PDA

View Full Version : مشکل با فریم

sm
سه شنبه 01 اسفند 1385, 01:27 صبح
با سلام
فرم اصلی من شامل یه جدول هست که دو تا ستون داره.
ستون سمت راست شامل یه سری لینکه و ستون سمت چپ شامل یه iframe با نام left
من میخوام وقتی کاربر روی لینکهای سمت راست کلیک کرد صفحات مربوطه درون iframe باز بشن
برای اینکار توی onclick لینکها کد زیر رو نوشتم :
Response.Write("<script>window.open('test.aspx','bottom');</script>")
یعنی با جاوااسکریپت گفتم که صفحه درون فریم باز بشه ولی لینک مورد نظر رو توی یه صفحه جدید باز میکنه.
ولی وقتی سمت راست رو هم داخل یه فریم گذاشتم مشکلش حل شد . ولی به دلیل یه سری مشکلات نمیخوام سمت راست رو داخل یه فریم بذارم
کسی میتونه راهنماییم کنه که چه جوری لینکها رو داخل فریم باز کنم بدون اینکه لینکها هم داخل یه فریم دیگه باشن؟
ممنون

rtech
سه شنبه 01 اسفند 1385, 08:51 صبح
چرا انقدر کارت رو سخت کردی ؟؟؟
به iframe یک صفت Name بده :

<iframe id="frame1" name="frame1" runat="server" ... />

بعد در ستون سمت راست خودت Hyperlink هات رو به این صورت تعریف کن :

<asp:hyperlink id="hp1" target="iframe1" runat="server" navigationurl=".." />

یعنی Target هایپرلینک رو به فریم سمت چپ اختصاص بده

sm
سه شنبه 01 اسفند 1385, 11:05 صبح
ممنون
بایستی بگم که اون شی ای که من سمت راست گذاشتم یه منو هست که میخوام حتما از اون استفاده کنم
همونطوری هم که میدونین منو متد target نداره و باید توی onclick کد بنویسیم که فلان صفحه رو باز کن
من کد جاوا اسکریپتشم رو عین بالا نوشتم اما مشکلی که دارم اینه که وقتی توی متد onclick منو میره دیگه فریم روی صفحه رو نمیشناسه و بخاطر همین توی یه پنجره جدید فرم رو نشون میده
ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن چطوری میشه کدش رو نوشت که مشکل حل بشه
اگه این مشکل حل بشه همه دوستان میتنن از این منو که قابلیتهاش واقعا فوق العاده هست استفاده کنن... فقط دوستان همت کنن مشکل حل بشه
ممنون

iekrang
سه شنبه 01 اسفند 1385, 13:42 عصر
اینو امتحان کنید:

onclick="myframe.location.href='links_page.htm'"

sm
سه شنبه 01 اسفند 1385, 14:03 عصر
ممنون ... امتحان میکنم بهتون خبر میدم
اما فکر نکنم کار کنه آخه مشکل اینجاست که اصلا آبجکتی به نام فریم رو نمیشناسه
ممنون

sm
دوشنبه 07 اسفند 1385, 12:35 عصر
با سلام
از کدهایی که فرستاده بودین ممنون ولی مشکلم با هیچکدومشون حل نشد.. یعنی وقتی توی html فرم دستورات رو مینوشتم کار می کرد ولی من چون میخواستم از طریق کد (طرف سرور) اینکار رو انجام بدم مجبور بودم از response.write استفاده کنم که در اینصورت دیگه کدها کار نمیکرد و فریم رو نمیشناخت..
مشکلم رو یه جور دیگه حل کردم اونم اینکه یه runat=server دادم به فریم و در کد نوشتم :
frame1.attribute("src")="صفحه مورد نظر" !!!!!!!
بازهم از کمکتون ممنونم