PDA

View Full Version : استفاده از کمبو باکس ولی بدون رکورد تکراری

AHMAD-AHMAD
دوشنبه 30 بهمن 1385, 14:59 عصر
کمبو باکسی درست کرده ام و آنرا به یک فیلد کوئری مرتبط نموده ام. در این کوئری من بسیاری از رکوردها تکراری هستند. بعنوان مثال نام علی چندین بار تکرار شده. حال با بازکردن کمبو شاهد این تکرارها هستم. آیا راحی وجود دارد که این کمبو تنها اسامی غیر تکراری را نشان دهد.
پیشاپیش از لطف همه شما دوستان تشکر میکنم.

smderfan
دوشنبه 30 بهمن 1385, 18:23 عصر
سلام
این هم نمونه (بدون رکورد تکراری) .... :لبخندساده:

انگوران
سه شنبه 01 اسفند 1385, 06:28 صبح
ضمن تشکر بهتر بود دوست عزیزمون روش ساخت کمبو رو توضیح می دادن که به نظر من پس از انتخاب خصوصیت کمبو و دسترسی به کویری از طریق کلیک بر روی علامت ... جلوی row source و انتخاب خصوصیت کویری و تغییر خصوصیت unique values از no به yes این عمل امکانپذیر باشه . اگه روشی غیر از این داره لطفاً راهنمائی بفرمائید .

شاپرک
سه شنبه 01 اسفند 1385, 07:25 صبح
یک روش دیگه اینه که در قسمت Row Source بعد از کلمه Select از Distinct استفاده کنیم .

AHMAD-AHMAD
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 08:28 صبح
ضمن تشکر بهتر بود دوست عزیزمون روش ساخت کمبو رو توضیح می دادن که به نظر من پس از انتخاب خصوصیت کمبو و دسترسی به کویری از طریق کلیک بر روی علامت ... جلوی row source و انتخاب خصوصیت کویری و تغییر خصوصیت unique values از no به yes این عمل امکانپذیر باشه . اگه روشی غیر از این داره لطفاً راهنمائی بفرمائید .
با تشکر از لطف شما دوست عزیز
اگه ممکنه در مورد اجرای دستور ((انتخاب خصوصیت کویری و تغییر خصوصیت unique values از no به yes)) توضیح بدهید.

samaneh_h
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 09:13 صبح
یک روش دیگه اینه که در قسمت Row Source برای select از groupby هم استفاده کنی .

انگوران
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 11:25 صبح
پس از انتخاب خصوصیت کمبو و دسترسی به کویری از طریق کلیک بر روی علامت ... جلوی row source ، در فضای خالی جائی که جدولات قرار دارن دوبار کلیک کن یا از نوار ابزار شی properties رو انتخاب کن و خصوصیت unique values رو از no به yes تغییر بده .