PDA

View Full Version : جستجو در ListBox

Bolandirag
سه شنبه 08 اسفند 1385, 13:50 عصر
سلام به همه دوستان
یک تیکه کد برای جستجو در لیست باکس می خام که نتایج جستجو رو در لیست باکس فیلتر کنه
و فقط اونا رو نشون بده مثلا اگر کاربر حرف (ب) رو زد تمام ایندکسهایی که حرف (ب) در اونا هست بمونه و بقیه رو نشون نده . اگر اتوران تاپ سی دی رو دیده باشید یک چیز تو مایه های Search اون می خام.
خیلی ممنونم

oVERfLOW
سه شنبه 08 اسفند 1385, 14:01 عصر
خوب مطمئنا این کار رو خود لیست انجام نمی‌ده
شما باید اطلاعات رو یه جای دیگه ذخیره کنی
بعدش بر اساس انتخاب کاربر لیست رو دستی پر کنید
نوشتن برنامه‌اش هم که کاری نداره

برای نگهداری اطلاعات هم یا از آرایه یا از Collection یا از بانک اطلاعاتی استفاده کنید.

riyahiyan
سه شنبه 08 اسفند 1385, 15:52 عصر
اگه از بانک استفاده میکنی که Like دستور Selectخدای اینجور کاراست

S_VB.max
سه شنبه 08 اسفند 1385, 17:15 عصر
جستجو بین آیتمهای لیست باکس توسط تابع SendMessage صورت می گیرد اما فقط رشته مورد نظر را پیدا می کند و فیلتر نمی کند

romina2006
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 08:36 صبح
از سورس زیر می تونی استفاده کنی :

Bolandirag
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 22:33 عصر
سلام
از برنامه ای که گذاشتید ممنونم ولی من می خوام از طریق آرایه این کار رو انجام بدم و با دیتابیس کار نمی کنم همچنین در این برنامه فقط حرف اول کلمات مورد جستجو قرار می گیره ولی من می خوام تمام کلمه مورد جستجو قرار بگیره اگر امکان داره یک مثال ساده از این نوع جستجو که در بالا توضیح دادم بزنید. من می خوام کاربر در یک تکس باکس تایپ کنه و نتیجه رو در لیست باکس ببینه خیلی جاها رو گشتم ولی پیدا نکردم.
خیلی ممنونم

romina2006
یک شنبه 13 اسفند 1385, 00:25 صبح
ببین این بدردت میخوره

Bolandirag
دوشنبه 14 اسفند 1385, 21:55 عصر
سلام
از شما خیلی خیلی ممنونم چون من این برنامه رو خیلی جاها گشتم و پیدا نکردم. تا الان 90 درصد مشکل حل شده فقط این برنامه شما اولین حرف کلمات داخل لیست باکس رو جستجو می کنه و با داخل کلمه کاری نداره اگر امکان داره بفرمایید چطوری می تونم این قابلیت رو هم بهش اضافه کنم.

romina2006
سه شنبه 15 اسفند 1385, 01:11 صبح
اینو امتحان کن