PDA

View Full Version : نرم افزار برای کنترل چند پروژه

greenway
جمعه 27 بهمن 1385, 09:27 صبح
متاسفانه من موفق نشدم چنین چیزی پیدا کنم. در نظر بگیرید که همیشه بین حداقل پنج تا ده پروژه باز در موضوعات متفاوت در دست دارم. حالا برای هر کدام از اینها در طول روز یک زمانی رو برای پیاده سازی تخصیص میدم. موضوع پروژه ها هم با هم متفاوت هست . از اسمبلی گرفته تا دایرکتور ، به همین دلیل نمیشه زمان خاص برای انجام بعضی هاشون در نظر گرفت . یک مبحثی بود به نام برنامه نویس روز کار و برنامه نویس شب کار ، پروژه های من در هر دو گروه قرار می گیره . بعضی وقتها از دست سی به دایرکتور فرار می کنم و بعضی وقتها از دست فاکس پرو به اسمبلی ... حالا مشکل کجاست ؟
من برای اینکه قیمت تمام شده این پروژه ها رو محاسبه کنم ، مسلما به اندازه زمانی که برای پیاده سازی اونها صرف شده نیاز دارم. اما به این صورت که در یک نرم افزاری بشه مثلا N پروژه مختلف تعریف کرد و بعد در بازه زمانی که برای هر پروژه صرف میشه ، به نرم افزار اعلام کنیم که داریم روی یکی از این پروژه ها کار می کنیم. در پایان بتونیم یک گزارش از میزان زمان و کارهای انجام شده تهیه کنیم . یعنی موضوع مدیریت پروژه رو به صورت معکوس میخوام بشه انجام داد ، بجای اینکه پروژه رو با کلیه مراحل پیاده سازی به نتیجه برسونیم ، در پایان پیاده سازی بتونیم مراحل و زمان کار انجام شده بر روی مراحل رو بدست بیاریم ( و این قابلیت رو برای چند پروژه همزمان داشته باشیم ) . اگر برنامه ای در این مورد می شناسید یا فکر می کنید که این کار رو به طریقی توسط نرم افزاری میشه انجام داد لطفا راهنمایی کنید. که اگر نیست مجبور میشم یک پروژه باز دیگه به این صورت تعریف کنم :لبخندساده:

whitehat
جمعه 27 بهمن 1385, 10:07 صبح
نرم افزار های MS Project و Primavera هر دو برای کنترل پروژه قابلیتهای لازم را دارند