PDA

View Full Version : اجرا نشدن برنامه؟

vb2005
شنبه 28 بهمن 1385, 07:37 صبح
سلام دوستان من برنامه ای نوشتم که حاوی بانک اطلاعاتی اکسس هست ولی متأسفانه در سیستمی که ویژوال بیسیک توش نصب نباشه اجرا نمیشه.:عصبانی++:
تمام فایلهایی که در برنامه استفاده شده هم به همراه برنامه نصب میکنم اما تأثیری نداره.برای امتحان برنامه vbrun هم نصب کردم ولی اجرانشد.:ناراحت:
لطفاً کمک کنید.:لبخندساده:

Payam Moradi
شنبه 28 بهمن 1385, 09:22 صبح
حتما اکتیوایکسی در اون استفاده کردید که در سیستم مقصد یا وجود نداره یا رجیستر نیست. یا از MDAC از ورژنهای بالاتر استفاده کردید.

perfeshnal
شنبه 28 بهمن 1385, 14:21 عصر
سلام
این مشکل برای خیلی ها وجود داره بهتره که برای برنامه خودت یک فایل نصب درست کنی تا خودش فایلهای لازم برای اجرا رو در سیستم دیگه نصب کنه

vb2005
شنبه 28 بهمن 1385, 15:51 عصر
حتما اکتیوایکسی در اون استفاده کردید که در سیستم مقصد یا وجود نداره یا رجیستر نیست. یا از MDAC از ورژنهای بالاتر استفاده کردید.

سلام میشه نحوه رجیستر اکتیو ایکس در سیستم مقصد رو توضیح بدی؟احتمالاًمشکل ازهمینه چون تمام فایلها به همراه برنامه هست.

سلام
این مشکل برای خیلی ها وجود داره بهتره که برای برنامه خودت یک فایل نصب درست کنی تا خودش فایلهای لازم برای اجرا رو در سیستم دیگه نصب کنه

سلام قبلاًهم با این مشکل روبروشدم ولی تو این یکی گیر کردم.
درضمن فایل نصب هم درست کردم.

zerobit-ltd
شنبه 28 بهمن 1385, 16:01 عصر
سلام میشه نحوه رجیستر اکتیو ایکس در سیستم مقصد رو توضیح بدی؟

برو start \ run بعد مسیر فایلت رو جلوی دستور regsvr32 بنویس و اون رو اجرا کنی.
این روش دستی بود؛ ولی از طریق کدنویسی هم قابل انجامه.
البته پیشنهاد من اینه که با InstallShield یه برنامه نصب درست کنی.

touraj
شنبه 28 بهمن 1385, 18:22 عصر
مسلماً Install Shield بهتره. نمیشه که به هر کاربر گفت که این کار رو دستی انجام بده!!

zerobit-ltd
شنبه 28 بهمن 1385, 18:56 عصر
مسلماً Install Shield بهتره. نمیشه که به هر کاربر گفت که این کار رو دستی انجام بده!!
از طریق برنامه نویسی هم این کار رو (رجیستر کردن dll یا ocx) انجام داد.

vb2005
شنبه 28 بهمن 1385, 23:22 عصر
دوستان ممنون.
اصلاًنمی دونم این برنامه چه مرگشه تو ویندوزخودم مثل برق اجرا میشه ولی تو ویندوز دیگه اصلا اجرا نمیشه. همه فایلها و اکتیو ایکسها هم همراه برنامه نصب میکنم اماجواب نمیده.مشکل از رجیسترهم نبود.
شیطونه میگه همچین Delete ش کنم که ندونه از کجا Delete شد...:شیطان:

yavari
یک شنبه 29 بهمن 1385, 10:33 صبح
سلام

ستاپ ساختین برا برنامه تون ؟
اگه ساختین با چه نرم افزاری ؟

موفق باشید

shadi shiton bala
یک شنبه 29 بهمن 1385, 11:30 صبح
ساختن برنامه نصب با نرم افزار همراه شده با vb مناسب نیست چون اگر از نرم افزار خارج از vb (مثل crystal report ,...) استفاده کرده باشید به مشکل بر می خورید بهتر از نرم افزار های دیگرکه مخصوص این کار هست استفاده کنید مثل Install Shield . سعی کنید ناامید نشدید در برنامه نویسی نشد و نمیشه نداریم
;)

vb2005
یک شنبه 29 بهمن 1385, 13:49 عصر
سلام

ستاپ ساختین برا برنامه تون ؟
اگه ساختین با چه نرم افزاری ؟

موفق باشید
سلام فایل ستاپ هم ساختم با Astrum InstallWizard .در ضمن قبلاً هم این مشکل رو داشتم که با قرار دادن فایلهای استفاده شده در کنار برنامه این مشکل حل شده بود.

ساختن برنامه نصب با نرم افزار همراه شده با vb مناسب نیست چون اگر از نرم افزار خارج از vb (مثل crystal report ,...) استفاده کرده باشید به مشکل بر می خورید بهتر از نرم افزار های دیگرکه مخصوص این کار هست استفاده کنید مثل Install Shield . سعی کنید ناامید نشدید در برنامه نویسی نشد و نمیشه نداریم
;)
سلام Install Shield 11 دارم میرم که ستاپ بسازم ببینم چی میشه.

saeed_rezaei
یک شنبه 29 بهمن 1385, 14:00 عصر
برنامه کریستال ریپورت قضیش کمی متفاوته و می شه کریستال رو هم با همین برنامه همراه وی بی pack کنید.

mehran8
دوشنبه 28 اسفند 1385, 23:04 عصر
سلام
شما فقط میگی اجرا نمی شه !
اگه خطایی چیزی میده اونو بگو ببینیم چی میگه ؟؟؟!!!

__siavash__
سه شنبه 29 اسفند 1385, 13:00 عصر
برنامه Install Shield رو از کجا میتونیم دانلود کنیم

tiktikboom
سه شنبه 29 اسفند 1385, 14:52 عصر
یه خورده مگابایتش زیاده
برو سر انقلاب 500 تومن بخرش

__siavash__
سه شنبه 29 اسفند 1385, 15:39 عصر
آخه من در حال حاظر تهران نیستم
البته همون طور که گفتید باید بخرمش چون اینترنت ما سرعتش در حد مینیممه

alipaye
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 01:21 صبح
اگه برنامت مثلا تو این مسیر نصب شده
D:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98\Wizards\PDWizard\Redist\MDAC_TYP
این فایل رو پیدا کن و تو سیستم مقصد نصب کن جواب میگیری
البته تو هر سیستم عامل اگه فقط یه با نصب کنی دیگه حله لازم نیست دوباره که برنامه رو نصب میکنی اونو دوباره نصب کنی
امیدوارم مشکلت با این کار حل بشه

__siavash__
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 15:41 عصر
این مشکل بزرگیه !
من یه برنامه ی خیلی کوچیک نوشتم برای تغییر صفات فایلها فقط از تابع SetAttribute استفاده کردم ولی تو کامپیوتری که وی بی نصب نبود اجرا نمیشد فایل اکسس اررور میداد!!!
آخه برنامه ی 20 کیلو بایتی که ارزش ستاپ درست کردن نداره !