PDA

View Full Version : ایجاد پرس و جو

adhami
سه شنبه 08 اسفند 1385, 15:57 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
من روی برنامه ای کار می کنم که برای هر کارمند 8 نمره در نظر می گیرد و یک سری اطلاعات . گزارشات را با این برنامه درست می کنم ؟
یک تیبل دارم که مشخصات پرسنلی افراد قرار دارد و در تیبل دیگر شماره پرسنلی هر نفر با نمره آن فرد .
به این ترتیب برای هر فرد هنگام ثبت نمره 8 رکورد درست می شود .
من گزارشی دارم که باید نمرات هر فرد را از اول تا مثلا نمره 4 نشان دهد ولی به ترتیبی که من بانک را درست کردم به ازا هر نمره برای هر نفر یک ردیف در گزارش درست می کند ؟

سوال من این است که آیا راهی در اکسس وجود دارد که من بتونم هر فرد و نمره های آن را در یک ردیف نمایش بدم و از آن در گزارشگیریم استفاده بکنم ؟

انگوران
سه شنبه 08 اسفند 1385, 16:54 عصر
شما باید شماره پرسنلی افراد رو در group header و نمرات رو در detail قرار بدی ( در نمای طراحی از نوار ابزار ، sorting and grouping را انتخاب نموده و در کادر باز شده ابتدا در قسمت field/expression فیلد شماره پرسنلی را انتخاب نموده و در قسمت group properties گزینه group را به yes تغییر بده ) و ...

adhami
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 08:18 صبح
، sorting and grouping را انتخاب نموده و در کادر باز شده ابتدا فیلد شماره پرسنلی را انتخاب نموده و در قسمت group properties گزینه group را به yes تغییر بده ) و ...

سلام و ممنون از جواب شما
ولی من نتونستم گزینه sorting and grouping را پیدا کنم منظور شما همان علامت totals نیست؟

انگوران
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 08:33 صبح
از منوی view اونو انتخاب کن و مراحل بالا رو دنبال کن .

adhami
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 08:54 صبح
منظور شما در قسمت query ها است هنگامی که یک query جدید درست می کنیم ؟

انگوران
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 10:01 صبح
منظورم نمای طراحی گزارش هست . البته به این شکل در میاد که شماره پرسنلی ، نام و نام خانوادگی یکبار در بالا و نمرات در پائین لیست میشن . اگه بتونی فایلت رو بذاری و رو اون کار کنیم بهتره .

adhami
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 10:43 صبح
ممنون حلش کردم