PDA

View Full Version : درخواست کمک از اساتید

fire-wizard
جمعه 27 بهمن 1385, 13:38 عصر
با سلام به همه ی دوستان فعال در این بخش .
من یک عضو تازه وارد در این سایت هستم و به امید این در اینجا عضو شدم که بتونم برنامه نویسی در VB رو خوب یاد بگیرم.
من میخوام یک برنامه درست کنم که در یک جاش مشکل دارم چون زیاد با کدهای VB اشنایی ندارم و .....
حالا من این قسمتی که مشکل دارم با یک زبون دیگه ی برنامه نویسی درست کردم و میخوام اگه یکی میتونه لطف کنه این رو در VB برای من درست کنه و سورسش رو بزاره.
من توضیحاتش رو داخل فایل دادم .

zerobit-ltd
جمعه 27 بهمن 1385, 14:34 عصر
اولا به سایت برنامه نویس خوش آمدید.
دوما شما یه فایل exe گذاشتید؛ در نتیجه کدی رویت نکردیم.
سوما به نظر من اگر شما مایل هستید که vb یاد بگیرید، بهتره از یه سری کتاب آموزشی شروع کنید؛ بعد اگر به مشکلی برخوردید از اینجا کمک بگیرید. تو این سایت نمی تونید برنامه نویسی یاد بگیرید.
چهارما شما می تونید از تابع Split استفاده کنید. پارامتر اول این تابع، رشته مورد نظر شماست و پارامتر دوم، جداکننده (separator) شما هستش.
حاصل اجرای این تابع رو هم تو یه آرایه قرار می دیم و آخر سر آرایه رو از اول تا آخر می خونیم.

Dim str As String
Dim i As Integer
Dim arr() As String
str = "A|B|C|D|E|F"
arr = Split(str, "|")
For i = LBound(arr) To UBound(arr)
MsgBox arr(i)
Next i

fire-wizard
جمعه 27 بهمن 1385, 14:54 عصر
با عرض سلام مجدد به شما دوستان.
من در حال مطالعه ی کتاب هستم.
با تشکر از پاسخی که سوال من دادید .راحع به اون فایل هم باید بگم که اون که با vb نوشته نشده بود من اون رو با یک زبان دیگه نوشتم فقط برای اینکه متوجه بشید من چی میخوام و ....
من زیاد از حرف های شما چیزی نفهمیدم البته مقصر خودم هستم چون زیاد مسلط نیستم حالا اگه میشه یک نمونه برام بزارید . من اینجوری بهتر متوجه میشم.

fire-wizard
جمعه 27 بهمن 1385, 14:58 عصر
چه جوری باید ایتم های یک لیست باکس رو در یک شی Lable ذخیره کرد مثلا با کلیک بر روی یک دکمه ایتم چهارم در یک Lable ذخیره بشه .

S_VB.max
جمعه 27 بهمن 1385, 16:11 عصر
Private Sub Command1_Click()
Label1.Caption = List1.List(3)
End Sub

zerobit-ltd
جمعه 27 بهمن 1385, 16:14 عصر
من زیاد از حرف های شما چیزی نفهمیدم البته مقصر خودم هستم چون زیاد مسلط نیستم حالا اگه میشه یک نمونه برام بزارید . من اینجوری بهتر متوجه میشم.
اگر منظورتون نمونه کد هستش، اون کدی رو که قرار دادم تو قسمت رویداد کلیک یه دکمه بنویسید و سپس نحوه اجراش رو مشاهده کنید.

zerobit-ltd
جمعه 27 بهمن 1385, 16:21 عصر
برای نوشتن آیتم انتخاب شده از لیست تو یه label، از کد زیر هم می تونی استفاده کنی.

Label.Caption = List1.Text

fire-wizard
جمعه 27 بهمن 1385, 18:33 عصر
با تشکر از همه ی شما از اینکه جواب من رو دادید . خیلی خیلی ممنون. من اون کد رو در قسمت رویداد یک کلید قرار دادم ولی اون کلمات جدا شده رو به سورت یک Message دونه دونه نشون میداد.
در صورتی که من قصد دارم در صفحه پنج Lable وجود داشته باشه و کلمات جدا شده در اون پنج Lable ذخیره بشن . نه اینکه به صورت پیغام نمایش داده بشن.
در رابطه به کمک هایی هم که به من کردید تا حالا یک دنیا ممنون.

zerobit-ltd
جمعه 27 بهمن 1385, 18:40 عصر
من اون کد رو در قسمت رویداد یک کلید قرار دادم ولی اون کلمات جدا شده رو به سورت یک Message دونه دونه نشون میداد.
در صورتی که من قصد دارم در صفحه پنج Lable وجود داشته باشه و کلمات جدا شده در اون پنج Lable ذخیره بشن . نه اینکه به صورت پیغام نمایش داده بشن.

به جای msgbox، اونها رو به خاصیت caption هر label بده. حلقه رو هم حذف کن.

label1.caption = arr(0)
label2.caption = arr(1)
.
.
.

fire-wizard
شنبه 28 بهمن 1385, 00:48 صبح
دستت درد نکنه خیلی ممنون .
این دکمه ی تشکر کجاست ؟؟؟ اها دیدمش ...................:لبخند:

در ضمن من در ضمینه ی مالتی مدیا کاملا فعال هستم اگه کسی کمکی خواست بره به وبلاگم مطرح کنه حتما جوابش رو میدم .

در ضمن اونایی که در قسمت مالتی مدیا در www.forum.majidonline.com (http://www.forum.majidonline.com) فعال هستن هم اگه کسی از اونا اینجا هست حتما من رو میشناسن . نام مستعارم در اونجا : power-game هست .

وبلاگم : www.mmb-group.coo.ir (http://www.mmb-group.coo.ir)

fire-wizard
شنبه 28 بهمن 1385, 20:09 عصر
با عرض سلام مجدد به دوستان من بازم یک مشکل دارم اگه کسی میتونه لطفی در حق من بکنه لطفا به این مشکل من جواب بدین.

من یک کامپوننت در همین سایت دریافت کردم که شماره سریال سی دی ها رو به ما میده ولی من یک مشکل باهاش دارم اونم این هست که فقط سریال سی دی های درایو G یعنی همون سی دی درایو رو میده و بر روی درایو H یعنی درایو دی وی دی جواب نمیده .
حالا من میخوام یک کاری بکنم .
1 : یک سی دی رایت کنم که یک فایل با نام chqq.bat در اون قرار بدم .
2 : این برنامه که میخوام درست کنم بیاد نام تمامی درایو های سی دی رو لیست کنه و بیاد در همه ی اونها بگرده اگه این فایل در هر کدوم از اون درایو ها بود سریال سی دی در همون درایو رو به ما بده.
خوب حالا دو تا کامپوننت هم میزارم که اولی برای چک کردن سریال سی دی و دومی برای لیست کردن درایو های سی دی هست.
حالا هر کی میتونه یک لطف در حق من بکنه و این کامپوننت ها رو اون جوری که من گفتم با هم ارتباط بده.

fire-wizard
یک شنبه 29 بهمن 1385, 09:55 صبح
یعنی هیچ کی نمیتونه جمواب من رو بده ؟؟؟

حداقل یکی بگه که چه جوری باید وجود یک فایل رو در یک مسیر معیین چک کنم اگه وجود داشت پیغام TRUE در یک Lable ذخیره بشه و اگه نبود پیغام FALSE .

fire-wizard
دوشنبه 30 بهمن 1385, 22:26 عصر
یعنی واقعا کسی نمیتونه به من کمک بکنه؟
اخه من خیلی بهش نیاز دارم....

romina2006
سه شنبه 01 اسفند 1385, 00:01 صبح
یعنی هیچ کی نمیتونه جمواب من رو بده ؟؟؟

حداقل یکی بگه که چه جوری باید وجود یک فایل رو در یک مسیر معیین چک کنم اگه وجود داشت پیغام TRUE در یک Lable ذخیره بشه و اگه نبود پیغام FALSE .

Public Function DoesFileExist(filename As String) As Boolean
DoesFileExist = Dir(filename) <> ""
If DoesFileExist Then
MsgBox "It does exist!", vbExclamation
Else
MsgBox "It does not exist!", vbExclamation
End If
End Function

fire-wizard
سه شنبه 01 اسفند 1385, 19:01 عصر
سلام دوست عزیز ممنون از کمکت.
میشه بگی مسیر فایل رو دقیقا باید کجا بدم . اگه میشه یک مثال بزاری خیلی ممنونت میشم.

romina2006
سه شنبه 01 اسفند 1385, 19:10 عصر
به جای filename مسیر فایل موردنظرت رو بنویس

DoesFileExist ("c:\Text.txt")
End Sub

fire-wizard
سه شنبه 01 اسفند 1385, 19:45 عصر
با سلام دوباره.ببخشید همیشه مزاحم میشم.
من با این فرمان ها یک کامپاننت ساختم حالا مثل اینکه مشکل داره . اگه میشه برام درستش کن و همین نمونه رو کامل کن و برام بزار.

romina2006
سه شنبه 01 اسفند 1385, 19:53 عصر
Public Function DoesFileExist(filename As String) As Boolean
DoesFileExist = Dir(filename) <> ""
If DoesFileExist Then
MsgBox "It does exist!", vbExclamation
Else
MsgBox "It does not exist!", vbExclamation
End If
End Function

DoesFileExist ("c:\Text.txt")