PDA

View Full Version : تعدادی سوال در مورد بارکد(کسی تا حالا با بارکد کار کرده)

VisualStudio
چهارشنبه 02 اسفند 1385, 20:24 عصر
با سلام خدمت دوستان من تعدادی سوال در مورد بارکد داشتم خواهشمندم که مسولین محترم سایت این تاپیک را قفل یا پاک نکنن (تاپیک قبلی من را پاک کردید و گفتیدکه جستجو کن من هرچی گشتم کامل به جواب نرسیدم)
1. کسی کامپوننتی برای چاپ بارکد دارید بارکد استاندارد EAN 8 یا Code39(فونت نباشه)
2. چطور میشه اطلاعات را از یک دستگاه بارکد خوان گرفت و اون را تو یک تکست باکس نمایش داد
3. کسی تا حالا برنامه ای نوشته که توش از بارکد استفاده شده باشه

linux
پنج شنبه 03 اسفند 1385, 00:37 صبح
با سلام خدمت دوستان من تعدادی سوال در مورد بارکد داشتم خواهشمندم که مسولین محترم سایت این تاپیک را قفل یا پاک نکنن (تاپیک قبلی من را پاک کردید و گفتیدکه جستجو کن من هرچی گشتم کامل به جواب نرسیدم)
1. کسی کامپوننتی برای چاپ بارکد دارید بارکد استاندارد EAN 8 یا Code39(فونت نباشه)
2. چطور میشه اطلاعات را از یک دستگاه بارکد خوان گرفت و اون را تو یک تکست باکس نمایش داد
3. کسی تا حالا برنامه ای نوشته که توش از بارکد استفاده شده باشه
1- کامپونتهای زیادی هست می توانی پیدا کنی.
2- اطلاعات از بارکد خوان وقتی وارد میشه مثل کار صفحه کلید می ماند کار کردن با آن خیلی ساده است

iman_s52
پنج شنبه 03 اسفند 1385, 08:53 صبح
بله
1- می تونی از ActiveReport استفاده کنی همه استاندارهای بارکد تک بعدی رو ساپورت میکنه
2- همونطور که جناب linux گفتند نیازی به کار خاصی نداره البته این در مواردی که بارکد خوان شما کیبوردی یا USB باشه ولی اگه سریال باشه دیگه قضیه فرق میکنه.
3-یه سیستم خرید و فروش نوشته بودم که این قابلیتهای بارکد و چاپ رو داشت(Code 128).

VisualStudio
پنج شنبه 03 اسفند 1385, 17:10 عصر
دیگه دوستانی نیستند
اگر امکان داره یک نمونه ساده از این کار را برام بزارید
من خودم کامپوننت های زیادی پیدا کردم یا کرک نداشتند یا اگر کرک داشتند کار نمی کردند

VisualStudio
جمعه 04 اسفند 1385, 13:10 عصر
کسی نیست پاسخ گو باشه

VisualStudio
شنبه 05 اسفند 1385, 14:47 عصر
فکر می کردم خیلی باید چیز پیش پا افتاده ای باشه و همه پاسخگو آن باشند

VisualStudio
دوشنبه 07 اسفند 1385, 16:21 عصر
تو رو خدا کمک کنید

روح اله معینی زاده
دوشنبه 07 اسفند 1385, 16:31 عصر
سلام
من یه نمونه کد البته با وی بی 6 نوشته بودم که از پورت سریال می خوند، اون هم توسط مولفه‌ی مودم.
اما توی دات نت تا حالا این کار رو نکردم. اگه خواستی که همون رو برات ارسال کنم.

خدانگهدار

Farshad_sh
سه شنبه 08 اسفند 1385, 15:15 عصر
سلام. من دقیقا همین مشکل رو داشتم اما یه DLL پیدا کردم که به همراه Font مخصوص خودش این کارو خیی راحت و بی دردسر انجام میده.
خوبیش اینه که تمام فرمت های بارکد از قبیل Code39, Code93, Code128, Code128a ,EAN8 ,EAN13 و ................ رو ساپورت میکنه.
تست شده و جواب داده . امیدوارم به دردت بخوره

منبع : www.idautomation.com

VisualStudio
سه شنبه 08 اسفند 1385, 21:02 عصر
دوست عزیز از لطف شما متشکرم آیا این کد را خود شما تست کردید یعنی آن را با یک دستگاه بارک خوان امتحان کردید
اگر بارکد خوان از نو ع USB یا Keyboard بود چگونه باید این کار را انجام بدم (می تونید یک نمونه این کد را برای من دوست کنید که فوکوس روی یک تکست باکس باشه

VisualStudio
سه شنبه 08 اسفند 1385, 21:04 عصر
جناب روح اله خان اگر امکان داره این کد را برای من بفرستید

VisualStudio
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 10:47 صبح
سلام. من دقیقا همین مشکل رو داشتم اما یه DLL پیدا کردم که به همراه Font مخصوص خودش این کارو خیی راحت و بی دردسر انجام میده.
خوبیش اینه که تمام فرمت های بارکد از قبیل Code39, Code93, Code128, Code128a ,EAN8 ,EAN13 و ................ رو ساپورت میکنه.

منبع : www.idautomation.com (http://www.idautomation.com)
با عرض پوزش اگر امکان داره طریقه استفاده از این Dll را برای من شرح دهید

Farshad_sh
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 23:03 عصر
با عرض پوزش اگر امکان داره طریقه استفاده از این Dll را برای من شرح دهید

سلام. کار باهاش خیلی راحته. اول یه Refrence به فایل DLL می زنید. بعد توی فرم گزارشتون (RPT) یه TextObject می ذارین و فونت اون رو همون فونتی میذارین که توی فایل ارسال کردم براتون سایزش 11 و Bold هم نباشه

Imports IDAutomation.NetAssembly
Imports CrystalDecisions.CrystalReports
Imports CrystalDecisions.CrystalReports.Engine
Public Class Form1
Inherits System.Windows.Forms.Form

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim a As New IDAutomation.NetAssembly.FontEncoder
Dim report As CrystalReport1 = New CrystalReport1

Dim t As TextObject = report.ReportDefinition.ReportObjects.Item("text2")
t.Text = a.Code39("fa133534343R")
CrystalReportViewer1.ReportSource = report
report.Refresh()
End Sub
End Class

این نمونه کدیه که من باهاش کار کردم. با یه بارکد خوان MetroLogic که USB هم بود تست کردم و هیچ مشکلی نداشت

امیدوارم به دردت بخوره

کل Solution رو هم برات Attach میکنم

VisualStudio
جمعه 11 اسفند 1385, 18:51 عصر
من می خوام به این صورت باشه که که اطلاعات را از یک دستگاه بارک خوان که به پورت سریال وصل میشه را توی یک تکست باکس نشان بده
حال آیا این کامپوننت دستگاه های بارکد خوانی که یه صورت Serial-Port وصل میشه ساپورت می کنه و همچنین دستگاه های که به صورت USB وصل میشه را ساپورت می کنه
راستی این برای چاپ بارکد است یا خواندن بارکد

Farshad_sh
جمعه 11 اسفند 1385, 23:09 عصر
من می خوام به این صورت باشه که که اطلاعات را از یک دستگاه بارک خوان که به پورت سریال وصل میشه را توی یک تکست باکس نشان بده
حال آیا این کامپوننت دستگاه های بارکد خوانی که یه صورت Serial-Port وصل میشه ساپورت می کنه و همچنین دستگاه های که به صورت USB وصل میشه را ساپورت می کنه
راستی این برای چاپ بارکد است یا خواندن بارکد

سلام. ببینید معمولا بارکد برای چاپ روی کاغذ و بعد برای خواندن از روی کاغذ و وارد کردن توی یه چییزی مثلTextBox درست؟ خوب شما توی TextBox که قرار نیست بارکد رو نشون بدی (منظورم نمودار میله ای هستش) شما بارکد رو دیکد می کنید و بصورت عدد ( و بعضا حروف) توی تکست باکس نشون میدین که این وظیفه خود دستگاه بارکد خوانه نه هیچ کامپوننتی.
یعنی شما بارکد رو جلوی بارکد خوان میذارین و بعد عدد بارکد توی تکست باکسی که فوکوس روشه بصورت خودکار وارد میشه.
نوع بار کد که Serial هست یا USB مهم نیست چون هردوشون یه کارو انجام میدن و به کاپوننت یا چیزی مثل این ربط نداره.

VisualStudio
شنبه 12 اسفند 1385, 16:51 عصر
این DLL ای که شما گزاشتید برای چی هست؟
ظاهرا شما منظور من را متوجه نشدید
من هم می دونم که که خوده بارکد را تو تکست باکس نشون نمده و بارکد دیکد می کنه نشون میده
من با چاپ بارکد مشکلی ندارم من الان یک کاغذ دارم که روش یک بارکدی نوشته من چطوری این بارکد را با دستگاه بارکد خوان بخونم(دیکد کنه) و آن را توی یک TextBox نشون بدم اگر امکان داره یک نمونه سورس برام قرار دید که این کار را انجام بده بلاخره همین طوری که نمیشه باید بارکد خوان برنامه من را بشناسه
-----------------------------------
پیشا پیش از شما تشکر می کنم

Farshad_sh
یک شنبه 13 اسفند 1385, 16:04 عصر
این DLL ای که شما گزاشتید برای چی هست؟
ظاهرا شما منظور من را متوجه نشدید
من هم می دونم که که خوده بارکد را تو تکست باکس نشون نمده و بارکد دیکد می کنه نشون میده
من با چاپ بارکد مشکلی ندارم من الان یک کاغذ دارم که روش یک بارکدی نوشته من چطوری این بارکد را با دستگاه بارکد خوان بخونم(دیکد کنه) و آن را توی یک TextBox نشون بدم اگر امکان داره یک نمونه سورس برام قرار دید که این کار را انجام بده بلاخره همین طوری که نمیشه باید بارکد خوان برنامه من را بشناسه
-----------------------------------
پیشا پیش از شما تشکر می کنم

دستگاه بارکد خوان دقیقا مثل یه کی برد عمل میکنه. یعنی به محض اینکه بارکد رو جلوش قرار بدین اونو میخونه و در محلی که (تکست باکس) فوکوس روشه وارد میکنه و د رنهایت یه کد Enter هم بر میگردونه ( که این آخری Optional) هستش.

خیلی سادس و نیاز به هیچ DLL ای نداره. من یه بارکد خوان Metrologic دارم که USB هست و هیچ گونه Driver هم نداره و بعد از اینکه وصل میشه هر نوع بارکدی که روبروش قرار بدی میخونه و معادل عددیشو توی TextBox ای که فوکوس روشه وارد میکنه و یه Enter هم میزنه!
بارکد خوان Serial هم عین همین عمل میکنه با این تفاوت که حتما باید Driver مربوطش نصب باشه.

VisualStudio
یک شنبه 13 اسفند 1385, 16:58 عصر
اگر این کمک هم شما به من بکنید من واقعا از شما سپاسگذار میشم شما این فونتی را که برای من قرار داده بودید آیا خودتون تست کردید من مطمئن باشم که کار میکنه
دوما من آخر سر نفهمیدم این Dll برای چی هست مگه بارکد را با خوده اون فونت چاپ نمی کنیم پس DLL برای چی هست
---------------------------------------------------------------
یک سوال ساده چطوری من فوکوس را روی یک TextBox بگزارم؟

روح اله معینی زاده
دوشنبه 14 اسفند 1385, 07:06 صبح
سلام

این کد من در مقابل کدهایی که دوستان گذاشتن، خیلی ابتداییه، شاید هم اصلاً به دردت نخوره، اما چون درخواست کرده بودید، گفتم بفرستم شاید بتونید ازش استفاده کنید.

با احترام- خدانگهدار

VisualStudio
دوشنبه 14 اسفند 1385, 22:46 عصر
بسیار بسیار دست دوستان درد نکنه از همه دوستان متشکرم

یک سوال ساده چطوری من فوکوس را روی یک TextBox بگزارم؟

فقط همین قربان دوستان

روح اله معینی زاده
سه شنبه 15 اسفند 1385, 07:45 صبح
سلام

your_textbox_name.Focus()
احتمالاً این رو هم برای این می خوای که کد گرفته شده رو توش نمایش بدی!
نه ؟

با احترام- خدانگهدار

VisualStudio
سه شنبه 15 اسفند 1385, 16:02 عصر
دقیقا برای همین کار می خواستم

HadiVB
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 14:53 عصر
هیچ کئوم مالی نبود

HadiVB
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 14:54 عصر
یه چیز بهتر بزارین :((

HadiVB
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 14:55 عصر
یه چیز بهتر بزارین

HadiVB
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 14:56 عصر
:عصبانی: یه چیز بهتر بزارین

iman_s52
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 15:12 عصر
میشه بگین دقیقا چیکار میخوای بکنی ؟؟؟

majjjj
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 06:16 صبح

منبع : www.idautomation.com

اگه میشه طریقه استفاده از این dll رو توضیح دهید
با تشکر و احترام