PDA

View Full Version : حرکت نمودار در اثر گذشت زمان

vida_zarkesh
شنبه 28 بهمن 1385, 01:13 صبح
سلام به همه اساتید
من مداری دارم که اطلاعاتی را به کامپیوترم می فرسته. این اطلاعات از پورت خونده می شه و توی یک textbox نمایش داده می شه.
حالا می خوام نموداری رسم کنم که تا زمانی که برنامه در حال اجرا هست نمودار اطلاعاتی که از پورت خونده می شود را تحت زمان برام رسم کنه.
کسی می تونه کمکم کنه؟

vida_zarkesh
شنبه 28 بهمن 1385, 01:19 صبح
در ضمن می دونم باید تایمر داشته باشم ولی چی باید داخلش بنویسم.
Help me

karim.20
شنبه 28 بهمن 1385, 16:32 عصر
سلام
اگه یکم بیشتر توضیح بدی و بگی دقیقا تو کدوم قسمت کارت مشکل داری شادد بتونم کمکت کنم.

behbah
شنبه 28 بهمن 1385, 16:58 عصر
در رسم نمودار ما یک لیست داریم که هر ردیف شامل یک مقدار و یک برچسب است label,Value
شما باید در پایان هر بازه زمانی که میخواهید نمودار حرکت کند مقادیر را شیفت داده اما برچسب ها تغییر نکنند و مقدار جدید را اضافه کنید و سپس نمودار را دوباره رسم کنید.

و اگر می خواهید برچسب ها هم تغییر کند , باید بازه نمایش را تغییر دهید.

coder
یک شنبه 29 بهمن 1385, 08:26 صبح
سلام و خسته نباشین
یه در خواست کمک داشتم. اگه از طریق پورت سریال دارین اطلاعات میخونین لطفا کدشو به منم بدین. من قبلا دنبال این کار رفتم اما جواب نگرفتم. نمیدونم ایراد از سخت افزار بود یا روش ارتباط. برای همین اگه کدی رو که جواب داده و کار میکنه داشته باشم خیلی خوب میشه. ممنون. اینم آدرسم: active_window@hotmail.com

vida_zarkesh
دوشنبه 30 بهمن 1385, 15:52 عصر
من برای استفاده از پورت از دستور زیر استفاده کردم

"" = portreader
portreader = MSComm1.Input
Text1.Text = portreader

احتمالا مشکلتون نوی کد نویسی هستش چون سخت افزارش مدار ساده ای هست و خیلی کم احتمال داره که از مدار مشکل پیدا کنید.

vida_zarkesh
دوشنبه 30 بهمن 1385, 15:56 عصر
دوست محترم(Behbah):
میشه بیشتر برام توضیح بدید. از کامپوننت چارت باید استفاده کنم؟ این کارهایی که گفتید را کجا باید انجام بدم؟

vida_zarkesh
دوشنبه 30 بهمن 1385, 15:58 عصر
دوست محترم(behbah);
میشه بیشتر برام توضیح بدید؟ از کامپوننت چارت باید استفاده کنم؟ این کارهایی که گفتیدو کجا انجام بدم؟