PDA

View Full Version : رویداد در Usercontrol

nazila_f
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 12:36 عصر
من یه Usercontrol تاریخ خودم درست کردم و درست کار می کنه ولی مشکلی که داره اینه که GotFocus اون اصلا کار نمی کنه و وقتی Focus روش میره بجای GotFocus رویداد LostFocus اجرا می شه ؟:متفکر:

از چی می تونه باشه ؟ :متعجب:

saeed_rezaei
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 13:42 عصر
آیا توی این کنترلی که ساختی چند تا کنترل دیگه قرار گرفتن، مثل کمبوبوکس، تکست باکس یا ... ؟

nazila_f
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 16:39 عصر
بله .دقیقا . 4 تا textbox هست که داخل یه Textbox بزرگتر هستن.

saeed_rezaei
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 21:48 عصر
خوب. ببینید، وقتی شما یک کنترل رو خودتون می سازید، روی یک فرم ابزارهای مورد نظر خودتون (text boxها) رو کنار هم قرار دادید و بین اونها ارتباط برقرار کردید. یعنی شما یک کنترل مرکب از چند کنترل مرکب ایجاد کردید.
در این حالت با وجود اینکه کنترلی که شما ساختید از بیرون یک کنترل به نظر می رسه اما از طرف دیگر بین کنترلهایی که کنار هم قرار دادید این دید وجود نداره.
در حقیقت زمان استفاده از کنترلتتون این اتفاق می افته. شما کنترلی رو که خودتون ساختید رو به فرم برنامتون اضافه می کنید. برنامه رو اجرا می کنید و سپس روی کنترل کلیک می کنید، کنترل ساخت شما، فوکاس رو می گیره و به یکی از کنترلهای داخلش می ده. پس فوکاس رو از دست می ده.
من همین مشکل رو تو کنترلهایی که می ساختم داشتم. شما باید کنترلتون رو جوری بنویسید که اگه جعبه متنهای درونش فوکاس رو یا نگیرن و یا اگه گرفتن به کنترل اصلی بدن.
امیدوارم کمکی کرده باشم.

nazila_f
پنج شنبه 03 اسفند 1385, 12:11 عصر
ممنون.دقیقا درست می گید