندی میبینید برای خواندن اطلاعات ارسال شده روی شبکه هست.