PDA

View Full Version : وبلاگ باphp

iman2
چهارشنبه 13 اسفند 1382, 22:42 عصر
با سلام

وبلاگی قابل نصب بر روی هاست سراغ دارید که همه مشخصات زیر را داشته باشد:

نوشته شده با php
پشتیبانی از یونیکد (بدون دستکاری فایل های آن)
امکان انتخاب فونتtahoma به عنوان فونت پیش فرض
امکانات دسته بندی مطالب کامنت و... (شبیه mt )
امنیت مناسب
کار باmysql

oxygenws
چهارشنبه 13 اسفند 1382, 23:37 عصر
سلام،
ای بابا مهندس جان.... تو اون بخش دیگه که گفتم خدمتتون که من یه نسخه از bmachine رو ترجمه کردم و خودم هم الان دارم استفاده می کنم. هم با php هستش.. همین الان هم فونتش تاهوما ست و امکان دسته بندی هم داره.... البته دسته ها در صفحهء اصلی نمایش داده نمی شه که اونش رو هم به زودی درست می کنم (در اصلش هم نمایش داده نمی شد) امنیت بسیار عالی ای هم داره.... هم می تونی با MySQL کار کنی و هم می تونه با فایل کار کنه (یعنی کافیه بریزید روی هاستتون . یه فایل رو یه سری تغییرات توش ایجاد کنید و .... تموم. حتی اگر بخواید با فایل کار کنید که اصلا احتیاجی به ساختن db هم ندارید.

خوب، یه سری مشکلات داره......
مثلا
- فقط یک کاربر می تونه باهاش کار کنه، یهنی user management نداره.
- بعد اینکه بخش هایی مثل "لینک ها" که در mt هست رو نداره ولی اضافه کردنش به صورت دستی کار بسیار راحتی هستش.
- برنامه نویسش چندان فکر ترجمه کردن اون نبوده و برای ترجمه، 90% فایل ها رو باید نگاه کنید و کلمات رو پیدا کنید و ترجمه کنید!!!

و خوب یه سری محاسن......
- بسیار ساده و راحت هستش...
- اگر یک وبلاگ شخصی و خصوصی می خواید که ساده باشه و جینگولی نخواید بشه، شاید بهترین انتخاب باشه.
- ساختن پوسته (theme) براش خیلی راحته (به جز 1-2 بخشش) ولی در کل اضافه کردن یه چیزی بهش یا کم کردنش راحت هستش.
- نصبش بسیار راحت هستش ....
- مشکلات احمقانه و گیج کننده ای که با mt بهش بر می خورید رو اصلا نداره.... و از اون cache کردن های قشنگ mt هم راحت می شید :)

باز هم می گم... اگر خواستی تو همین انجمن بهم pm بده تا یه نمونهء فارسی بهت نشون بدم :)
فعلا همین ها :)

موفق باشید، امید

مهدی کرامتی
پنج شنبه 14 اسفند 1382, 00:15 صبح
راستی تا گفتی MT بذار یقت رو بگیرم! :P

آقا من رو یکی از هاست هام MT نصب کردم. همه چیزش هم بنظر درست کار میکنه. حتی موقعی که گزینه Rebuild‌ رو انتخاب میکنم عملیات Rebuild رو بدون مشکل انجام میده، اما در حقیقت هیچ چیزی تو فولدری که بنام فولدر Static‌ بهش معرفی کردم کپی نمیکنه!!!

محض رضای خدا یک Error هم نشون نمیده که دلم خوش باشه.

راه حل یا نکته‌ای بنظرت میرسه؟

oxygenws
پنج شنبه 14 اسفند 1382, 12:38 عصر
سلام،
:) من چاکر آقا مهدی هم هستم....
ولی جوابت رو نمی دونم (:D)
من تو عمرم فقط یک بار نصبش کردم و دو هفته ای باهاش ور رفتم و حالم به هم خورد :) یعنی جدا" هیچ نکته مثبتی توش ندیدم که بخوام نگهش دارم.

باز هم شرمنده.....
موفق باشید، امید

iman2
پنج شنبه 14 اسفند 1382, 16:37 عصر
با سلام

و تشکر از پاسخ تان

دوست عزیز لطفا نمونه ایی از آن را به من نشان بده.
البته منظورم این بود که بدون دستکاری آن،بشود در آن فارسی نوشت و آن خصوصیات را داشته باشد.

DelphiAssistant
به نظر من اول روی کامپیوتر خودتان mt را نصب کنید و پس از تسلط ،آنرا روی هاست خودتان نصب نمایید.
برای این منظور نگاهی به این مقاله بیندازید :
http://www.blogx.info/archives/000016.html

و این یکی
http://alphaweblog.com/mt-persian/

oxygenws
پنج شنبه 14 اسفند 1382, 18:06 عصر
سلام،
شما لازم نیست دیگه دستکاری ای بکنید... شاید فقط 2-3 تا فایلش رو، اونم برای اینکه با هاست شما جور بشه. مابقی دست کاری ها را من کردم :)
آدرس نمونه رو براتون PM گذاشتم.... یه سر بزنید....

موفق باشید، امید