PDA

View Full Version : Validation of viewstate MAC failed

manager
یک شنبه 06 اسفند 1385, 19:58 عصر
سلام

کسی می تونه بگه خطای زیر در اثر چی اتفاق می افته ؟

Server Error in '/' Application.

Validation of viewstate MAC failed. If this application is hosted by a Web Farm or cluster, ensure that <machineKey> configuration specifies the same validationKey and validation algorithm. AutoGenerate cannot be used in a cluster.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Web.HttpException: Validation of viewstate MAC failed. If this application is hosted by a Web Farm or cluster, ensure that <machineKey> configuration specifies the same validationKey and validation algorithm. AutoGenerate cannot be used in a cluster.

manager
دوشنبه 07 اسفند 1385, 20:31 عصر
بله خودم می تونم بگم، هنگامی که فایل web.config در دست رس نباشه و یا در حال ویرایش باشه مثلا در حال انتقال فایل web.config باشید یا در حال نوشتن اطلاعات و ویرایش آن باشید با این خطا مواجه می شوید، یکی دیگه از دلایلش هم می تواند Asp.net Temporary Files باشه !!

bloverman
چهارشنبه 08 مهر 1388, 12:31 عصر
سلام نحوه بر طرف کردن این Erro چیست؟

behiunforgiven
پنج شنبه 14 آبان 1388, 00:16 صبح
دوستان من هم همین مشکل رو دارم.

آیا با قرار دادن enableViewStateMac="false" میشه این خطا رو بر طرف کرد؟

Saber_Fatholahi
جمعه 15 آبان 1388, 23:36 عصر
سلام
دوستان عزیز یه سر به این لینک (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=632683&postcount=21) بزنید ببینید مشکل حل میشه یا نه
موفق باشید

dontbehzad
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 01:18 صبح
منم این موشکل تو سایتم داشتم. برای حلش خیلی او اینترنت گشتم و بلاخره به جواب رسیدم :
خیلی جاها قرار دادن enableViewStateMac="false" را پیشنهاد داده بودن ولی برای من که جواب نداد!!!
توی یه فروم خارجی پیداش کردم :

به آدرس: http://www.orcsweb.com/articles/aspnetmachinekey.aspx (http://www.orcsweb.com/articles/aspnetmachinekey.aspx)
بروید یه machinekey بسازید
و اونو تو وب کانفیگ سایتتون بزارن مشکل 100 درصد حل میشه

engmovassagh
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 22:33 عصر
اين مشكل به خاطر مسائل امنيتي كه asp در نظر گرفته
اگر اين گزينه رو انجام بديد enableViewStateMac="false" شايد درست بشه ولي از بابت امنيت درست نيست
اين مشكل بيشتر در محيط web farm به وجود ميآيد

براي حلش هم بايد همون machinekey در فايل webconfig بساد
اگر نتونستيد بگيد اونم مي زارم

milade
جمعه 11 شهریور 1390, 00:55 صبح
بچه ها خواهش ام انه بحث های غیر تخصص نکنید و در مورد تاپیکی که در مورد پاسخ مطمعن نیستید ، پست نزنید چون خیلی ها بعداً همین پست ها رو میخونند .

دلیل خطای Validation of viewstate MAC failed چندیدن مسائه هست .
ممکنه این خطا واسه MAC سیستم باشه که در حالت های زیر رخ میده :
برخی مواقع واسه فرمهایی پیش میاد که Action اونها یه پیج دیگه باشه .
برخی مواقع هم حین کار با گرید ویوو
برخی مواقع هم حین بازیافت اپلیکیشن پول در IIS .

خلاصه ممکنه یه جایی خارج از اینها پیش بیاد .
که ممکنه کشف بشه :دی

اما خب احتمالاً از مک سیستمه و ما هم با روشهایی که مطرح شد Exeption رو حذف کردیم !

moferferi
چهارشنبه 24 آبان 1391, 09:27 صبح
سلام.
با توجه به موارد گفته شده در بالا بعترین راه حل چیه.
من در بعضی مواقع موقع فراخوانی یوزرکنترلها و یا هنگام کار با اونها با این خطا مواجه میشم.اما بعد از پند دقیقه یه دفعه درست میشه.چند تا machinkey هم از اینترنت گرفتم و توی وب کانفبگ قرار دادم اما به همون خط کد ماشین کی خطا میگیره