PDA

View Full Version : خواندن خروجی XML سایت دیگر

prince-of-persia
شنبه 05 اسفند 1385, 12:11 عصر
سلام

می خواستم بدونم
1-چطور میشه خروجی XML یک سایت دیگر رو خوند و در dataset نگه داشت یا داخل database ریخت.
2- و اینکه از کجا می شه فهمید یک سایت خروجی xml میدهد یا خیر. و آیا صفحه خاصی خروجی XML می دهد و امنیت آن چگونه است. یعنی باید uid و pass داشته باشیم.
3- چطور میشه برای سایت خودم خروجی XML برای یک جدول خاص بگذارم. و به هر کسی اجازه دسترسی ندهم. اما اگر login کردند اجازه استفاده داشته باشند.
4-چطور باید از همه جداول پایگاه داده فایل XML بسازم و بعد دانلود اش کنم.

با تشکر

samanes
شنبه 05 اسفند 1385, 12:44 عصر
اگه قصد استفاده و خواندن rss سایت های دیگه رو دارید. می تونین از rss reader استفاده کنین.
البته IE7 و FireFox در خودشون این امکان رو دارن. احتیاج به username و password نیست بلکه این امکانی است که سایتهای حرفه ای برای‌ باخبر کردن user هاشون از مطالب جدیدشون ازش استفاده می کنن.
برای کد نویسی‌ rss لینک زیر رو نگاه کن. library خوبی که خیلی از وب نویس های ایرانی از این استفاده می کنن..
http://www.codeproject.com/aspnet/Working_on_RSS_20.asp

prince-of-persia
شنبه 05 اسفند 1385, 16:08 عصر
یعنی خود .net 2 با این همع ادعا چنین امکانی نداره که باید از کلاس هایی که سایرین برای این کار نوشتن استفاده کرد؟

Behrouz_Rad
شنبه 05 اسفند 1385, 18:12 عصر
1-چطور میشه خروجی XML یک سایت دیگر رو خوند و در dataset نگه داشت یا داخل database ریخت.
از متد ReadXml شی Dataset استفاده کن.

2- و اینکه از کجا می شه فهمید یک سایت خروجی xml میدهد یا خیر. و آیا صفحه خاصی خروجی XML می دهد و امنیت آن چگونه است. یعنی باید uid و pass داشته باشیم.
وارد سایت مزبور شو و با استفاده از قوه ی بینایی این مورد رو ببین!

3- چطور میشه برای سایت خودم خروجی XML برای یک جدول خاص بگذارم. و به هر کسی اجازه دسترسی ندهم. اما اگر login کردند اجازه استفاده داشته باشند.
"اگر لوگین کردند" بدین شکل باید تعبیر بشه که یک URL کد شده که اختصاصی و شامل نام کاربری و کلمه عبور کاربر است به وی داده شود و ...

4-چطور باید از همه جداول پایگاه داده فایل XML بسازم و بعد دانلود اش کنم.
خروجی رو می تونی به شکل یک Batch Query از دیتابیس استخراج کنی و با قالب RSS فایل های XML رو ایجاد. (البته اگر تعداد رکوردهای جدول زیاد باشه زمان زیادی رو هدر میدی!!!.....)
مقاله ای جامع در مورد نحوه ی کار با RSS در این سایت قرار داده بودم. جستجو کن.

موفق باشید.

samanes
یک شنبه 06 اسفند 1385, 10:59 صبح
یعنی خود .net 2 با این همع ادعا چنین امکانی نداره که باید از کلاس هایی که سایرین برای این کار نوشتن استفاده کرد؟

چرا خوب این Link رو معرفی کردم که نحوه استفاده از همه اون چیزهایی‌ رو که بهروز جان معرفی کرد ببینی.

library جامعی هست. می تونی ازش استفاده کنی