PDA

View Full Version : مشکل در استفاده از ادیتور fckeditor

پدرخوانده
شنبه 05 اسفند 1385, 17:15 عصر
من قبلا از ادیتور htmlarea به عنوان ادیتور صفحات وب در سایت های داینامیک استفاده می کردم ولی چندی است که از fckeditor استفاده می کنم (با توجه به انواع فراخوانی آن در زبانهای مختلف من جمله php (و داشتن مثالهای متعدد) ولیکن در قسمت Upload فایل (تصویر و...) مشکل دارم
در ادیتور قبلی (htmlarea) به راحتی اون رو اصلاح و مطابق سلیقه و شاخه موردنظر خود تغییر دادم
ولیکن در fckeditor با اینکه خودش توضیح داده که در فایل config.php متغیر مربوطه که اشاره به شاخه /UserFiles را می توان اصلاح کرد تا به مسیر دلخواه تغییر یابد ولیکن چنین نمی شود
(البته خود این شاخه نیز با توجه به اینکه خارج از شاخه اصلی سایت و در شاخه بالایی نیاز هست ساخته شود (اجازه ایجاد وجود ندارد) و نهایتا از طریق فایل منیجر کنترل پنل که تونستم اون شاخه رو ایجاد کنم و دسترسی 777 به اون بدم باز هم متاسفانه قادر به آپلود فایل در آن نشدم
می خواستم بدانم آیا کسی از این ادیتور تاکنون استفاده کرده و آیا در تنظیم این قسمت (جهت آپلود) تونسته اون رو تغییر بده؟

I,Nobody
یک شنبه 06 اسفند 1385, 17:00 عصر
من تنظیمش کردم. البته ممکنه تا 2و3 روز دیگه نرم خونه. ولی به محض اینکه بتونم، اگه مشکلت حل نشده بود، مینویسم

I,Nobody
دوشنبه 07 اسفند 1385, 15:24 عصر
دوست عزیز برای php باید عملیات زیر رو انجام بدی. اگه برای یه زبان دیگه میخوای، کارهای مشابه رو انجام بده.
در فایل زیر می توان آدرس آپلود تصاویر را تعیین کرد. البته نسبت به documentRoot :

fckeditor/editor/filemanager/upload/php/config.php

در فایل زیر می توان تمپلیت را تعیین کرد :

fckeditor/fckconfig.js

همچنین در این فایل باید پسوند مربوط به فایل آپلود را php قرار داد. در متغیر _QuickUploadLanguage و _FileBrowserLanguage
در فایل زیر باید متغیر $Config['Enabled'] را برای اجرای آپلود true کرد :

fckeditor/editor/filemanager/browser/default/connectors/php/config.php

پدرخوانده
دوشنبه 07 اسفند 1385, 16:23 عصر
با تشکر از شما دوست گرامی ولیکن

fckeditor/editor/filemanager/upload/php/config.php
چنین آدرسی وجود ندارد و در شاخه filemanager تنها یک شاخه به نام browser موجود می باشد البته فایل config.php که راهنمای خود fckeditor به عنوان تنظیمات به آن اشاره کرده (جهت تنظیمات شاخه مربوطه جهت آپلود فایل در مسیر ذیل می باشد)

fckeditor/editor/filemanager/mcpuk/connectors/php/config.php
که در آن متغیر

$fckphp_config['UserFilesPath']
مخصوص این تنظیم می باشد که متاسفانه با تغییر آن تفاوتی به وجود نمی آید.
و البته تنظیم مربوطه به نوع پسوند فایل موردنظر (که تصویر است) در فایل

fckeditor/editor/filemanager/browser/default/connectors/php/config.php
ذکر شده که در حقیقت دستور ذیل می باشد:

$Config['AllowedExtensions']['Image'] = array('jpg','gif','jpeg','png') ;
$Config['DeniedExtensions']['Image'] = array() ;
ولیکن مشکل اصلی در مسیر آپلود است
یعنی اینکه عمل آپلود (در کلاینت (در سیستم خودم که با برنامه easyphp به سرور تبدیل شده)) به خوبی انجام می شود ولی مشکل اینجاست که در شاخه UserFiles که بالاتر از شاخه اصلی (روت سایت) می باشد ایجاد می گردد و این عمل در سرور (یعنی ایجاد یک شاخه بالاتر از روت اصلی سایت) امکان پذیر نمی باشد.
البته

در متغیر _QuickUploadLanguage و _FileBrowserLanguage
در فایل زیر باید متغیر $Config['Enabled'] را برای اجرای آپلود true کرد :
این متغیرها را بنده در هیچ کدام از فایلهای موجود در شاخه fckeditor پیدا نکردم ولیکن به هر حال باتوجه به توضیح شما که مبنی بر تنظیم جهت آپلود می باشد که خوب عمل آپلود نیز انجام می شود ولیکن مشکل اصلی در مسیر تعیین شده برای این منظور است

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید
(البته بنده توانستم با تغییر در فایل connector.php موجود در شاخه ذیل

fckeditor\editor\filemanager\browser\default\conne ctors\php
کمی به هدفم نزدیک شوم (تغییر در متغیر $GLOBALS["UserFilesDirectory"] ) ولیکن مشکلات بیشتری را به وجود آورد (اینکه در پیش نمایش صفحه مربوط به تنظیمات تصویر (صفحه قبل از آپلود تصویر) نمایش داده نمی شود و همچنین حتی در خود صفحه داخلی محیط ادیتور نیز به علت بد آدرس گرفتن (تغییر در همان متغیر) درست کار نمی کند)
خلاصه اینکه این تغییر یک تغییر نرمال نبوده و مشکل دارد

پدرخوانده
دوشنبه 07 اسفند 1385, 19:00 عصر
با تشکر
با توجه به توضیحات شما فکر کردم باید نسخه های متفاوت باشد
نسخه جدید رو گرفتم و مشکلم حل شد

I,Nobody
سه شنبه 08 اسفند 1385, 21:54 عصر
خوشحالم. فکر نمی کنم بعد از کار با این ادیتور، دیگه با ادیتور دیگه ای کار کنید.