PDA

View Full Version : انتخاب یک نسخه لینوکس مناسب

mzamani
دوشنبه 07 اسفند 1385, 12:06 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من تازه وارد این تالار شده ام و امید دارم که بتوانم مشکلات لینوکسی ام را با کمک دوستان حل کنم.
این طور که در سایت جستجو کردم و شنیده ام توزیع هایی از لینوکس که الان رایج است سوزه و فدورا است. من می خواهم یک سرور با سیستم لینوکس راه اندازی کنم که یک برنامه نوشته شده تحت ساختار و پیکربندی لینوکس را روی آن قرار دهم و کلاینت ها با سیستم عامل ویندوز به راحتی از آن استفاده کنند. بنابراین به لینوکسی نیاز دارم که در هنگام نصب آن بتوانم به راحتی وب سرور مورد نیاز (آپاچی)، php، mysql و ... را نصب کنم .مجبور به نصب درایورهای مختلف از جمله درایور کارت شبکه به طور جداگانه نباشم و به راحتی بتوانم با آن کار کنم. لطفا به من بگید از میان نسخه های موجود فدورا یا ردهت یا سوزه ، کار با کدام یک راحت تر است. چون ردهت 9 را امتحان کردم ولی کارت شبکه ام را نشناخت. در ضمن شنیده ام که از میان نسخه های سوزه ، ورژن 9 آن بهتر است.
با تشکر

oxygenws
دوشنبه 07 اسفند 1385, 12:40 عصر
به نظر من اوبونتو.

tux-world
دوشنبه 07 اسفند 1385, 13:34 عصر
سلام سوسه و یا ابونتو هر دوش عالی هستن بستگی به خودتون و میلتون برای تنظیمات دستی و کاربردی داره در این صورت من اوبونتو رو پیشنهاد می کنم .

Metaldevil
دوشنبه 07 اسفند 1385, 14:20 عصر
سلام دوست من
به نظر من اکثر نسخه ها جدید لینوکس خوب هست ولی چون من همیشه از RedHAt Enterprise 4.0 AS
استفاده می کنم به نظرم با این نسخه راهت تر هستی البته نسخه های دیگه لینوکس مثل: FedoraCode 5.0 , SuSE 9.0, Mandriva(Mandrake) هم بدک نیستن.:چشمک:

someCoder
دوشنبه 07 اسفند 1385, 18:23 عصر
نسخه های دیگه لینوکس مثل: FedoraCode 5.0 , SuSE 9.0, Mandriva(Mandrake) هم بدک نیستن.البته SuSE 10.2 و Fedora Core 6!!! نسخه هایی که شما گفتید یکمی قدیمی شدن.

ramin_rp
دوشنبه 07 اسفند 1385, 23:51 عصر
ubuntu + xampp